Günde kaç kalori yakılmalı? Kaç 'km' yürünmeli?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MaviRuh tarafından 6 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Ben sporda yeniyim. 1 Haftadır günde "7 kilometre" koşuyorum, yürüyorum.
    Fakat sormak istediğim şey, günde kaç kilometre yürümeliyim? Ya da koşmalıyım. Evde kendime ait bir koşu bandım var. Yalnız koşu bantlarının markalarına göre gösterdikleri kalori'lerde değişiyor.
    Bir markada ''7.5 Hız '' da 1 Saat boyunca 210 Kalori yakarken, diğer kinde aynı süre ve hız içerisinde 360 kalori yaktım.
    Yani bunun doğrusu nedir? Bazı işi bilenler sen orda yazana aldırma diyor. Madem öyle günde kaç kilometre yürümeli ya da koşmalıyım ?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kalori hesaplarıyla kafanı karıştırma gün aşırı 40 dk civarı kardionu yap ardından karın hareketleri bel hareketleri yap yanlız karın hareketlerini yaparken abartma tekrar sayılarını bölgesle zayıflama yoktur sadece bu çalışmalar süreci hızlandırır

25 kg veren biri olarak asla kalori hesabına girmedim zaten onlar doğruda hesaplammıyor sen öğünlerini atlama sık sık ama az yemeye özen göster

aç kalırsan vücüt metebolizma hızını düşürmeye başlar bu savunma sistemi gibidir vücüt gene aç bırakıcağını düşünerek yediklerini yağ oalrak depo etmek ister sık sık ye az ye metebolizman yavaşlamasın

öğünlerinde yağı kıs hatta yağ kullanma kendi yağında tüket besinleri süt ürünlerinide light kullanırsınız enerji karbon hidratlardan alın yanlız bunlar glisemik indeksi düşük olan karbonhidratlardan alın nete yazrsanız bulursunuz.

hem uzun süre tok tutarlar hemde kan şekeri dalgalanmaları olmaz yağlanma olmaz

kısaca protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin kilonuzun 1 -1.5 katı gibi genel anlamda böyle. aburcubur fazla yemeyin klasik sözler zaten:)

ayrıca kas kütlen arttıkca metebolizman dahada hızlanır daha fazla kalori yakmana sebep olur.

Son düzenleme: 6 Aralık 2011
    MaviRuh bunu beğendi.
  3. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Geçen hafta Pazartesi başladım.
    Günde 2 kere en az 8 kilometre koşuyorum. ( Orada yazana göre 250 Kalori yapıyor )
    50 Mekik
    25 Şınav
    (2-3 Dakika sonra)
    50 Mekik
    25 Şınav

Sonra gün içerisinde her fırsat bulduğum an, 10 Mekik-10 Şınav çekiyorum. Bide yatmadan gene 50 mekik-25 şınav daha çekip bitiyorum.
    Yani günde ortalama olarak 300 mekik-150 Şınav çekiyorum.

1 Hafta öncesine kadar göbeğim vardı. Şu an Üst karından 4 baklanın izi çıktı, alt göbeği eritemedim bi. Ama adonislerim aşırı halde belli oluyor. Arkadaşım 1 senedir spor yapmasına rağmen adonisleri bu kadar belli değil. ( Yapmak içinde o kadar çok uğraşıyor ).. :D

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Etkili bir yağ yakımı için kardionun olduğu gün 750-900cal yakılmalı! Bunu da ancak; sadece koşu bandıyla değil, eliptical ve bisikletinde yanına uğrayarak başarabilirsiniz. Her alette en az 250cal bırakıpta antremanı bitirmek gerekir!
    Ben bu şekilde sadece 2 ayda 2cm belden inceldim, ki aşırı kilolu değilim boyumun optimumuna çok yakın kilodayım (yani en zor yakılacak kilolar), ki bu 2 ayda sadece yağ yakımına odaklanmadım bir yandan da ağırlık çalıştığım için aylık yaptığım kardio antreman sayısı 10 idi! Toplam 20 antremanda bunu başardım ;)

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    %100 doğru bir laf, mekikle yağlanma giderilmez arkadaşlar!

Cidade de Deus bunu beğendi.
  7. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mekikle yağ gidermeye çalışmıyorum. Mekikle yağ giderilmiyceğinide biliyorum. Mekik çekmek olan yağları kaslarla beraber sıkılaştırmaya yarıyormuş. Bi yandan kas yapıyorum böyle, bir yandanda kardio yapıyorum. Ancak senin dediğin günde 700-800 cal imkansız. Ben çalışan biriyim, akşamları 4 saat vaktim var. Zaten ev tipi koşu bantlarında 1 saat çalıştırıp 45 DK dinlendirmek gerekiyormuş. Yani imkansız o. İş yorgunluğuyla geliyorum.
    2 defa koşu bandını kullanıp toplam 500 Cal yapıyorum. Yani 16 Km.
    "Cidade de Deus" arkadaşımızında dediği gibi zaten bir kere yapınca gün boyu etkisi oluyormuş, ancak bunu sabah yapsak daha mantıklı olur. Onuda ben yapamıyorum, Sabah 7'de işe gidiyorum zaten. Akşam spor salonuna gitcek vaktim yok. Gücüm yettiğince kendimi çabalıyorum. Ancak ben 1 haftada faydasını gördüm ve "Kalça 102cm" den "97cm"e düştü. Belim "92Cm" di, "88cm" şu an.
    1 Haftada ben bu faydayı gördüm. Ve sırf haşlanmış-yağsız sebze, et, meyve yiyorum.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    beslenme iyi yağsız olması karbonhidratı eksık etme ama yağı kestın enerjı kaynagı olarak meyvelerı ara ogunlerde tuketırsın

