Gündüz uyumak ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve CyprusOld tarafından 30 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CyprusOld

CyprusOld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar elde olmayan sebeplerden dolayı gece çalışıp ( 12-8 ) gündüz okula gidiyorum . 12'ye kadar dersim oluyor genelde. Saat 1 gibi de uyuyorum. Ama günde 5-6 saat uyuyabiliyorum o da dediğim gibi saat 1 ile 7 arasında oluyor. Haftada 2-3 kere salon, 1 veya 2 kere de koşu antremanı yapıyorum fırsat oldukça. Sizce bu durumda uyku açısından gelişim nasıl olur? Gündüz salgılanan büyüme hormonu ne derece yararlı olur ?

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla uyumak vg için çok önemli bir unsur.Ancak elde olmayannedenlerden dolayı gerek vardiyalı çalışanlar..gerekse senin durumunda olanalr için yapacak bişey yok...

Evet gece uykusu çok önemli ancak olmayıncada olmuyor zorlamanın bir anlamı yok..artık gelişebildiğimiz kadar..

ben şu an işteyim..yarın ve salı gecedeyim..haliyle gündüz uyuyorum..saat 14 gibi kalkıyorum..yemeğimi yip..saat 16 da idman ..çıkıyorum..saat 19 da işe...bu şekilde 1,5 yıldır devam malesef..:(

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bir ara aynı şekilde bende çalışıyordum.hatta haftada 2 gün sabah 08:00 akşam 24:00 çalışıp ertesi gün 08:00-20:00 yapıp akşam 21:00'da idmana giriyordum.bench sehpasında uyukladığımı bilirim.performans biraz düşmüştü.gelişim ise sadece mevcut kütleyi koruyabilmiştim.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Gelişme olmazmı diyosunuz yani bırakammı ne dersin :)

5. CyprusOld

CyprusOld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bırakmak mı :) O zor ihtimal. 3 aydır gecedeyim vücut alıştı ama ne bileyim yine de gece uykusunun yerini tutmuyor. Belki çok sağlam beslenmeyle uyku açığını kapatma ihtimali var mıdır acaba??

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben uykusuz çalıştığımdan bahsetmiştim.gece vardiyasında çalışmak ise başka bir durum.vucut alışmaya başladıktan sonra çok büyük bir sorun olacağını sanmam.yeterki beslenme ve dinlenme sürelerini iyi değerlendir.

Sayfayı Paylaş