Gün Gün MuscleTech Hydroxycut Hardcore Kullanım Deneyimim.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve emrea16 tarafından 19 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Size yarın daha da farklı makaleler ve üni araştırmaları bulabilirim. Yalnız siz yanlı dediğiniz dergi makalelerine inanmayacağınız için hiç bir şey değiştirmez. Ortada bir gerçek var ki bu ürün mitokondride yağların yakılmasına yardımcı bir üründür. Bu bir fat burner ürün değildir. Sizin beklentiniz bir termo. ürünle aynıysa zaten siz burada baştan hata yapıyorsunuz. O dergiler dışında sizde bana okunabilecek bir şeyler öğretebilecek başka dergi bulursanız sevinirim. Sizin burada o dergileri kaynak kabul edip etmemeniz beni ilgilendirmez. Bu makaleler sonuçta bilimsel araştırmalara dayanılıyor. Gidip adamlar biz l-carnitine satışlarını arttıralım X üniversitesi y doktoru adı altında bir makale yazalım diye bir şey yapmıyorlar. Bir diğer nokta ise genel olarak supplementler kişiden kişiye göre değişiklik gösterir sizde bilirsiniz. Sizde işe yarayan bir ürün bende işe yaramaz. Bu demek değildir ki bu ürün kötüdür diye. Siz bu ürünü yağ yakıcı diye kullanırsınız ben NO seviyesini arttırır diye kullanırım. Ki öyle de kullandım.

L’carnitine 1905 yılında iki Rus bilim adamı (Gulewitcsh ve Krimberg) tarafından kas dokudan izole edilen bir bileşik olarak keşfedilmiştir ve bu keşiften sonra, latince et anlamına gelen “carnis” ismi verilmiştir (Baumgartner ve Blum, 1997a). 1927 yılında L’carnitinein kimyasal yapısı onaylanmıştır. 1935 yılında, Leipzig Üniversitesi’nden Prof. Dr. Strack L’carnitine hakkında ilk makaleyi yayımlamış ve yıllarca süren L’carnitinein fizyolojik fonksiyonları ile ilgili araştırmaların temelini oluşturmuştur.

Carter ve arkadaşları 1952 yılında, L’carnitinei besleyici bir element olarak tanımlamışlardır (Anonymous, 2003b). 1952’de, Fraenkel ve Freidman adlı iki araştırıcı, Tenebrio molitor’un (un kurdu) metaformoz aşamasında vitamin ihtiyacı üzerine yaptığı çalışmada, L’carnitinein gelişme için esansiyel olduğunu tespit etmişlerdir. L’carnitinei Vitamin BT olarak adlandırmışlardır (Bumgartner ve Blum, 1997a; Bremer, 1983; Ferrari ve ark., 1992). 1958 yılında Fritz, L’carnitinein mitokondride yağların yakılmasını arttırdığını ve yağ asitleri oksidasyonunda önemli bir rol oynadığını saptamıştır (Anonymous, 2003b).

Karnitinin D ve L sınıflandırılması ilk kez 1962’de Kaneko ve Yoshida tarafından yapılmıştır. Doğal olarak bulunan L formu “fizyolojik karnitin” olarak tanımlanmıştır. 1973’de ilk kez, L’carnitine eksikliğinde meydana gelen primer rahatsızlıkların teşhisiyle ilgili çalışmalar yapılmıştır. 1950 ve 80’li yıllar arasında L karnitinin metabolik fonksiyonları üzerine birçok araştırma yapılmış, 80’li yıllardan sonra ticari olarak bulunabilen bir ürün halini almıştır. L’carnitinele ilgili araştırmalar günümüzde halen devam etmektedir (Bumgartner ve Blum, 1997a; Bieber, 1998).

L-Karnitin; beyin, kalp ve iskelet sisteminde doğal olarak bulunan vitamin benzeri bir besindir. En önemli görevi; hücre içinde yağ asitlerini mitokondiriye taşıyarak kalp ve iskelet kasları için gerekli olan enerjinin sağlanmasında yardımcı olmaktır. L-Karnitin en büyük kaynağı mısır olan bir besindir. Günlük diyetinde yeterli miktarda mısır olmayan insanlarda L-Carnitine eksikliği kaçınılmazdır. (1,3)

Bu da üreme hakkında ufak bir yazı;
    Spermleriniz daha çabuk büyümek ve yumurtaya doğru giden uzun yolculukta daha hızlı kuyruk çırpabilmek için bu amino aside ihtiyaç duyar. İtalyan araştırmacılar 4 ay boyunca günde 3 gram L-Carnitine alan erkeklerin sperm sayılarının ve kalitelerinin arttığını; partnerlerinin hamilelik oranında ise %20 artış olduğunu belirledi.

