gülelim eylenelelim(fıkra)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve pronator tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. pronator

pronator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    *****DENEYİN BÖYLESİ****

Deney yapmak için bütün hayvanları dişisi erkeğiyle bi gemiye toplayan bilim adamı, yolda bütün erkek hayvanların dişilerle çiftleştiğini gemide nüfus çoğalması olduğunu görür.. Bunu engellemek için bütün hayvanları bir araya toplar ve konuşmaya başlar;
    - ''Yolda gördüm'ki bütün erkekler dişilerle çiftleşiyor gemide gitgide çoğalıyoruz. Bunu önlemek için bütün erkek hayvanların şeyini kesip karşılığında makbuz vereceğim. Limana geldiğimizde erkek hayvanlar makbuzunu geri verecek şeyini geri alacak''. demiş.
    Ve adam aynen dediğini uygular. Ertesi gün erkek kanaryanın kendisine bişi yapamayacağını bilen dişi kanarya erkek kanaryanın karşısına geçim onu tahrik etmeye başlar.
    - ''Sen erkek diiilsin senin şeyin bile yok!''.
    Diye erkek kanaryayı sinirden deli eder. Erkek kanarya hırsından kahrolarak bir haftayı geçirir. Bir hafta sonra dişi bi bakar ki erkek kanarya kahkahalarla gülüyor sevinçten zıp zıp zıplıyor;
    - ''Hayrola şeyini kaybedince aklını'da kaybettin galiba'' der.
    Erkek kanarya zıplamaya devam eder;
    - ''Liman'a inelim göreceksin''..
    dişi kanarya şaşırır;
    - ''Limana inince ne olacak'ki''.
    Erkek kanarya kahkahayı basar;
    - ''Eşşeğin makbuzunu çaldım''.

*******MÜKEMMEL ERKEK*****

Orta yaşlı zengin ve dul bir kadın artık hayatını yanlız geçiremeyeceğini anlayarak gazeteye bir ilan vermiş;
    - ''Zengin bir dul bayan hayatını paylaşabileceği bir hayat arkadaşı arıyor yanlız aşağıda yazılı şartlarıma uyması gerekir''.
    1. - ''BENİ DÖVMEYECEK''.
    2. - ''BENİ BIRAKIP KAÇMAYACAK''.
    3. - ''YATAKTA SÜPER OLACAK''.
    Aylarca telefon çaldı. Ev mektuplardan geçilmedi ve kapının zili durmadı ama sonuçta kadın hiçbirini beğenmedi ve kendine uyğun bulamadı. Bir gün kapı çaldı, kadın kapıyı açtığında yerde paspasın üzerinde yatan kolları ve bacakları olmayan bir adam gördü.
    - ''Kimsin? Ve burada ne yapıyorsun?''.
    - ''Merhaba, artık aramanız gerekmiyor, bugün şanslı gününüz ve ben hayallerinizdeki erkeğim bakın kollarım yok sizi dövemem bacaklarım yok istesem'de kaçamam!''.
    - ''Eee.. Yatakta süper olduğunu nerden çıkardın?''.
    - ''Kapıyı neyle çaldık sanıyorsun''...

*****MEMELERİM****

Sosyetik bir bayanın köpeği varmış. Köpeğinin adı ise memelerim imiş.
    Bir gün otobüsle bir yere gitmesi gerekiyormuş. Ama köpeği otobüse alırlarmı diye bir ara eve bırakmaya karar vermiş. Sonra bir şey demezler diye yanına alarak durakta beklemeye başlamış. Nihayet otobüs gelmiş. Kısık bir sesle otobüs şöförüne;
    - "Şöför bey, memelerimide alırmısınız" demiş.
    Kaba bir sesle şöför;
    - "Hanım efendi biz sabah evden çıkarken Daşşaklarımızı evdemi bırakıyoruz" demiş.

*****KADİR ABİ*****

Bir gün Haydar isimli bir adam kız arkadaşıyla buluşmak için restorana gitmiş oturup kızı beklemeye başlamış bi bakmış ki 2-3 masa ileride Kadir İnanır gitmiş yanına
    - Kadir ağabey bir imza alabilir miyim? demiş
    Kadir İnanır:
    - Tabi. demiş vermiş imzayı adam gitmiş oturmuş yerine bi kaç dakika geçmiş Haydar kalkmış yerinde
    - Kadir ağabey birazdan kız arkadaşım gelecek geçerken bir selam verirmisin ya karizma olur. demiş
    Kadir İnanır:
    - Tamam olur.demiş
    ardından adam dayanamamış kalkmış yerinden yine
    - Kadir ağabey be yanımızdan geçerken selam verip iki muhabbet edermisin ya çok sağlam karizma yaparız demiş
    Kadir İnanır:
    - İyi tamam hadi geç otur yerine ben giderken uğrarım sizin masaya demiş.
    Adamın kız arkadaşı gelmiş oturmuşlar muhabbet ederken Kadir İnanır gelmiş
    - Haydar naber abi? demiş
    Haydar:
    - Kadir bi s*kt*r git ya.... DEMİŞ

******DİKİŞ MAKİNASI****
    Adamın biri cehenneme gitmiş. İblisin birisi ona katları gezdirirken bir bakmış 1. katta kız kardeşi orada öylece yatıyor.
    Adam sormuş;
    - ''Bu ne günah işledide burda yatıyor'' diye.
    İblis te;
    - ''Dünyada kocasını aldattığı her kişi için günde bir tane çuvaldız batırılıyor'' demiş.
    Adam dönmüş gezmeye devam ederken 2. katta bir de kimi görsün karısı aynı kız kardeşi gibi öylece yatıyor.
    İyice kızarak İblis'e;
    - ''Peki bu ne yaptı?''
    İblis;
    - ''Bu da seni her aldattığı kişi için saat başı bir çuvaldız yiyor''. demiş.
    Adam;
    - ''vay *rospular vay'' diyerek söylenmeye başlamış.
    İblis te bunun üzerine adama;
    - ''Sen bir de yukarda yatan ananı gör onu dikiş makinasına bağladılar''. demiş. :)

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    prantor saol.su kanarya ile kadir inanır cok güzel :D .arkadaslarıma yollıycam.yalnız fıkra yollarken baslık acılmıs olan fıkralara eklesek daha güzel olur.hem bütün fıkralar bi başlıkda olur,hem de form dagık olmaz tabi bu benim fikrimdir

3. pronator

pronator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın dostum modlara söyleylim konu dışı bölümünde( fıkra bölümü önemli )yapsınlar
    böylecede gereksiz başlık açmaktan kurtuluruz

Sayfayı Paylaş