Günde 150gr protein alarak göbek eritmek mümkün mü ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DogukanYavuz666 tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. DogukanYavuz666

DogukanYavuz666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, uzun süredir vücut geliştiriyorum fakat hiçbi zaman yağ yakmaya yönelik çalışma yapmadım, şu an belli miktarda kas mevcut vücudumda ve günde 150gr protein almam gerekiyor, fakat bel ve karın kısmında yüksek miktarda yağ var ve ben bu yağlardan kurtulmaya karar verdim ( göbek eritme ) günde 150gr protein ihtiyacımı alarak yani iyi bir şekilde beslenerek bu yağları nasıl eritebilirim ? vücudumun başka yerlerindede var ama ben karın yağlarımdan kurtulmak istiyorum ( üst gövdedeki yağlar istediğim görüntüyü sağlıyor biraz :) ) fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. NOT SORU: Yağ yakıcı haplardan kullansam yararı olurmu sizce ? kas miktarımdanda kayıp yaşar mıyım yağ yakıcam derken ?

2. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bcaa al ve kati bi diyet yap diette çoğu kisi yag yakarken kasdanda kaybediyor bcaa sayesinde engellersin biraz kas yikimini da onlersin.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

svmszcck ve DogukanYavuz666 bunu beğendi.
  3. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle yağ yakıcı hapları kafandan çıkararak bir antrenman metodu izlemen iyi olabilir, çünkü bu senin ilk yağ yakmaya yönelik hareketin ve henüz bu hareketin nasıl sonuç vereceğine dair bir bilgin yok. Acele etmemek gerek çünkü sabırlı olabilirsen umduğundan bir kısa sürede istediğin kiloya ulaşabilirsin. Ayrıca günlük 150 gr. protein almanın yeterli olduğunu ve sana bu kilo verme döneminde bu miktarda bir protein alımının kas kaybı yaşatmayacağını düşünüyorum. Kısa kesip bol kardiyo yapmalısın demeyeceğim çünkü bunu zaten biliyorsun, eğer özellikle karın bölgendeki yağlardan kurtulmak istiyorsan yapacağın kardiyoya ilave olarak karın bölgen üzerinde çeşitli ve çok tekrarlı çalışmalar yapman gerek. Tabi bu dediklerimle de beraber yağ yakma sürecinde uyguladığın diyette bazı temel değişiklikler olması şart.

DogukanYavuz666 bunu beğendi.
  4. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    150 gr protein almanin 1001 cesit yolu var.Dusuk kalorili besinlerdende alabilirsin(ton baligi vs) yada yagda pismis ettende.Karbonhidrati azaltmanda gerek ve cardio sart

5. DogukanYavuz666

DogukanYavuz666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şu an 95 kiloyum, 1 ay boyunca hergün sadece protein ve bolca su almaya karar verdim tamamen yağsız ve kalorisiz, bakalım 2. ay duruma göre ilave alabilirim belki.

6. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet demek istediğim buydu. Basit ve sıkı bir diyet ile istediğin kiloya ve yağ oranına ulaşacağından eminim. Şimdiden kolay gelsin.

7. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Makul miktarda karbonhidratta almalisin yoksa kas kaybi kacinilmaz olur.Ben mesela sabahlari yulaf ezmesi yerim.spor sonrasi ise 1 muz .salatana az bir yag at hergun mutlaka .Kizartma olarak degil ama unutma kizartildiginda degerlerini kaybediyor yaglar.

svmszcck, DogukanYavuz666 ve AlphaCore bunu beğendi.
  8. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet karbonhidrat ve zeytin yağı çok önemli, en nihayetinde yağ yakmak için de olsa vücut enerjiye ihtiyaç duyuyor ve senin bu enerjinin bir kısmını yağ alarak temin etmen gerek. Günlük diyetine Mehmetr91 arkadaşımızın dediği gibi küçük şekersiz ara öğünler ekleyerek metabolizmanı ve vücudunun yağ yakma çizgisini hep üst seviyelerde tutarsın, çünkü vücudun hep efor harcar durumdadır.

DogukanYavuz666 ve Mehmetr91 bunu beğendi.
  9. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    buraya usenmedim 5dk boyunca birşeyler yazdım telefonun malligindan yollamadi üstüne silindi mesaj.şansın yokmuş

10. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Tekrar yazayım önceki yazıyı özet geçecek halde.3 Hafta boyunca günlük 2350 kalori ile besleneceksin.Bu kalorinin %35ini protein.%30unu karbonhidrat.%35ini yağlar oluşturacak yani.Günlük 205gr protein,175gr karbonhidrat ve 91gr yağ alacaksın.Proteinlerin %75i yani en az 150-160gramı hayvansal proteinlerden gelecek(süt-yumurta-et-tavuk-yoğurt-protein tozu).Karbonhidratlar (esmer pirinc-bulgur pilavı-kuru fasülye-nohut-esmer ekmek-yulaf -yoğurt-portakal suyu(portakal suyunu da kahvaltıda iç)-1 adet elma bunlardan gelecek elmayı spordan hemen sonra ye.).Yağlar ise(kuruyemişler mümkünse çiğ kuruyemişler-yemeklere katacagın cok az miktarda zeytinyağı-yumurta sarısı(günlük max 2)).Yemek dagılımı her 3-4saatte 1 yemek ye.Totalde yiyeceğin toplam karbonhidratın %85-%90ını akşam yemegine kadar yemiş olman gerekiyor.Akşam yemeğinde agırlık %60 protein %25 karbo(bu akşam yemeginde alacagın karb mümkünse sebzeden gelsin,yeşil sebzeden) %15 salata olacak şekilde ayarla.Salatada yağ olmasın.Öğlen ve akşam yemeklerinde yiyeceğin salatalar önemli.Çünkü diyette açlık çekmemen için mideyi dolu tutarak acıkmamanı sağlayacak şeydir salata,hem pek kalorisi yok hem de midede dolgunluk yaparak açlık çekmeni engeller.Alacagın karbonhidratın %60ını antreman öncesi ye.Yani antremandan 2 saat önce 100karb ye,antreman hemen sonrasında 2/3 elma(10-12 karb) ye.sabah kahvaltısında 30karb ye akşam yemeginde ise 20karb ye.Ve diğer ara ögünlerde toplam 10-20 karb almış ol toplamda 175-180 karbla bitir günü.Bu şekilde 3 hafta git bakalım,sonra sonuçları bana yaz.

11. DogukanYavuz666

DogukanYavuz666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Usta ben yurt dışında okuduğumdan beslenme bazen sorun oluyor ( maddi açıdan ), ben sana orda bolca kullanabileceğim şeyleri söyleyim, yulaf ezmesi, süt, yoğurt, muz, tavuk göğsü, makarna, konserve fasülye. Bunlar benim en çok tükettiğim şeyler, dana eti kesinlikle tüketemiyorum domuz eti katılabiliyor burda, pilav bazı günler hazır alırsam yiyebilirim, yeşil sebze salata kültürü hiç yok zaten, misal günde 600 gr tavuk göğsünü 4 e bölüp yediğim oluyor 2 öğünde yanında makarna yiyorum, yumurta alerjim var hiç yemiyorum. Buraya kadar böyle çok ve birazda kalitesiz yiyerek geldim şimdiye kadar kas gelişsin diye yağdanda hiç çekinmedim götürdüm ne bulursam o yüzden baya yağ birikti baya.

Sayfayı Paylaş