Gümrükte geçici kolaylık

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve builtman tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Merhabalar,

Biraz önce Habertürk'te okuduğum bir habere göre bayram vesilesiyle 1 ay boyunca gümrükte 100 USD'lik sınır 400 USD'ye çıkarılmış.
    Özellikle yurtdışından supplement göndertecek arkadaşlarımız konuyu biraz daha detaylı öğrendikten sonra bu kolaylıktan faydalanabilir.

Hatta gümrük işleriyle ilgili tanıdığı olan varsa bence bilgiyi netleştirip burada paylaşırsa çok daha iyi olur. Gözden detay kaçırıp sonrasında sıkıntı yaşamayalım.

zigbog, NHFL ve Sedif bunu beğendi.
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ünlü bir lojistik firmasında çalışan marmara bölge sorumlusu arkadaşım ile konuştum çok güvenme dedi. Ama ben deneyeceğim bir şeyler. Sonuçları yazarım.

builtman bunu beğendi.
  3. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Tabi konu devletle ilgili hiçbir şeyin şeffaf olamaması olunca bende de güven sorunu oluyor. Aynı bu konuda olduğu gibi.
    Ayrıca böyle şeylerde her zaman gizli detay ve engeller olabiliyor.
    Mesela değeri 400 dolara çıkartmışlardır, ama 5lbs'lik ON Whey için "kusura bakmayın, bu ebattaki ürünler bu karardan faydalanamaz" diyebilirler.
    Konusu açılmışken, getirtilen ürünlerin ebatları önemli miydi gümrük değerlendirmesinde?

4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Gümrük işlerinde herşey muayene memurunun kararına bağlı... Memur bu ürün uygun değil derse 10 dolar da olsa ürünü gümrükten çıkaramazsınız.

zigbog bunu beğendi.
  5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    galois91 in dediği tamamen doğru. Benim başıma geldi. 2 tane küçük protein tozu getirttim. Toplam fiyatları 78 dolardı. Kargo 50 dolardı. Kutuların biri 1 lbs kadardı. 2 kutu oldukça ufaktı. Ama inceleme için kargo firmasının kutusu açılmış ama tozlara dokunulmamış kapakları açılmamış ama kargo kutusunda inceleme için açılmıştır yazıyordu. Siparis ettigim tozlar hic bilinmedik ve sade bir markaydi kutu uzerinde muscle super ultra xxx yazmıyordu kaslı adam resimleri yoktu.kucuk fontlarda whey ve nutirition facts yazıyordu gumrukcu arkadasima sordum toz oldugunu anlamamıslardır dedi degilse kargo kutusunu acınca protein tozunu gorunce kesin takılırdı dedi. Nerede kaldı 100 dolar hesabı nerede kaldı 4 lbs. Tamamen memurun insiyatifi. Forumda 12 lbs 400 dolarlık mal getirten de oldu. Sans isi tamamen.

Sayfayı Paylaş