Gün Gün MuscleTech Hydroxycut Hardcore Kullanım Deneyimim.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve emrea16 tarafından 19 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Bugün itibari ile hydroxycut ı kullanmaya başladım. Kutusundaki kullanma talimatına uyarak sabah kahvaltısı ve öğle yemeginden 30-45 dk önce birer adet olarak aldım.Şuanlık izlenimlerim hafif baş dönmesinden başka bir yanetkisine rastlamadım. Ki bunada seneler önce kullandıgım maurers adlı salak saçma bir ilaçtan alışığım bu hisse. Başka hiçbir etkisini hissetmiyorum şuan . İlerki günlerde dozajı yükselttiğim zaman belki etkisini hissederim.

Ayrıca daha önce 7 öğünlük bir beslenme programı uyguluyordum fakat kutu içeriğinde akşam yemeğinden sonra ve ara öğünlerde atıştırmayanız ibaresini okuyunca mecburen ara öğünlerimi bırakmak zorunda kaldım .

Gelişmeler oldukca yazacağım.

2. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    ikinci gün. ve 2 öğün olarak (sabah-öğlen) 1 adet almaya devam ediyorum.Suanlık sadece biraz sersemletiyor. Kafam iyi gibi sanki :) Yarın 2 öğün -Öğün başına hap miktarını 2 ye çıkartıyorum..

Son düzenleme: 20 Kasım 2012
  3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Hap demek yanlış bir tabir olabilir yeni başlayanlar için ...

2 Kapsül demek daha doğru olacaktır çünkü bu tarz ifadeler bu tür supplementlerin ilaç olarak görülmesine sebep olabiliyor ne denli yan etkileri ilaçlar kadar olsada ...

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Evet haklısın . Farkında bıle degıldım . Uyardıgın için tesekkurler . :)

5. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    dozaj öğün 2 öğünde, öğün başına 2 kapsüle çıkarıldı. Sersemlik durumu hala devam. Fakat kullanmaya başladığımdan beri kulağımda basınç tarzında tıkanıklık hissi başlamıştı . İlk başta kapsüllere bağlamamıştım . Ama sanırım kapsüllerin yanetkisi.

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Burunda kanama gibi yan etkiler olursa supplementi bırakmanızı tavsiye ederim ...

7. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    bende onu bekliyorum . Öyle bir durumla karşılaşırsam bırakacagım. Cuma günü 3 öğün ,öğün başına 2 kapsül olarak max. dozaja ulaşacağım. ozaman herşey belli olacak .

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  9. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul

Bilgiler için teşekkür ederim .
    Fakat bir sorum olacak sana müsade edersen .
    ben bu supplementi öğünlerden 40 dk önce sabah 06:00 , öğlen 12:00 , ve akşam 18:00 da alıyorum.
    spor saatim ise 21:00 .

akşam aldıgım kapsüller spor saatime kadar etkisini yitirirmi aceba . Akşam aldığım kapsül saatini biraz dahamı geç saate alsam ? sporda tam verim alabilmek adına

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Gün boyunca aldığın için o kafein sana yetecektir ama illaki daha çok patlama yaşamak istiyorum diyorsan öğün saatlerinde oynama yapıp dediğin gibi ürünü antremandan önceki öğünden yarım saat önceye denk getirmek mantıklı bir adım olacaktır ...

11. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    max. doza cuma günü başlamak yerine bugün almayı planlıyorum. Ayrıca diğer üyelerde görülen aşırı terleme durumuna ben şuana kadar kullandığım 3 günde rastlamadım. 3lt su tüketiyorum. Vucut diğer yanetkılere bıraz alıştı gibi sanırım . Daha az sersemlik hissediyorum.

12. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    bugun diğer günlere göre biraz sinirli ve agresif bir yapıdayım. kapsüllerin etkisi olabilir. Ayrıca hydroxtcut + l-carnitine kombinasyonun bir sakıncası varmı merak ediyorum ? Bir sıkıntı olmayacaksa spordan önce l-carnitine ile desteklemek istiyorum.

13. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  14. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    bilgiler için teşekkur ederım .
    bugun antremanı midem ağzımda zor tamamladım . bulantı tarzı bısey vardı bbugun anlayamadım tam . umarım boyle devam etmez .

15. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    L-carnitine bilimsel olarak işe yaradığı kanıtlanmış bir supplement. Ama hala eski gelenek devam ediyor. L-carnitine sadece yağ yakımı için kullanılmaz. Sporcular o amaçla kullanıyor ama vücutta ki NO seviyesini arttırır. Ki NO ürünü ile l-carnitine kombinelerinde daha fazla da etki hissedilir.

16. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

İşe yaradığını öne sürdüğünüz L-carnitine ile ilgili kesin bir kaynak gönderebilir misiniz ? ( Bekliyorum ) .

17. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    Merhabalar, Ben de yaklasik 6 gundur lipo 6 kullanmaktayim, son 2 gundur ise max dozaj olan 2+2 kapsule cikmistim son 2 antremandir bende de yameklerin agzima gelme gibi ilginc mide bulantilari mevcut, antremanlarim biraz sert geciyor ozellikle bacak antremanin da normalde de bulanti oluyor ama burada sizden de duyunca belki de genel yapilari mi boyledir acaba dedim!!

18. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Oncelikle telefondan girdigimi belirtmek istiyorum. Onun icin size uzun uzadiya kaynak sunamiyorum. Ama eve gittigim vakit size daha ayrintili kaynakta sunabirim. Ki MF nin bir kac ay once ki konusunda detayli bir sekilde bu urun incelendi. Asagida ki metinde telefondan bulunmustur.
    L-Carnitine’in başka hiçbir besin maddesinin yapamadığı bir görevi vardır. Aynı bir forklift gibi yağları kaldırır ve vücudumuzun yağları yaktığı mitokondri adlı yerlere bırakır. Enerji sağlanması ve kullanımındaki diğer rolleri ile maksimum enerji ve maksimum sağlık için gereklidir.

L- Carnitine, vücudumuza giren besinlerin enerjiye çevrilmesinde önemli rol oynayan bir besin maddesidir. L-Carnitine vücutta oynadığı rol dolayısıyla vitaminlere benzetilse de vücudumuzda da düşük miktarda üretilebildiği için vitaminler sınıfında yer almamaktadır. L-Carnitine’in başka hiçbir besin maddesinin yapamadığı bir görevi vardır. Aynı bir forklift gibi yağları kaldırır ve vücudumuzun yağları yaktığı mitokondri adlı yerlere bırakır. Enerji sağlanması ve kullanımındaki diğer rolleri ile maksimum enerji ve maksimum sağlık için gereklidir (2).

Pek çok araştırma L-Carnitine’in spor dayanıklılığını arttırmada faydalı olduğunu göstermiştir. L-Carnitine aerobik performansı arttırarak başta atletler olmak üzere sporcuların yorgunluk hissetmeden daha uzun süre egzersiz yapabilmesini sağlamaktadır (3). Yalnızca haftada bir veya iki kere egzersiz yapan kişilerde düzenli L-Carnitine kullanımı profesyonel olmayan sporcularda da dayanıklılığı arttırmaktadır (4).

L-Carnitine’in dokulardaki seviyesinin artması ile birlikte daha fazla yağ yakıldığına dair anlamlı bilimsel kanıtlar mevcuttur (5). L-Carnitine yağın yakılmak üzere “mitokondri” denilen fabrika benzeri yapıya atılmasını sağlar ve yağlar bu fabrika benzeri yapıda yakılırlar. Eğer vücudumuzda yeterince L-Carnitine yoksa, ne kadar düzgün bir diyet yapılırsa yapılsın ya da ne kadar düzenli bir egzersiz yürütülürse yürütülsün yeterli miktarda yağ yakımı mümkün olmayacaktır. L-Carnitine’in kilo kaybına destek olması ve enerji seviyelerini arttırmasının nedeni de bu işlemdeki aktif rolüdür (6).