Son düzenleme: 29 Kasım 2012
    mverel ve John399 bunu beğendi.
  2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Benim için önemli olan kısım şurasıydı siz açıklamışsınız zaten bir işe yaramadğını ( fat burner için ) . Biz konu'nun en başından beri yağ yakıcılar ile ilgili konuşmuştuk ama siz ısrarla işe yaradığını vurguladınız bende ne konuda işe yaradağını öğrenmek istedim ve öğrendimde ama yağ yakıcılar konusunda bir işe yaramıyor , yarıyor diyenlerde psikolojik haraket ediyorlar

Dip not olarak :

Bu ürünün gerçek işlevinin NO seviyesini arttırdığı , fat burner için bir işe yaramadığı kanıtlarla ortaya konulmuştur . ( Nitric Oxide (NO), vucütsal aktivitelere, heyecana, stresse ve korkuya karşı reaksiyon olarak vucut tarafından üretilen tamamen doğal olan bir gazdır. Basitçe söylemek gerekirse, NO damarları genişletir ) Fat burner olarak satılan bu ürünlere itimat etmeyiniz paranıza yazık olur .

Saygılarımla .

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    John399 yazdıktan sonra onu fark ettim editleme butonu gittiği için üstüne pek durmazsın diye duruyordum. Ama durmuşsun. Seni de tebrik ediyorum cımbızla kelime seçip geri kalan şeylere dokunmadığın için. Orada ki fat burnerdan kastım termo ürünlerdi.

Konuya döneceksek sen hala kabul etmiyorsun. Sana sadece şunu söyleyeceğim yapılan araştırmalar bu ürünün mitkondriye yağ moleküllerini taşınmasına yardım edip orada yağ yakılıyorsa bu bir yağ yakıcıdır.

Diğer yağ yakıcılara benzemediği açık bir şeydir. Çünkü bir termo ürün gibi içerisinde bir sürü bileşen yoktur.

Buraya başka makaleler koyacaktım ama anladım ki ben buraya ne sunsam sen kabul etmeyeceksin. Bir zahmet sende kendi tezini savunacak araştırmalara göre bir şeyler koyda biz l-carnitine in işe yaramadığını görelim.

Bir parantez olarak da şunu belirtmek istiyorum. Supplement kombinasyonumun olduğu konuda assault ürünü RaJev de işe yararken bende yaramıyor. Neurocore bende yararken moothy de yaramıyor. O zaman bu ürünlerin içeriğinde ki NO bir işe yaramıyor. Sizin mantıkla ortaya bu çıkıyor. İnsanların metobolizması farklıdır. Ve uyarılan dozajlarda farklıdır. L-carnitine'le siz bir termo üründe ki başarıyı elde edemeyebilirsiniz ki normali budur. Ama bu l-carnitine'in işe yaramadığı anlamına gelmez. Aynı şey termo ürünlerde de vardır. Bazılarında çarpıntı yapan ürün diğer birinde etki bile etmiyor.

Onun için bu konuda işe yaramıyor diyemezsiniz. Ki etkileri zaten kanıtlı ki siz inanmıyorsunuz. İnanmadığınız için de sizle bu konuda tartışmayı sürdürmeye gerek yok. Ne de olsa bu ürünü sadece NO seviyesi arttırıyor olarak düşünüyorsun. Ki yağ moleküllerini hücre içine taşınması, alınmasında etkiliyse bu ürün yağ yakıcıdır bu kadar basittir. Etkisi konusu ise tartışılır.

Ama hiç bir işe yaramadığına dair makale paylaşırsan sevinirim :)

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Buraya sayfalarca makale koyarak hiç bir şey kanıtlanamaz ben kendi fikrimi ortaya koydum sende işe yaradığını söylüyorsun dergilerden aldığın makaleleri koyuyorsun o dergilere benim inancım olmadığı için inanmıyorum . Neyse daha uzatmaya gerek yok benim alıntıladığım yazıda gereken şeylerin altı çizilidir başarılar ...

