Gün içi beslenme - okul - dershane

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve smallboy tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. smallboy

smallboy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    KKTC - İZMİR/BUCA
    Spor Salonuna yeni başladım dolayısı ile henüz beslenme ile ilgili bir bilgim yok 2 haftadır salona gidiyorum bu hafta içerisinde de supplement olarak carnivor beeef protein alıcam .. fazla bir bütçem yok ayrıca sabah 5.50 de kalkıyorum saat 6.25 de otobüs kalkıyor okula gidiyorum .. ilk tenefüs 9.55 te ilk tenefüse çıkıyorum .. 2.ci tenefüs 11.bucukta oluyor .. okul 13.05 te bitiyor ondan sonra dershaneye gidiyorum 2 ye kadar ögle yemegi molası var 6.30 ta eve geliliyorum 19.30 , 20.30 arası spor salonuna gidiyorum .. eve gelince yemek yiyorum .. ders çalııyorum .. 11.bucuk 12 gibi yatıyorum ..

Benim yanlışlarım neler biraz bilgi verirmisiniz .. Beslenme programım yok ne gibi program hazırlayabilirim yada hazırlayabilirmisiniz ?

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle iki haftadır spor yapıyorsan supplement kullanmamalısın kim soktu aklına bunu?
    sabah kahvaltısında kepekli ekmek çavdar vs. bişeyler yiyebilirsin yanında en az 5 tane yumurta ve peynir zeytin süt.
    okula haşlanmış tavuk götürme imkanın varsa ki vardır götür okulda ye. Evde spor öncesi hem karbonhidrat hem proteinli birşeyler ye örneğin önden bir baklagil olabilir kurufasülye bezelye vs. yada et yemeği daha sonra yağsız mkarna pilav olabilir :) spordan gelince de proteinli bişeyler ye saydığım gibi herkes et yiyemez her zaman nohut bezelye fasulye vs. ve yanında yulaf ezmesini sütle karıştırıp ye :)
    son olarak 5buçuk saat dinlenmen için az bir süre. Sende duymuşsundur ki kaslar dinlenirken gelişir ve ortalama 7-8 saat uyuman gerekir

3. smallboy

smallboy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    KKTC - İZMİR/BUCA
    5 buçuk 6 saat uyumak zorundayım çünkü malum üniversite sınavı var çalışıyorum .. supplment zaralı mı ? 2 haftadır spor yapıyorsam bi kötü etkisi olurmu ? bu arada yaş 16 boy 1.71 kilo 56

4. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Tabiki zararlı değil ama şu an için ihtiyacın olan bişey değil belki 4-5 ay sonra başlayabilirsin ama şu an sana bişey kazandırmayacaktır :) Başarılar

5. xxxxaaaa

xxxxaaaa Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    suplement asla zararlı değil bi korkun olmasın , ama 2 haftalık bi vücud için gerekli bişey değil senin doğal besinlerden alıcakların yeterli olur. 3-4 ay doğal beslen derim ben. ve 5-6saat dinlenme biraz az 8-9 saat a çıkarabilirsen senin için daha iyi olur. Doğal beslenme ile ilgili şeyleri beslenme bölümünden bulabilirsin

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları
    Beslenme Bölümü
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği
    Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?)

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş