Gün Aşırı Çalışmak ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve oliestranjeu tarafından 10 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar

bir gün çalışıp bir gün çalışmamak(gün aşırı) gelişme ve büyüme için daha mı uygundur ?

2 gün çalışıp 1 gün dinlenmemi daha uygundur ?

2. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    ben kendi şahsım olarak hergün çalışıyorum ama farklı yerlerimi çalıştırıyorum hergün.onu iyi bilen kişiler cevaplandıracaktır bence.

3. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    yinede teşekkürler önemli bir konu aslında

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Gün aşırı daha uygundur ama nasıl antremanda şaşırtma teknikleri varsa dinlenmedede bu söz konusu Gün aşırı çalışmaların arasına 2haftada bir 2-3 günlük dinlenme ekleyebilirisn.

5. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Ne kadar zaman yaptığınada bağlı aslında yeni başlayanlar 2 gün antrenman 1 gün dinlenme şeklinde gidiyorlar ileri düzeylerde kendin ayarlarsın. Arka arkaya iki günde bir gün önce çalışılan kaslara dikkat etmek lazım, örneğin pazartesi göğüs çalıştın ertesi gün triceps çalışıyorsan bir gün önceki göğüs antrenmanında tricepslerde çalışmış oluyor.2 gün arka arkaya gidiceksen 1 gün göğüs veya omuz, sırt vs çalışıp ertesi gün bacak karın çalışabilirsin.

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    aslında birçok şekilde çalışılıyor. bu daha çok bir bolgeni haftada kaç kere çalıştırdığınla alakalı. haftada 2 kere gogus giriyorsun diyelim. o zaman ister istemez 2 gun arayla olacaktır. ama bolgeler haftada 1 kez çalıştırılıyorsa cok rahat bir şekilde haftalık program ayarlanabilir. bu senin çalışma sistemine bağlı. ben bu aralar haftada 2 kereye geçtim mesela program deişti haliyle. ptesi ve perşembe gogus-sırt , salı ve cuma omuz kollar , çerşamba ve cumartesi bacak kalf. tabiiki bu birazda şaşırtma amaçlı. ortalama 8-10 haftalık bir program. normalde ise haftada 4 gundu ve bolgeler bir kere calısılıyordu. oda soyleydi : ptesi gogus biceps , salı bacak kalf , perşembe omuz trapez , cuma sırt triceps. sende bunun gibi amacına uygun olarak programını ayarlaya bilirsin.

7. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    2 gün arka arkaya çalışmamanın en büyük avantajı sıkılmıyorsunuz. Görev gibi gelmiyor, hatta özlüyorsunuz.. 2 gün çalışayım derken çalışamazsanız, canınız istemiyorsa, halsizseniz (bana sık sık olurdu 2 gün arka arkaya çalışırken) ve o gün spor yapmazsanız moral de bozuluyor. Yapmanız gereken görevi yerine getirmediğiniz hissi veriyor, suçluluk duygusu başlıyor.. Halbuki gün aşırı çalışmada ben şahsen kolay kolay sporsuz geçirmiyorum. Motivasyon çok daha yüksek oluyor. Kaslar da daha iyi dinleniyor. Tembellik hakkımı ara günlerdeki kardiyolarda kullanabiliyorum, böylece ağırlıklara iş gelince tembellikten eser kalmıyor :)

8. hacker_alicex

hacker_alicex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    konuyu hortlattım sanırsam benim merak ettiğim konu gün aşırı tüm vücut çalışsak problem olur mu paz çar cuma tüm vücut ilerleyen zamanlardada havalar ısınınca salı perş pazar havuz veya koşu faydalı olur mu

9. Tigertugi

Tigertugi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    dostum çalışmak güzeldir işleyen demir pas tutmaz demişler ama kaslarında dinlenmeye ihtiyacı oldugunuda unutmamak lazım

Sayfayı Paylaş