Günde iki antrenmanda supplement ayarlaması

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ömer3232 tarafından 1 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ömer3232

ömer3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben yeni vücut geliştirmeye başladım. salona gidiyorum haftada 4 gün.

Sabahları salondayım (18.00pm - 19.00pm ). akşamlarıda evde dumbbell hareketleri çalışıyorum (04.00am - 05.00am). Anlayacağınız günde 2 antrenman yaptığım için supplement kullanımını ayarlayamadım ve forumu karış karış gezmeme rağmen soruma bir yanıt bulamadım.

ben protein tozu ve glutamin kullanıyorum. sabah antrenmandan 30 dk önce alıyorum ve akşam antrenmandan sonra hemen alıyorum. sizce değiştirmelimiyim bu kullanım şeklini? kutuların üstlerinde yazdığı gibi sabah antranmandan 30 dk önce ve aynı antrenmanın hemen sonundamı almalıyım?

Bu sporu çok seviyorum ve bu işi ayarlayamadığım için içim içimi yiyor yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    ömer bu sporda dinlenmenin yeri bambaşkadır..Yeni başladığın için antreman hafifliğinden dolayı vucudun buna izin verebilir..Ama kas gelişimi çalışırken değil dinlenirken olur..Dinlenmeyen kas büyümeden yoksun kalır..Bunu ilerki seviyelerinde çok daha iyi anlayacaksın..Tabi gerçek bir antreman yapma şansın olursa..Bazen ben kendimi öyle zorluyorumki.. bırak ertesi günü 1 dinlenirsem acaba kendime gelirmiyim diye düşünüyorum.Bu günlerede geleceksin daha zamanın var..Şimdilik nizami olarak fazla kaslarını zorlamadan 1er gün arayla da olabilir taban kaslarını oluşturmaya bak.İyi çalışmalar..

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bu arada dumbell çalışmanı gece 4-5 arasında mı yapıyorsun?
    peki ne zaman uyuyorsun?
    yoksa bir yanlış anlaşılma mı var? :)

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

genel olarak bir hata var.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bence cümle hatalarını aramak ve düzeltmeye çalışmak yerine arkadaşımızın sorusuna yönelip,hata yapmaması için yardımcı olmalıyız.Ömer; wolveron'un da söylediği gibi günde 2 antrenman için daha yenisin.Gün aşırı ya da haftada 3-4 gün idman yapman senin için yeterli olacaktır.Aksi halde geriye gidebilirsin.Supplement konusuna gelince;senin gibi vücut geliştirmeye yeni başlayan biri için bu tarz şeylere hiç ama hiç gerek yok.Sen yumurta,et,süt vb. şeylerle beslendiğin ve akıllı-doğru-disiplinli-azimli çalıştığın sürece gelişimin farkına çok rahat varacaksın.Bana sorarsan şimdilik supplement kullanma.Daha ileride elbette kullanabilirsin.Çalışmalarında başarılar dilerim.Forumdan olabildiğince yararlanmağa çalış..

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

uyardigin icin tesekkur ederim.ama basliklarin temiz ve dogrulugunu kontrol etmek bizim gorevimiz.

7. satisyah

satisyah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben sabahları uyurum arkadaşlar yaz vaktiya sabah sıcak oluyo ama ben günde 2 antrenman yapmak istiyorum :)

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    arkadaşın cümle hatalarını açıklığa kavuşturmadan ve dolayısıyla anlatmak istediği problemi açıkça anlamadan nasıl yardımcı olmayı bekliyorsunki?
    Sağlıklı bir yorumda bulunabilmek için problemi iyi analiz etmeliyiz..

Böyle kaliteli bir forumda hiçbir üyenin bir başkasının cümle-gramer hatalarını ve anlık dikkatsizliklerini eleştirmek gibi boş ve seviyesiz bir uğraş içinde olmayacağına emin olabilirsin.

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    ---sözlerim yanlış anlaşılmasın;kimseyle söz duellosuna girmek niyetinde değilim ama cevap vermeden de duramağacağım :) Cümlede bir yanlışlık olduğu ve sabah 4 ile 5 saatleri arasında antrenman yapmadığı aşikar...Üstelik o cümlede önemli olan,esas anlaşılması gereken ve anlaşılması durumunda bence yeterli olan antrenman saatleri değil,günde çift antrenman yapması...

Sayfayı Paylaş