Günde 3 Bölge Antrenmanı.Göğüs+Önkol+Arkakol - Omuz+Sırt+Bacak.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Önerhan tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba 16 aydır vg yapıyorum bu zamana kadar antrenmanlarımım hep 3 güne bölerek yapıyordum yani göğüs+önkol - omuz+bacak - kanat arka kol , şeklinde.Fakat bugün salona yeni gelen hoca bunu değiştirdi ve günde 3 bölge girip programı 2 gün şekline böldü. yani göğüs+önkol+arka kol - omuz+sırt+bacak . şeklinde yaptı.Bu sistem ne kadar doğru olur lütfen bilgilendirin.Haftada 4 gün salona gideceğim.

2. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle belirteyim, 16 aydır yapıyosanız benden daha tecrübelisiniz. yorumumu ona göre okuyun lütfen.

böyle bi program uygulayan birini görmedim. her kas grubunu haftada iki kez çalıştırıyor. aslında klasik alt vücut - üst vücut split programına benziyor. o programda da haftada iki kez alt vücut (bacak, kalfler, alt sırt, karın), iki kez üst vücut (göğüs, sırt, omuz, ön kol, arka kol) çalışılır. bu şekilde çok iyi sonuçlar alanlar var. sizinki de aynı bu mantıkla hazırlanmış. bu programla da gayet iyi sonuçlar alınabilir.

ancak beni işkillendiren bir nokta var. iki ayrı günden birincisinde göğüs + ön kol + arka kol; ikincisinde omuz + sırt + bacak yazılmış. bu durumda ikinci gün çalıştırılacak kasların büyüklüğü diğer günden çok daha fazla. bu açıdan arada bi dengesizlik varmış gibi. hocanıza bunu bi danışıp güvence alsanız iyi olur.

Önerhan bunu beğendi.
  3. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bacak programım diğer bölgelerin programlarına göre daha hafif olduğu için bir sorun olacağını zannetmiyorum,sıkıntı program şeklinde

4. ryuzayalcin

ryuzayalcin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    1 Günde kasların hakkını vererek bu kadar çalışamazsın. no pain no gain

Önerhan bunu beğendi.
  5. Q6u7

Q6u7 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bence gayet iyi bir program ve bende buna benzer bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşlarıma kardeşlerime.Fakat günde 3 bölge olduğu için maximum ağırlık ve zorlama ama daha az hareket yapmanı öneririm.Mesela göğüsde hareket sayısını abartmayıp 4 ü geçmeyecek şekilde yapman ama yaptığın hareketlerde de daha ağır kaldırman 15 kaldıracak potansiyelin enerjin varken gidip 10 çalışma yani.

6. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    2. gün de omuz 4 kanat 3 harekette diğer 1.günde de göğüs 4 ön kol 3 arka kol 3

7. Tarıkeren

Tarıkeren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3 bölge antremanı bende yapıyorum bu aralar aralara 1 gülnük dinlenme girince toplam haftada 4 gün antremana gitmiş oluyosunuz ve haftada aynı kası 2 kere çalışmış oluyosunuz iyi bi antreman diye düşünüyrum bende

8. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    upper lower'ı tavsiye ederim. Biceps-triceps için bir antrenman gününün yarısının ayrılması seviyen için çok gerekli değil.

9. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Omuz-sırt-bacağa bir şey diyemem fakat göğüs-ön kol- arka kolda antrenmanın hakkını verebilecek misin? Baktığında güzel duruyor fakat uygulaması da önemli. :)

10. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Kaçar set yapıyorsun

Sayfayı Paylaş