L-Carnitine’in enerji üretimindeki rolü, erkeklerde üretkenliğinin arttırılmasına destek olması açısından da önemli yer tutmaktadır. Son yıllarda bu konu ile ilgili L-Carnitine ile yapılan çalışmalar, L-Carnitine’in erkek üretkenliğini arttırmada yardımcı olarak umut verici sonuçlar elde edilmiştir (7-9). Spermler, erkek üreme sistemindeki yolculuklarını tamamlayabilmek için oldukça çok miktarda enerjiye gereksinim duyarlar. Bu nedenle L-Carnitine’in hem spermlerin enerji üretiminde hem de sperm hareketliliğinde önemli etkileri olduğu düşünülmektedir. Sperm sayısı az olan erkeklerde veya sperm hareketliliği bozuk olan kişilere L-Carnitine veya Asetil L-Carnitine takviyesinin etkinliğinin ölçüldüğü çok sayıda çalışma yapılmıştır. Anormal spermleri olan 100 erkek üzerinde yapılan bir çalışmada 4 ay boyunca bu kişilere günde 3 defa 1’er gram L-Carnitine verilmiştir. Çalışmanın sonunda bu erkeklerin sperm sayıları arttığı gibi sperm hareketliliğinde de anlamlı artışlar gözlenmiştir (10). Anormal spermleri olan 47 erkek üzerinde yapılan başka bir çalışmada da 3 ay boyunca günde 3 defa 1’er gram L-Carnitine kullanımı yine sperm konsantrasyonunda ve sperm hareketliliğinde anlamlı bir artışla sonuçlanmıştır (11).

Referanslar:
    1- Robert Crayhon, M.S. The Carnitine Miracle, The Supernutrient Program That Promotes High Energy, Fat Burning, Hearth Health, Brain Wellness and Longevity. M. Evans and Company, Inc. New York, 1998.
    2- Shigenaga MK, Hagen TM, Ames BN. Oxidative damage and mitochondrial decay in aging. Proceedings of the National Academy Sciences (USA) 1994; 91 (23): 10771-10778.
    3- Clarkson P. Nutritional ergogenic aids: carnitine. International Journal of Sports Nutrition 1992; 2: 185-190.
    4- Dal Negro R. Changes in physical performance of untrained volunteers: Effects of L-Carnitine. Clinical Trials Journal 1986; 23: 242-248.
    5- Avagora P et al, Acute effects of L-carnitine on FFA and beta-OH-butyrate in man. Pharma Res Comm 1981; 183: 443.
    6- Heurtas R et al. Respiratory chain enzymes in muscle of endurance athletes: Effect of L-Carnitine. Biochem biopphys Commun 1992; 188. 102-106.
    7- Lenzi A, Sgro P, Salacone P, Paoli D, Gilio B, Lombardo F, Santulli M, Agarwal A, Gandini L. A placebo-controlled double-blind randomized trial of the use of combined l-carnitine and l-acetyl-carnitine treatment in men with asthenozoospermia. Fertil Steril. 2004 Jun;81(6):1578-84.
    8- Agarwal A, Said TM. Carnitines and male infertility. Reprod Biomed Online. 2004 Apr;8(4):376-84.
    9- Lenzi A, Lombardo F, Sgro P, Salacone P, Caponecchia L, Dondero F, Gandini L. Use of carnitine therapy in selected cases of male factor infertility: a double-blind crossover trial. Fertil Steril. 2003 Feb;79(2):292-300.
    10- Costa M et al. L-carnitine in idiopathic asthenozoospermia: a multicenter study. Andrologia 1994; 26: 155.
    11- Vitali G. et al. Carnitine supplementation in human idiopathic asthenospermia: clinical results. Drugs Exp Clin Res 1995; 21: 157.

mverel, mma- ve Hypodenz bunu beğendi.
  19. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    antremandan 3 saat once fln alıyorum ben son dozu. dozu aldıgım andan ıtıbaren ılk 2 saat bas agrısı ve asabılık sınırlılık bas gosterıyor bende . ama son ıkı antremanımda bır mıde bulantısı yasamadım acıkcası. vucut alısıyor sanırım . bakalım ılerkı antremanlarda tekrarlamaz ınsallah .

Hypodenz bunu beğendi.
  20. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Sunduğunuz kaynağın ( derginin ) daha önce kg başına 3 - 4 gr arası protein gerektiğini yazdığını sizde biliyorsunuz ben bu kaynağı kabul etmiyorum . ( Tamamiyle yanlı şekilde yorumlanmış ) . Evet doğrudur enerjinin yağdan gitmesini sağlayabilir ama zaten vücutta carnitine var et ürününde bile var biz gidipde 120 tl ye bu ürünü alacağımız yere düzgün diyet yapsak zaten carnitine ye gerek kalmayacak . Ayrıca bu ürünün herkezde işe yarayacağıda kesin değil . Bilimsel olarak kaynak ( kanıt ) yok ise bir fikri iddia etmek yanlış olur .

Bozo-Baku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş