Günde 430gr Yağ Yakmak ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve wdark378 tarafından 18 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. wdark378

wdark378 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Öncelikle forumda emeği geçen herkese teşekkürler çok güzel ve kaliteli bilgiler paylaşımlar yapılıyor. Ben bir süredir bilgi edinmek amaçlı takip ediyorum. Sayenizde çok güzel bilgiler edindim. Bir konuda merak ettiğim birşey var. Cevabını işin ehli arkadaşlardan alabilirsem çok minnettar olurum. Yağ yakmak için düzenli uyku ve beslenmenin yanında cardio ve ağırlık çalışmak gerektiğini biliyorum. Ben metabolizmamın kendi kendine günde ne kadar yağ yaktığını bulmak amaçlı şöyle birşey denedim. Spor yaptığım zaman değerleri doğru gösteren bir spor saatim var . Sabah kalktığımda göğüs bandı ile birlikte saati takıp işe gittim günün sonunda kronometreyi durduğumda 2850 kcal yaktığımı ve 407 gr da yağ yaktığımı gösteriyor. Yediklerimden 30-40 gr yağ aldığımı düşünsem geriye 360 gr civarı yağ yakmış oluyor muyum ?.Kalp atış hızımda 68 - 110 arası gidip geldi gün boyunca. Cardio yada antrenman yapmadım. Bütün gün masa başı işteydim. Şimdi bu değerler doğrumudur yanlışmıdır. Yanlışsa bunu ölçmenin bir yöntemi varmıdır. Bu arada Yaş 26 Boy 182 cm Kilo 94 Saygılar...

Son düzenleme: 18 Mart 2015
  2. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    400 gram yağ yakmak = 2800 kalori az almak .Gün içinde 2850 kalori yaktıysan ve hiçbirşey yemediysen olabilir (teorik olarak hepsi yağdan yanamaz)

wdark378 bunu beğendi.
  3. wdark378

wdark378 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gün içerisinde 3 öğün yedim fakat yağ olarak 30-40 gr arası aldım. kalori bazında hesaplarsak 1300-1400 kalori aldım. Yani vücut yediklerimde dahil olmak üzere en kötü ihtimalle 285gr yağ yakmış olsa haftada 2 kg saf yağ yakmış oluyor .Yani saate göre bu hesap çıkıyor.

4. murathan28

murathan28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Maalesef o iş öyle olmuyor.Vücut ilk önce yediğin besinleri yakar.Yakacak besin kalmadıktan sonra depolanmış yağları yakmaya geçer.Ayrıca 1 gr yağ yakıldığı zaman 9 kalorilik bir enerji ortaya çıkar.İlk mesajda belirttiğin 430 gr yağ yakmak için hiç bişey yemeden 4000 kalori harcamak gerekliki buda pek mümkn görünmüyor.yediğin öğünler hariç vücuttaki depo yağlardan Günde 60-70 gr yağ yakabiliyorsan şükretmelisin.

wdark378 bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    sadece yedigin yaglar vücutta yaga dönüsmüyor,yedigin hersey yaga dönüsebilir,ben 450 gr yag yaktim günde 60 gr yag aldim eee 390 gr yag yaktim bugün,yok böyle bisiy:)ayrica o Saat nerden biliyor senin antremanda kac Kilo kaldirdigini?bencde nekadar ezildigini?
    Saat cikti mertlik bozuldu:)

doxux ve wdark378 bunu beğendi.
  6. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ yakımda esas olan nabızdır sen 2850 kalorinin 100 de kaçını 110 nabızın üzerinde yaptın muhim olan şey şu ki nabız aralıgı 110-140 arası yağ yakarsın düşük nabız karbo yüksek nabız kaslardan yakar

wdark378 bunu beğendi.
  7. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Kısaca cevap vereyim, anlattığınız şey anlattığınız koşulda mümkün değil ki masa başındayım demişsiniz, masa başında değil 4 saat antrenmanda olsanız bile 2850 kcal yakamazsınız, zaten bu rakamlar öylece yakılabiliyor olsa sokakta göbekli kimse kalmazdı, ayrıca kullandığınız cihazın sonucu uzak ara yanlış olduğu gibi çalışma mantığıda yanlış, 407 gr yağı gerçekten harcamış olsaydınız bile bu rakama karşılık gelen kcal değerinin 3600-3700 aralığında olması lazım...

wdark378 ve Bekci bunu beğendi.
  8. wdark378

wdark378 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkürler. Saatle olacak iş değilmiş anladım. Amacım aslında bazal metabolizma dışarıdan herhangi bir müdahale olmadan ( cardio antrenman vs...) kendi kendine harcadığı kalorinin ne kadarını yağdan yaktığını hesaplamaktı ama bu kadar teferruata girmeden düzenli spor ve beslenmeye devam ederek sonucu beklemek daha doğru olacak anlaşılan.

9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yağ yakma söz konusu olunca işin içine kortizol, kortizon, leptin, insülin gibi kavramlar giriyor, o da kesin bir hesap yapılmasına imkan vermiyor. Saatler, akıllı tartılar vb. Cihazların hepsi bir takım algoritmalarla ortalama bir hesaplama yapıyor. Gün içerisinde patronla, müşteriyle uğraşan, bazen aç kalan, bazen insülinİ yükseltecek kaçamaklar yapan birinin yağ yakımı hergün farklı olacak ama saat aynı sporu aynı şiddetle yaptığınızda aynı yağ miktarını gösterecektir.Yani Sizi yansıtması teoride ve pratikte imkansız.

Ben sıkı bir diyet ve ortalama bir sporla ayda 2-3 kg verebiliyorum, ne zaman diyetin kalorisini aşağı çeksem ya da sporun şiddetini arttırsam
    Sanırım bahsettiğim hormonlar devreye giriyor ve kilo vermem duruyor, o yüzden insanüstü bir çaba bende işe yaramıyor, askeri disiplin yetiyor.

Created By Loss, wdark378 ve Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş