Günde 1 tavuk göğsü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bena efsanesi tarafından 30 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bena efsanesi

bena efsanesi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Sizce fazla mı?

Ortalama çiğ 500 gr ediyor.
    Hergün 1 tane yiyorum. genelde yaninda da 300 gr pismemis bulgur veya makarna oluyor.

Azaltmam gerekli mi?

Not: boy 1.75 kilo 70
    5x5 yapiyorum

2. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yediğin diğer şeylere bağlı günlük yaklaşık olarak 2800 kalori ihtiyacın var. Kilo almak istiyorsan 300-500 kalori üstü, vermek istiyorsan 300-500 kalori altında alman gerek.
    Günlük yaklaşık olarak;
    100 gr yağ (kalorinin %30 u)
    400 gr karbonhidrat (kalan kalori eksiği)
    105-155 g protein alman gerekiyor. (kilon x 1,5-2,2)
    Tahminen 140 gr protein ideal bir değer olacaktır şu an ki kilonda.
    Söylediğin miktarlar ise yaklaşık olarak 150 gr protein ve 1600 kaloriye denk geliyor.
    Proteini diğer besinlerden de çok alıyorsan vücutta ileri aşamalarda rahatsızlıklar oluşabilir.
    Ayrıca sürekli tek tip beslenmen de hastalıklar açısından vücudu daha korunmasız hale getirip hastalanmana sebep olabilir. Bu tabi aldığın diğer besinlerden yeterli vitamin, mineral, karbonhidrat ... (vs.) karşılayabilmene de bağlı...
    Sonuç olarak diğer öğünlerde de protein aldığını var sayarsak fazla gibi gözüküyor.

3. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Ben de yag yakiyorum kardiyo vs yapmadan agir agirlik antrenmanlari yapiyorum. 2 aya yakindir Gunluk toplamda 1500 1600 kalori alip 150 190 arasi prot tuketiyorum. Kalornin kalani bulgur yulaf gibi kompleks karb ve zeytinyagi yumurta sarisi yogurt vb. saglikli yaglardan. Hicbir zararini gormedim aksine istedigim yonde ilerliyorum bence 1 tavuk gogusu birsey degil.(79 kiloyum boy da 184.)

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ama o kadar kalori de az. Hizli kilo vermiyorsun djmi? Ayda 2 kiloyu gecme mesela. Bence kaloriyi artirip kardiyo eklemen daha mantikli.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    85 den indim suanlik cok yavasladi kilo kaybi 1 haftadir ama vucut degisime devam ediyor. Dedigin gibi artik kaloriyi yavas yavas saglikli besinlerle artirip vucudu daha iyi sekle sokmaya calisicam. Yani kilo kaybetmeden yag yakmaya calisicam eylulden itibaren. Protein bu sekilde kalicak ama karb i artirarak 2000 kcal a cekip bi sure oyle denemeyi dusunuyorum

Sayfayı Paylaş