Dip not : Neden hiç bir şey kanıtlanamaz 'ın cevabı ise fikirler ( dergiler ) deki yazarların görüşleri sürekli değişir yeni bir araştırma çıkana kadar o görüş devam eder bu demek değildir ki carnitin'in şimdi işe yaramıyor olduğu ilerde işe yaramıyacağı anlamına gelmez belki 2025 deki bir araştırma carnitine'in işe yaradğını ortaya çıkaracak ve bizim fikirlerimiz çürüyecek .

5. brhmcr

brhmcr Guest

Konuyu lutfen off topic'e suruklemeyiniz, L-carnitine ile ilgili tartismaniza ilgili basliklardan devam edebilirsiniz.

Ben ilgililer adina emrea16' dan ozur diliyorum.

Daha hassas olmaniz dilegiyle.

6. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    tesekkurler brhmcr.
    bu karmasada emın olamadıgım ıcın hydroxycut ı suanlık l-carnitine ile kombıne etmıyorum..Motivasyonumu bozmamak için ayda 1 tartılmayı tercıh edıyorum. iki bucuk hafta sonra gorecegız bakalım hydroxycut bende ıse yarayacakmı yaramayacakmı cok mrk edıyorum :)

smiile bunu beğendi.
  7. brhmcr

brhmcr Guest

Gun gun gelismeleri merakla takip edecegim zira kendisini cut sezonda kullanmayi dusunmekteyim.

8. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    yaklaşık 8 antremanım kaldı . 1.5 haftada tamamlayacagımı dusunuyorum . daha sonra olcum sonuclarımı ve supplementı kullandıgım 1 ay ıcerısınde verılen kılo-yakılan yagları paylasacagım . 120 kapsulluk 2. kutuya yarın başlıyorum ayrıca.
    ılk haftalardakı aşırı etkıler azaldı. suan sadece öğün kapsülleri alındıktan 2-3 saat içerisinde asabiyet-sinirlilik ve hafif baş ağrısı durumu hala mevcut. ama vucut alıştıgından pek rahatsız etmıyor benı .

9. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    evet arkadaşlar . bugün itibari ile ölçüm yaptırdım . Yaptırmaz olaydım keşke . moral sıfır yerlerde . niyemi ? çünkü neredeyse 1 ay boyunca haftanın 5 günü yaptıgım spor boşa gitmiş gibi. Değerlerimde hiçbir oynama yok . yağ oranım azalacagına artmış. kas oranım artacagına azalmıs. son ölçümüme göre 1,5 kilo kaybetmişim fakat değerlere göre bakınca bu giden 1,5kg kastan gitmiş . beslenmemde hıcbır degısıklık yapmadım gün içinde yeteri kadar besinlerden protein alıyorum ,sporumu aksatmadım . bir yerde bir terslik var fakat ben çözemedim . Bu durumda 1 aydır kullandığım hydroxycut hardcore da bende bir işe yaramamış gözüküyor. Ve bu sonuca göre 2. kutuyu kullanmamayı dusunuyorum acıkcası. L-carnitine le daha fazla yag yakıyordum kesınlıkle . tekrar L-carnitine e donmeyı dusunuyorum .
    Bu hydroxycut ıle ılgılı baslıktakı bazı arkadaslar işte 6 gunde su kadar kılo verdım 10 gunde sukadar kılo verdım falan yazıyorlardı nasıl vermısler hayretler ıcersındeyım.Neyse açıkcası hydroxycut bana sökmedi ters geldi :) bugunki ölçüm değerim ile bir önceki ölçüm değerimi görmeniz açısından yüklüyorum . sizce neden bir sonuç elde edememiş olabilirim . görüşlerinizi benim için çok önemli.

Ekli Dosyalar:

10. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenme de sikinti yasiyorsundur, Yoksa hydroxycut ile carnitine karsilastirilacak urunler bile degiller.

11. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Aslında pek bir değişiklik yok beslenme programımda . sadece öğünlere biraz alternatif ekledim . Diğer aylarda aynı beslenme programıyla yağ yakmayı başarabiliyordum kas kaybetmeden .

Beslenme programım bu şekilde . Programda yardımcı olabilecegini düşünüyorum .

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Sabah Kahvaltısı(1): 1dilim Çok tahıllı ekmek, 1 tatlı kaşığı kadar Bal.
    10dk sonra
    Sabah Kahvaltısı(2): 100gram yağlı keçi peyniri veya lor peyniri,1 adet Salatalık, 4adet yumurta(3ünün beyazı),3-4 adet zeytin, 2dilim çok tahıllı ekmek.
    --- Bazen sadece Sabah Kahvaltısı(1) den sonra 50-60 gr keçi peynirini çok tahıllı ekmeğe tost yapıyorum. 50gr kadarda lor yiyorum.---

-----------------------------------------------------------------------------------------------

ARA ÖĞÜN : 1 adet yeşil elma veya 2-3 adet Mandalina.

ÖĞLEN :
    alternatif(1): yarım tavuk çevirme, genelde bulgur pilavı, az yeşil salata, 1 adet yeşil biber .

alternatif(2):100-150 gr Kırmızı et(ızgara bonfile),az pirinç pilavı, az yeşil salata, 1 adet yeşil biber,

alternatif(3): bulgur pilavı yanında döner eti,az yeşil salata.

alternatif(4): 100-150 gr tavuk gögus ızgara,bulgur pilavı,az yeşil salata,

yanlarında içecek olarak şalgam yada ayran tüketiyorum. Öğünlerde ara sıra mercimek corbası olabılıyor ek olarak

ARA ÖĞÜN : Konserve ton balığı+yeşillik (genelde yeşilliksiz tüketiyorum )

AKŞAM(İdmandan 2 saat öncesi) : İş çıkısı eve dönüşte yol üzerinde, Mrs. No. dardanelin ürünü olan ton balıklı veya tavuklu hazır soğuk sandviçlerinden . 30dk sonra 1 avuç fındık
    veya 5-6 adet ceviz yada 1 avuc kadar badem

SPOR SONRASI : 40-45 gr Premium whey protein içecegi.

GECE YATMADAN ÖNCE : 1 Kase kadar yogurt veya 70-100gr arası lor peyniri. Bazen ikisini karıştırıpta yediğim oluyor .

Son düzenleme: 19 Aralık 2012
  12. brhmcr

brhmcr Guest

Aslinda hos bir beslenme programi toplam makrolarin nedir? Karbo surekli ayni seviye de ise cheating yapmiyorsan kilo vermenin tikanmasi normal.

13. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    sayın brhmcr toplam makro ve cheating derken ? Kusura bakma BB de yeni oldugum ıcın terimleri pek bilmiyorum ama biraz araştırım dedim, cheating dedigin diyet bozma gibi birşey sanırım .
    Tam olarak ne anlama geldiklerini bilirsem sorularına cevap verecegim .

14. brhmcr

brhmcr Guest

15. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul

günlük 130-140 gr arası protein alıyorum genelde. öğle öğünüm işyerinde oldugu için mecburen beslenme programımda yazdığım öğle öğünlerini dışarıdan (restaurantlardan) temin ettigim için karbonhidrat ve yağ oranlarını kestiremiyorum tam, gün içinde ne kadar aldıgımı . bundan sonra sayabıldıgım kadarını saymaya calısacagım karbo ve yagları . ideali nedir peki bu karbo ve yağ alımının?
    bu arada neredeyse 3 aydır cheat meal yapmıyorum . ne fastfood var ne hamur işi nede tatlı :(
    bunu öğrendiğim iyi oldu . haftaya 1 günlügüne dayıyacagım burger king i :) 3 aydır yıyemıyorum dıye acı cekıyorum resmen :(

Son düzenleme: 19 Aralık 2012
  16. brhmcr

brhmcr Guest

Bence kesin deger vermek yanlis olur, Extravaganza' dan alinti yapayim.

Ben de ayni seyi yazardim :)

Ayrica metabolizmani hizlandiracak besinlere yonel, forumda makale var bunla ilgili, makalelerden insulin ile ilgili olani oku ve uygula.

17. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    1 hafta ara verdiğim hydroxycut hardcore takviyesine tekrar başladım bugün. Max dozdan almaya başladım direk . Yemek düzenimi biraz daha sıkı tutuyorum artık . Beslenme programımdaki öğle ögünündeki dışardan gelen besinleri kesinlikle artık tüketmiyorum(sanırım cok yaglılar,son ay bu yuzden yağ yakamadım diye düşünüyorum ),artık evden getiriyorum yiyeceklerimi (200gr tavuk gögüs haşlama yada kızartma ,brokoli,patates haşlama,havuç haşlama,esmer pirinç,kepekli makarna gibi ) haftanın 1 günü dışardan kırmızı et ızgara söyliyeceğim. Ayrıca akşam yemeğim olan (antreman öncesi) yol üzeri yediğim dardanelin sanviçlerinden de uzak duracagım artık,onlarda baya yağlı. antremandan 2-3 saat önce makarna veya patates haşlama yemeyi düşünüyorum . Sizin önerileriniz varsa sevinirim. 3 saat cok mu aceba ?

Geçen cumartesi cheating yaptım(burger king) . artık 2 haftada bir yapacagım(birdahakine pizza olucak bu :D )

yeni program yazdırdım ayrıca hocaya . süper setler halinde ayrı günlerde 3 ayrı kas grubu olarak bir program . biraz zor bir program gibi geldi bana ,dün ilk program baya yordu beni . neyse 1 ay sonra (18 antreman günü) sonucları gorecegız bakalım .

Son düzenleme: 26 Aralık 2012
  18. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba.
    Uzun süredir yazamıyordum.Bugüne kısmetmiş .
    Daha öncede yazdığım gibi geçen ay yağ yakımım durmuştu ve 1 ay boyunca 1 gr yağ yakamamış ve kas inşaa edememiştim malesef.
    O dönemden sonra beslenmemde ve antreman programımda bazı değişikliklere gittim. Ve 1 aylık bir süre sonunda güzel bir sonuç elde ettim . Bu 1 ay içerisinde hydroxycut hardcore tabletlerim bittiği için 1ayın sadece 15 günü hydroxycut hardcore takviyesi yapabildim . Daha sonrada alma gereği duymadım açıkcası.

Gelelim yaptığım değişikliklere . Ofis ortamında çalıştıgım için daha önce dışarıdaki restourantlardan yediğim yiyecekleri kestim(yinede yediklerim tavuk ızgara ,kırmızı et, bulgur,princ pilavı gibi protein sağlıyıcı sağlıklı besinlerdi ) artık evden getiriyorum yiyeceklerimi ve nasıl ve ne ile yapıldıgını bıldıgım ıcın içim rahat tükettim.

Antreman programımı biraz ağırlaştırdım.Süper setler ekledim. 3 ayrı kas grubuna böldüm 3 gün olarak . Haftada 1 yüzüyorken bu sayıyı 2-3 e cıkardım.Normal cardio mada devam ettim tabiki geri kalan 3 gunde .. proteinlerin yanında öğünlerimde ve ara öğünlerimde kepekli makarna ,kepekli pirinç,haşlama patates gibi karbonhidrat sağlayıcı besinlere daha cok yer ayırdım .

Ve 1 aylık sıkı bir çalışmayla;

Verilen kg : 3kg
    Yakılan yağ : 4,5kg (yağ oranı %22,4 den %17,1 e indirildi )
    İnşa edilen kas : 1,8kg

Bundan sonra hydroxycut hardcore kullanmayı dusunmuyorum acıkcası . Doğal yollarla vermeye çalışıcam biraz daha . Baktım olmadı yine başvurabilirim kendisine :))

Diğer oranlarıda görmeniz açısından son iki ölçümün resimlerini ekliyorum.

Yorumlarınız önemli .

Ekli Dosyalar:

19. brhmcr

brhmcr Guest

\

Kusura bakmayin ama bu tur olcumlere itibar edemiyorum. 4 haftada 1.8 kilo kas insaasi vs soylemler kulaga komik geliyor.

20. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    bnde makinenin yalancısıyım acıkcası .başka türlü bu tip ölçümleri nerden ve nasıl gercek-doğru degerlerini takip edebilirim bilemiyorum. Fakat salondaki cihaz baya profesyonel birseye benzıyor . Hocalarımız %70 ile %90 oranında doğru ölçümler yapıyor dediler.

Sayfayı Paylaş