sabah erkenden spor yapmak faydalı degıl uzmanlarda artık faydalı olmadıgını soyluyorlar şu konuyu incele yeterli bilgileri alırsınız.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sabah-antreman-hakk-nda-bilgi-t45163.html

vaktın olunca okursun sizin için faydalı bılgıler

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu bu yeni arkadaşlara da yardım etmeye de gelmiyor; başlık açmışsın bir şey soruyorsun, nedir bu işin doğrusu diyorsun?
    Anlatıyoruz doğrusunu o imkansız olmaz o, geçcen o işi diyorsun...
    Tealllaaaaam yaaa...

Senin sorduğun sorunun doğrusunu sana anlattık, şimdi sen yorgun geliyorsun diye sana göre modifiyemi edelim? Hazır elimiz değmişken birde beslenme programı çıkartalım sana istersen...

Forumda sıfırdan beslenme-antreman programı istemek kilit sebebidir arkadaşım, haberin olsunda sonra vay niye böyle oldu deme ;)

Ayrıca 1 hafta 4cm verdim diyorsun; yok artık diyorum, yani 150 kilo filan olman lazım ki su attığında 1 haftada okadar cm incelesin... Ki o koşullarda bile imkansız yani, geçcen o işi :)

10. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım ben kimseye program çıkar demiyorum. Böyle yaparsan iyi olur dediniz bende yapamıycağımı söyledim. Belki aklınıza benim gelmeyen bi çözüm(fikir) gelir diye.
    Ve ister inan ister inanma, aynende öyle inceldim. Kimseyi inandırmak zorunda değilim burda. Forumlarda gezdim, çoğu kişi bünye meselesi olduğunu söylüyor. Cevapladığın için teşekkr ederim yinede.

11. Mehmey

Mehmey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2016 ---
    Ben 1 hafta kosu bandibda kostum bakin ama posetle ustume ve 6 beden kuculdum simdi l karnitin aldim ve 4 gun de 4 beden daha dustum sık sık yap birseyin kalmaz

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    durmadan koşup ağırlık çalışması yapmadınız mı ? büyük ihtimal hem kas hem yağ kaybetmişsinizdir. Yani kilo vermek önemli değil önemli olan sadece yağ yakmak.

13. Mehmey

Mehmey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hic agirlik yapmiyorum sadece zor mekik hareketlerini yapiyorm suan 104 oldu olcum ama aanlamadigim kilo oynamiyor hic yanlis birseymi yapiyorum ornegin namaz kilarken kollarimin agridigini halan hissediyorum az yemek yedigim icinmi

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle ağırlıkla çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim :) Sonuçta amaç kilo vermek değil. Siz yemek yemezseniz sadece kalori azaltırsanız yağda kasda yakarsınız. Olurda bir gün 50 kg olsanız bile incecik birşey olup yine öyle fit olmazsınız :D
    tabi kilonuz yüksek sanırım o yüzden biraz tolere edilebilir ama yinede ağırlık çalışması her zaman olmalıdır :) hem kas kütlesi yüksekse yağ yakımıda daha kolay olur :) Namaz kılarken neden ağrır pek fikrim yok belki çok yorduğunuzdandır veya kas yakımı olduğundandır. Yani ağırlık çalışırsanız minimum seviyede kas yakar daha çok yağ yakarsınız. Bu sayede kilo verincede öyle iskelet şeklinde kalmazsınız :D tabi yemek yerkende az yemeniz çok sağlıklı olmaz :) hani internette çok var sadece sebze ye kilo ver felan :D onları boşverin siz sadece kalorinize bakın :) günlük protein ihtiyacınızı almaya çalışın (ki kaslar toparlanabilsin gelişebilsin) kaloriyide günlük ihtiyacınızın biraz altında tutun gerisi gelir :)

:D bundanda faydalanabilirsiniz

15. Mehmey

Mehmey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cok guzel anlatmissiniz ben 170 boy 98 kiloyum hergun duzenli 1 saat kosu yapiyorum 8 ve 9 hizda arada cok yorulunca 5 de yurume oglenleri 1 ekmek arasi yiyorum aksamlar 2 tabak corba ve salatalik aksamda yatarken yogurt limon soda kurunu kullaniyorum olimp cla l carnitin kullaniyorum kapsul ama bide seyden aldin yarin geleceler alman yapimi power system carnitin 3600 yag oranim 36 ydi 33 oldu ama cevrrsini olcunce 114 du simdi ise 104 10 gun icinde kiloda azalma olmuyor ona moralim bozuk biraz

Sayfayı Paylaş