Günde 750 gr yorsan tam yaglı yogurt yiyorum ve beslenmem (amacım yağ yakmak )

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xrc1907 tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xrc1907

xrc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3-4 saat kardiyo ve 2 saatlık yuruyus yapıyorum kardiyo bazen 5 saat gunluk amacım yağ yakmak

Boy 1.78 kilo 76
    Yaglı bı vucudum var yogurdu cok sevıyorum o yuzden gunde 750 gr ara ögün de yiyorum tam yaglısını

Sabah kahvaltım 6 yumurta 5 beyazı 1 sarısı 1 mercimek corbası 1 domates yarım kepek ekmeği

Öğle yemeği 300 gr tavuk gögsü yada dilim somon balıgı yada 300 gr dana biftek bunları degismeli 1 tanesini yiyorum yanında 1 hıyarla

Aksam yemeği 300 gr tavuk gögsü ve 1 kepçe yeşil mercimek

Yorumlarınız gunluk yaptıgım 5 saatlık kardıyo ve 2 saatlık yuruyusu gore yaparsanız ıyı olur bu yedıgım tam yaglı yogurdun bı zararı olur mu yağ yakmamı engeller mi yoksa bu kadar hareketli oldugum için bi sorun çıkarmaz kı ?

2. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Light yoğurt tüketebilirsin.Bunun dışında yoğurt yağ yakmakta etkili bir silah ama biraz azaltabilrsin.Bunun dışında beslenme 1-2 tane ara öğünde ekleyebilirsin.Kuruyemiş , meyve falan tüketebilirsin.

3. xrc1907

xrc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeş demek istediğim light yogurdun tadı olmuo ama ben gun içinde normal bi insanın 7 gunde yaptıgı sporu 1 gunde yapıyorum cok hareketliyim yağ yakmak için ve kendımkendıme yorucu antremanlarda geliştirdim bu hareketliliğe bu yogurdun yağı zarar edermı

4. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Şöyle diyim , sen hareket ettikçe yağlarından biraz harcıyorsun ama yağlı besinler tükettikçe onların belli bir kısmını geri kazanmış oluyorsun.En azından 500 grama düşürebilirsin ve 2 öğüne yayabilirsin bunu.
    Zaten en doğru kararı sen verirsin.Eğer bu şekilde beslenip yağ kaybediyosan doğru yoldasın demektir.

5. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    5 saat cardio da nedir?? Beslenmenize bakılırsa zaten karbo ve yağ alımınız yok o yüzden yoğurttan gelecek yağ problem olmaz ancak ; o kadar fazla yemek de ne kadar doğrudur düşündürücü..
    Bence iyi bir antrenman ve beslenme programı düzenlenmesi şart. 5saat cardio 2 saat yürüyüş.. Sağlığınıza yazık..

xrc1907 bunu beğendi.
  6. Pardon!

Pardon! Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    5 saat cardi 2 saat yürüyüş demek kendini bitirmek demek..Sen napıyorsun ? bir dur.

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bi kac haftalik ani kilo kaybinin ardindan,yardim zayiflayamiyorum diye bir baslik daha acarsin.Vücudunu okadar uzun süre spora adapte edersen bi süre sonra vücut kendini korumaya alicaktir ve yedigin herseyi yag olarak depolayacaktir.
    Yag yakimi aldigin yag yedigin yogurtla alakali degildir,günlük aldigin toplam kaloriyle alakali birseydir.ihtiyacinin azi yag yaktirir fazlasi kilo aldirir,ister yogurt ye ister makarna.

ajn16 bunu beğendi.
  8. xrc1907

xrc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim ve hızlı kılo vermek ıstemıyorum peki kaloriyi gereken kadar artırıp düzgün ve sağlıklı şekilde beslenıp 5 saat kardio ve 2 saat yuruyuse göre yüksek bi kalori hazırlayıp yapsamda vucut yıne kendını korumaya alıp yağ depolarmı ?

