Gün Gün Yağ Yakımı Hedef 84kg'dan 75 Kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Ozyah tarafından 28 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Mesele yağ değil,sut ürünleri insulin direncini arttiriyo

2. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet Bu Meseleyi Biliyorum Zaten Bu Yüzden Pek Tercih Etmiyorum Ama Yinede Teşekkür Ederim Uyardığınız İçin. Peki Beslenme Ve Antreman Programıyla İlgili Başka Eklemek İstediğiniz Bişey Varmı ?

3. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Bence Antrenman Programında Yanlışlıklar Var Gibi Arkadaşların Yazdıklarını Okuma Fırsatım Olmadı Eğer Yazacaklarımı Daha Önce Yazmışlar İse Affola..
    1)Deadlift Hareketi Mutlaka Olmalı,
    2)Triceps İçin Çok Hareket Uyguluyorsun Triceps/Biceps Gibi Kaslar İçin 2-3 Temel Hareket 3-4 Set Şeklinde Faydalı Olacaktır İlk Etapta..
    3)Göğüs Ve Sırt İçinde Çok Hareket Giriyorsun Kortizol Hormonu Devreye Giriyordur Büyük İhtimal Gelişemezsin..
    4)Göğüs İle Triceps Sırt İle Biceps Girmeni Tavsiye Ederim.. Bence Antrenman Konusunda Biraz Araştırma Yapmalısın.. BAŞARILAR.

4. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Değerli Mesajınız İçin Teşekkürler Öncelikle Şimdi Tek Tek Cevap Vereyim;
    1-) Deaflift'i ve Etkisini Biliyorum Şuan Formu Yakalama Çalışmalarındayım 1-2 İdman Sonra Giricek Ve Bidaha Çıkmayacak Programımdan Zaten Bu Konuda Herkes Hemfikir
    2-) Triceps Ve Biceps İçin Uyarıda Bulunmuşsunuz Biceps Zaten 3 Hareket Ama Triceps İçin 4 Giriyorum Çünkü Gerçekten İyi Hissediyorum Güzel Çalışıyorum Etkili Bir Kas Benim İçin Zayıf Değil Şekli Görüntüsü Ve Formu İyi Bende Bunu Korumak İstiyorum. Çokta Zorlamıyorum Yanma Yırtılma Falan Hissedicek Kadar Zorlamıyorum Bazen Zaten Dips Yapmıyorum O Yüzden Bu Konuda Çok Sorun Olacağını Düşünmüyorum.
    3-) Kortizol Hormonu İçin Yeterli Bilgiye Sahip Değilim Araştıracağım Uyarını Dikkate Alacağım. Bende Korkuyorum Geneli 50-60 Dakikada Bitsin Diyor Ama Benim Bazen 80-85 Dakika'yı Buluyor İdmanlarım (Hareketler Arası 40-45 Saniye Zaten O Sırada Partnerim Girdiği Halde) Bu Bana Zararlımıdır Bilmiyorum Ama İyi Beslendiğimi Proteinsel Beslendiğimi Yerine Koyduğumu Düşünüyorum. Bilimsel Değilde Mantıksal Bir Açıdan Bakınca Çok Zararlı Olmaz Ya İnsan Vücudu Zaten Ağır Şartlarada Çalışmaya Uyum Sağlayıp Evrilmekte Ustalaşmış Deyip Kendimi Teselli Etmeye Çalışıyorum Ama Malesef Kafama Çok Takılıyor Buda:(
    4-) Araştırma Yapmamı Önermişsin; Belki Pratikte Değil Ama Teorikte İnan ki Bu Sporda Bilgili Olduğumu Düşünüyorum Ama Her Gün Yeni Birşeyler Öğrenmeye de Devam Ediyorum(Kortizol Hormonu Gibi:D). Göğüs-Triceps / Sırt-Bicepsi Çok Araştırdım Çok Düşündüm Gerçek Hayatta Olsun İnternette Olsun Bu Forumda Olsun Yeterli Araştırma Yaptıktan Sonra Şunu Farkettim Göğüs Günleri Göğüs Hareketlerini Yaparken Tricepsi Biceps'ten Kat Be Kat Fazla Yoruyoruz Bende Yorgun Bir Kasa 2 Gün Daha Dinlenme Fırsatı Verip Daha Sonra Çalışmanın Daha Mantıklı Daha Verimli Olacağını Düşünüyorum. Ama Isınmış Kas Dersen Ben Zaten Yeterince İyi Isındığımı Gerçekten Hissediyorum Hareketleri Yapmadan :) O Yüzden Klasikten Devam Edip Göğüs Kol / Sırt Arka Kola Devam Edicem.

5. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Kendimi Çok Bitik Ve Hasta Hissediyorum Uzun Zamandır Böyle Birşey Hissetmiyordum Kafamı Kaldıramıyorum Bugün Malesef Spora Gidemiyeceğim Daha Kötü Olmaktan Korkuyorum. Önce Şekerim Düştü Sandım Çok Nadirde Olsa Bana Olabiliyor Böyle O Yüzden Evde Bir Dilim Pasta Yedim Ama Düzelmedi Sanırım Grip Başlangıcı Tam Olarak Kestiremiyorum Uzun Zamandır Hasta Olmuyordum Umarım İyi Beslenip Dinlenip Çarşamba Günü Bomba Gibi İdmana Giderim Hastayken İdmana Gitmek Sağlıksız Olur Gibime Geldi Paylaşmak İstedim Fikri Önerisi Olan Varsa Her Zaman Açığım. Sporla Kalın;)

6. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Deadlift'i Koyman İyi Olmuş,Triceps Biceps Konusunda Benimki Fikirdi Sizin İçiniz Rahatsa Sıkıntı Yok Önemli Olan Sizin Kendi Hislerinizdir,
    İnsan Vücudu Zaten Ağır Şartlarda Çalışmaya Alışık Demişsin Doğru Fakat "Ya Çok Çalışırsın Ya Sıkı Çalışırsın" Diye Bir Söz Vardır,Antrenmanı Kısa Fakat Yoğun Tutarak Çalıştığın Yere Aralıksız Kan Pompalamak Daha İyidir..
    Gögüs/Triceps Sırt/Biceps Mevzusu Sana Kalmış Birşeydir Çok Araştırma Yapan Biri Olarak Karşıma Hep Dediğim Şekilde Program Çıktığı İçin Böyle Tavsiye Ettim Ama Senin Bileceğin İş.. Unutmadan Söyleyim Antrenmandan 30 Dk Felan Önce C Vitamini Almak Yağ Yakımını Ve Kas Gelişimini Arttırıyormuş Bunuda Yeni Öğrendim :)
    TAKİPTEYİM BU ARADA :)

7. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Takipte Olduğun İçin Teşekkürler :) C Vitamini Demek Peki Bunu Deniyeceğim. Zaten İdmandan 30 Dk Önce Bir Fincan Acı Şekersiz Türk Kahvesi Patlatıyorum Yağ Yakımını Arttırsın Diye. Bu Sporda Birden Çok Doğru Olduğunu Düşünüyorum Ben Ulaşmak İstediğin Hedefe Nasıl İyi, Rahat, Mutlu Hissediyorsan Öyle Ulaşma Fikrini Savunanlardanım. O Yüzden Böyle Mutlu Hissettiğim Şekilde Devam Edeceğim. Ama Sırt Ve Göğüs Günündeki Kalabalıklığı Uyarını Dikkate Alarak Bugün Araştırma Yaparak Yeniden Düzenleyeceğim Teşekkür Ederim Sporla Kal Dostum;)

Mr.Shoulders bunu beğendi.
  8. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar. Dün Eminönüne Gittim Kendime Güzel Dijital Ağırlığı 40 Kiloya Kadar Çıkabilen Bir El Yayı Aldım Bunun Dışında Benim İçin En Faydalı Kuruyemişin Leblebi Olduğuna Kanaat Getirip 2 Kg Leblebi Aldım Ve Kınalarda Dağıtılan Çıt Çıtlı Poşetlere 50'şer Gram Olaraktan Her Gün Bir Paket Yiyebilceğim Şekilde Ayarladım. Lor Peynirin Bu Sporda Etkisini Biliyorum Ama 3 4 Denememde Hüsranla Sonuçlandı. Partnerimin Yağsız Tuzsuz Lordan Muzla Birlikte Çektirip Muzlu Ayran Gibi İçilebilir Bir Kıvama Getirmesiyle Lor Aşkım Yeniden Canlandı 2 Kg'da Yağsız Tuzsuz Lor Aldım Bugün Spordan Sonra Deniyeceğim Bakalım Sizlede Paylaşırım Tarifi :D Bunun Dışında Dün Beslenmem İyiydi Kahvaltı Aynı Akşam Üstüde Tavuk Pilav Ve Nohut Yedim. Biraz Gribal Gibiyim Doktora Gittim İlaç Aldım Kahvaltımı Yine Harfi Harfine Yaptım Birazdan Partnerim Gelicek Bir Anket İşine Gidicez Yine Bana Kalori Yaktırabilecek Bir İş Bu Yüzden Gidiyorum 7 Gibi Gelip Spor Salonuna Geçicez Güzel Bir Sırt Arka-Kol Programı Yapıcaz İnşallah Şuanlık Her şey Yolunda Gibi Gidiyor Bakalım Burdan Gün Gün Paylaşmaya Devam Edicem Biraz Daha Talep Ve Takipler Artarsa Belki İlerleyen Günlerde Resimlerde Paylaşırım Herkese İyi Günler Sporla Kalın;)

9. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet Arkadaşlar Bugün Kahvaltı Yine Harfiyen Aynıydı Öğlen 3 4 Saat Bir Anket İşine Gittim Epey Zevkli Ve Koşuşturmacalı Bir İşti Bana İyi Kalori Yaktırdığını Düşünüyorum İyide Para Kazanacağım Öğlen Mecburen Ciğer Ekmek, Ayran Yemek Zorunda Kaldım Bilmediğim Bir Yerdi. Akşam Üstüde Çok Az Pilav Nohut Birazda Tavuk Yiyerek İdmana Gittim Çok Uzatmadım Bugün Arkadaşların Uyarılarını Dikkate Alarak Kardiyo Dahil 75 Dakikada Falan Salondan Çıktım. Çıkınca Bi Ufak Muz Eve Gelincede Bir Ufak Muz Ve Bir Shake Whey İçtim. Sırt-Arka kolu Müthiş Çalıştırdık Yine. En Verimli Günler Çarşamba Oluyor. Her Hareketi İliklere Kadar Hissede Hissede Yapıyoruz. İyi Bir Antreman Çıkardık Bir Film Açıp Uykuya Dalıcam Bugünlük Bu Kadar Verimli İyi Bir Gündü Herkese Hayırlı Geceler Sporla Kalınn;)

10. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    c vitamini kortizolü düşürüyomuş bayaa.estervit var eczanelerde yarım yarım antrenmandan önce sonra alabilirsin.ucuzda.80-85 dakikadan çok bişey olmaz heralde.

11. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ya Ben Herşeyin Doğalından Yanayım Kafeinse Kahveden Al, Proteinse Tavuktan Etten Al, Omega3'se Balıktan Al C Vitaminiyse Portakalın Mandalinanın Kilosu 1 Liraya Geliyor Ne Gerek Var Hiç Birşey Gerçek Besinin Yerini Tutamaz Eğer Kortizol Olayını Gerçekten Düşürdüğüne Dair Mantıksal Bir Araştırma Varsa Günde Yarım Kilo Mandalin Portakal Yerim Yani İdmandan Önce Sorun Değil Severim :)

12. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    vala türkçe yabancı bayaa makale var kortizolü düşürdüğyle alakalı bende onların yalancısıyım.:)haklısın doğalı daha iyidir herşeyin.ama daha çabuk kana karışıyodur hapla alacağın o yüzden söyledim.

13. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Biliyorum Dostum Senin Önerinde Güzel Ama Doğal Besinden Şaşmamak Lazım Zararlıdır Demiyorum Ama Doğal Olanı Daha Yararlıdır Diyorum;) Peki Özelden Yada Burdan Benlede O Kaynakları Paylaşabilirmisin Birde Ben Okuyayım?

14. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet Arkadaşlar Yeni Bir Gün Yine Güzel Başladı Kahvaltı Yine 4 Yumurta 4'üde Sarısız Yanında 60 Gr Yulaf 250 Gr Yoğurda Katılmış Ve Salatalık Vardı. Şimdi Evden Çıkmaya Hazırlanıyorum Yine O Anket İşine Gideceğim Güzel Oluyor Böyle Hareket Etmiş Eğlenmiş Ve Para Kazanmış Oluyorum. Şimdi Evden Çıkarken Bi Yulaf Yoğurt Daha Yapıcam Ara Öğün Olarak Birde Yeni Keşfettim İHE'de Satılan AltınÇörek İsimli Küçük Poaça Tarzı Bişey Besin Değerleri Bence Harika Ondan 1 Tane Ve Yulaflı Yoğurdumu Yiyorum Şuan. Yanımada 50 Gr Paketlediğim Leblebilerden Alıcam Ve Evden Çıkıcam Bugün İdman Yok Öğlen ki Öğünüm Yine Dışarda Olucak Ama Akşam Yine Kendi Tarzımdan Devam Edeceğim Yemekten Sonrada FENERBAHÇE'min Maçını İzler Biraz Dinlenir Uyurum Diye Düşünüyorum Bugünlük Bu Kadar Yarın Görüşmek Üzere Sporla Kalın Arkadaşlar;)
    Not: Yorumu Önerisi Yada Uyarısı Bulunanlar Çekinmeden Yorum Yapabilirler İyi Günler:p

15. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
  16. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür Ederim Uğraşman Yeter Ben Yine Bir İki Tane Mandalina Portakal Yerim Kış Ayları Malum C-Vitamini İdman İçin Olmasa Bile Bünye İçin Çok Lazım Sonuçta :D

Arkadaşlar Bugün Herşey İyiydi Taki Demin Mutfağa Girip Lor Shake Yapmaya Çalışana Kadar. Yok Ne Yaparsam Yapıyım Yok Muz Bal Süt Loru Karıştırdım, Düşünün O Kadar Ekstra Şey Kattım Biraz Alışayım Zamanla Keserim Dedim Ama Halen Tadı Çimento Gibiydi Yaa. İçemiyorum Yiyemiyorum Ne Olacak Bilmiyorum Lorla Vedalaşacağım Sanırım Artık. Emeğim Olan Paralar Elime Geçsin Kırmızı Ete Yönelebilirim Belki, Protein Gluitamine Kreatin Falan Alabilirim. Bilmiyorum Destek Almam Gerek Gibi Hissediyorum Şuan Beslenme Çok İyi Değilmiş Gibi Geliyor Ama Düşünücek 1 Ayım Falan Daha Var Şimdilik Dikkat Ederek Devam Ediyorum. Bakalım 1 Ay Sonra Düşünürüm Bu Konuları Şimdilik Böyle Yarın Görüşmek Üzere Herkese İyi Uykular Sporla Kalın;)

17. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Ben Lor,Yoğurt,Muz,Süt Ve Azıcık Su İle Blender dan geçiriyorum 1 Litre Kadar Oluyor Hiç Zorlanmadan İçiyorum, Lorun Ezilmesi Önemli Yanlız İçerken Hiç Bogazımda Kalmıyor Su Gibi Gidiyor :)
    C Vitamini Hakkında Şunu Söylemek İstiyorum Kortizol Hormonunu Düşürdüğünü Bende Okumuştum Doğru Olabilir Ve Senin Dediğin Gibi Doğal Yollardan Almak Daha İyidir Fakat Meyve Tüketiminide Çok Kaçırmamak Gerekiyor,Malüm Şeker Vs. Var O Yüzden Örneğin 2 Kapsül C Vitamini Atmamız Gerekiyorsa 1 Kapsül Atarız Kalanıda 1-2 Mandalina Portakal Yiyerek Karşılarız.. (Greyfurt'Da C Vitamini İçeriyor İyi Oranda Ve Diyetlerde Yer Veriyorlar Yağ Yakımına Yardım Ettiğinden)
    Gününüzden Spor, Sporunuzdan Keyif Eksik Olmasın..

18. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok Doğru Demişsin Ama Greyfurt Denedim Çok Çok Acı Yiyemiyorum Benim Kültürüme Çok Uzak Yahu Portakaldan Devam Edicem Kalori Falanda Çok Düşük Ama Aynen Dikkat Ederek. Lorun Ölçülerini Atabilirmisin Ne Kadar Kattığına Dair Partnerimde Süper Oluyor Diyor Ama Resmen Kumlu Su Gibi Geldi Miğdemi Kaldırdı. Bu Arada Arkadaşlar İdmandan Geldim Terim Üstümde Birazdan Duş Alıcam Ama Burdan Şunu Bilip Şunu Söylüyorum İş Gereği Yemek Yiyemedik Apar Topar Geldik Eve Yedik Ve Çıktık Spora Boş Geçmesin Salon Kapanmadan Gidelim Diye Ama Rezalet Bir Omuz Antremanıydı Miğdem Ağzımda Çok Fena Halde Zar Zor Çok Düşük Kilolarla Yaptık Hani Gittim Diye Yaptım Böyle Olcağını Bilsem Yapmazdım Siz Siz Olun Spora 2 Saat Kala Boğazınıza Kilit Atın Gerçekten Çok Önemli Bir Konuymuş.. İyi Geceler Sporla Kalınn;)

19. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Ölçülerini Atma Gibi İmkanım Yok Telefonumda Arızalı Foto Çekemem Malesef Ama Ben Kabalama Yaparken Şöyle Katıyorum;
    2 Yemek Kaşığı Yoğurt Tepeleme
    1 Bardak Kadar Süt
    3-4 Yemek Kaşıgı Lor Tepeleme
    Yarım Bardak Kadar Su
    1 Tane Muz (Küçükse 2 Tanede Atarım Bazen)

Ozyah bunu beğendi.
  20. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Dün Yazamadım Kusura Bakmayın Otel İşi Acayip Yoruyor Beni Çok Çalışıyorum Fiziksel Olarak Eve Gelince Yazıcaktım Ama Uyuyakalmışım. Dün Epey Hareket Halindeydim Ama Epey de Yedim Yani Gerçekten Epey Yedim Yediğim Şeyler Çok Sağlıklı Ama Bu Sağlıklımı Bilmiyorum. Gittiğim Oteller Türkiye'nin Sayılı Otellerinden Reklam Olmasın Diye Adını Vermiyorum Ama Yemeklerindeki Tad Enfes Kalorilerinide Yazıyor Aşçılar. Sabah 7 De Kahvaltıda 4 Haşlanmış Yumurta Beyazı, Sütlü Gevrek Ve Bir Kaç Kahvaltılık Kaşar Peynir Beyaz Peynir Falan Yedim. Öğlen 100 Gr Kadar Beyaz Pilav, 350 Gr Kadar Et, 350 Gr Kadarda Tavuk Yedim Yanında Su Ve Yoğurt Yedim. Arada Bir Muz Yedim Ama Çalışırken Doldurduğumuz Taze Sıkılmış Meyve Suları, En Lüx Kuruyemişlerden Falan, (Misafirler Elit Kesim Ya Dokunmuyorlar Bile Bizde Prensip Olarak Başka Müşteriye Veremeyiz Direk Çöpe Atmak Zorundayız. Ama Zoruma Gidiyor Dışarıda Bu Kadar İnsan Açken Onları İsraf Edip Öyle Müsrifçe Davranmak) Greyfurt Suyu Portakal Suyu Ve Kuruyemiş (Antep, Fındık, Kaju) Gramını Ölçeğini Bilmeden Yedim. Çöpe Attım Ama Bir Kısmıda Ziyan Olmasın Diye Yedik Partnerimle. Sonra 6 Gibi Çıkarken Tekrardan Aynı Öğlen ki Menüyü Yedim. Yani Nerden Baksanız 750 Gr Kırmızı Et, 750 Gr Tavuk (Tabi Bildiğimiz Döner Gibi Yağlı Değil, Şekil Olarak Yaprak Döner Gibi) Hafif Tavuk Yedim. Yemekler Sınırsız Ve Bedava Aklınıza Gelebilecek Her Türlü Şey Var Ama Tatlılara Yada İşimize Yaramayacak Sağlıksız Diğer Şeylere Dokunmadığımız Halde Partnerim Beni Uyardı Çok Yediğime Dair Bende İçimi Rahatlatmak İçin Protein Depoluyorum Arada Bir Şoklamak Lazım Vücudu Falan Diye Geçiştriyorum. Ama Bilmiyorum Vicdanım Rahat Değil Gibi Yanlış Yaptığımı Düşünüyorsanız Beni Uyarabilirmisiniz. Makro Hesabı Yaparsak Yok Denicek Kadar Az Karbonhidrat, 300-350 Gr Kadar Protein, 100 150 Gr Filanda Kuruyemişlerden Sağlıklı Yağ Alıyorum Enerji Olarak Onları Kullanıyorum Sizce Yanlışmı Yapıyorum Proteinde Olsa Azmı Yemeliyim? Evdeki Gibi 160 Gram Civarımı Yemeliyim Normal Bir Günde Yediğim Gibimi Kalmalıyım Sizce Otel de ? Şimdi Kahvemi İçiyorum 5 Te Spor Salonunda Olucam Bacak Günüm Bugün Tek Başıma Gidicem İnşallah Güzel Bir Antreman Çıkartıcam. Herkese Şimdiden Teşekkürler Yorumlamaktan Çekinmeyin Sporla Kalın Dostlar;)

Sayfayı Paylaş