9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Niye israrla 5 saat kardiyo 2 saat yurus diyerek yalan soylemeye devsm ediyorsun anlamiyorum,nere yapiyosun 5 saat kardiyo yahu birak bu isleri

Bekci bunu beğendi.
  10. xrc1907

xrc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Neden yalan söliyim birader kral tacımı takıyorlar kafama veya paramı verıolar adama bak ya yapıyorum dıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mart 2014 ---
    Boş boş yorum yazmak yerine 5 saatlık kardıyo ve 2 saatlık yuruyus ve gunde 2 bin ip atlamaya göre günlük ne kadar miktarda kalori almam gerektıgını bılen bı arkadaşım yazarsa iyi olur saglık elden gıtmesın ona gore beslencem

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tmm normalde bunu kimse yazmaz ama ben yazacam,
    kilonu,boyunu,ve kardio olarak ne yaptigini yaz birde yürüyüsü nasil yaptigini,2 bin ip atlama ne kadar sürüyor onuda yaz bütün hesabi cikarip sana söylicem belki o zaman demek istediklerimizi anlarsin.

12. xrc1907

xrc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Önerdiği. Kalori miktarı nedir kardeşim bu kadar kardiyo ve hareketlılıge

3 bin kalori az mı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Mart 2014 ---
    Ben sana antreman şeklimi anlatayım

Bi duvardan diger duvara çivi çakıp ip gerdim squat hareketı gibi eğilip altından geçip üstünden zıplıyorum ve tekrar squattakı gıbı egılıp altından gecıp zıplıom böle 50 yapıyorum hemen ardında 40 sınav farklı sekıllerde 10.10.10.10 hemen ardından 50 ip atlıyorum hemen ardından basen hareketlerı hemen ardından 3 barfiks her şeklinden 3 hrmen ardından 4x 10 mekik farklı sekillerinden ondan sonra tavana zıplıom 5 kere hemen ardından sınav pozisyonu sınav ve kalkıp zıplama 10 tane bunları böle seri bi şekilde yapıyorum tamamını 1 set olarak sayıyorum ve her antremanda 15 set yapıyorum antremanlarım sabah ve aksam

2 saatlık yuruyusumde orta hızda 1.78 kilo 76 yaş 19

Son düzenleme: 14 Mart 2014
  13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    5 saat kardio nerde?bunumu 5 saat yapiyorsun?anlamadimki,sen hic detaya girmeden benim sorduklarima cevap ver,boy,kilo,5 saat kardio olarak ne yapiyorsun yani bisikletmi?kosumu?eliptikmi ne yapiyorsun?2 saat yürüyüsü hangi hizda yapiyorsun?2000 ip atlama yazmissin bunu hic durmadanmi yapiyorsun ne kadar sürüyor?simdi yazdiklarinla yukarda 5 saat kardio 2 saat yürüyüs yazin celisiyor birbiriyle ne alaka?

14. xrc1907

xrc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sen anlamadın ki siz bana yardımcımı olmaya calısıyorsunuz yoksa yalan söleyip sölemediğimimi ögrenmeye calısıyorsunuz anlamadım

Dediğim şekilde bir gün dene bakalım ne kadar suruyor 15 set

Ve ben sana tam olarak anlatamadım ne yaptıgımı sabah 8 de kahvaltımı yapıyorum 10 da baslıyorum 14:00 14:30 gibi bitiyor

15. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Herkes gibi 5 saate takıldım bende, çünkü akla mantığa aykırı. Düşük yoğunluklu olsa bile zor. Neyse kaç saat olduğunu bir kenara bırakırsam sana tavsiyem ağırlık antremanı ile desteklemen (farklı günlerde) ve kardiyoyu normal miktarda yapman. Kas kütlesi ne kadar artarsa rölantide oturduğun yerden o kadar çok kalori yakarsın.Beslenme de ise tavukları 200gr a düşürüp, 2-3 ara öğün ekle.Haftada 1 gün metabolizman yavaşlamasın diye yüksek karbonhidrat tüket(düşük glisemik indeksli,yulaf ve lifli şeyler vs.) Sabah mercimeğe gerek yok,yarım ekmek fazla. Akşam saatlerinde karbonhitrattan mümkün olduğunca uzak dur.

16. GurbetciMemo

GurbetciMemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Boş ver abi böylelerini, adam bizle dalga geçiyor.

xrc1907 bunu beğendi.
  17. xrc1907

xrc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen kardeşim bu adam bizle dalga geçiyor

Sayfayı Paylaş