Güc antremani nasil olmali??

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hotendok tarafından 24 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hotendok

hotendok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslr 16 yasindayim 3-4 hafta oldu vg yr baslayali boy 1.75 kilo 75 civari evde calisiyorum 6 ve 8 kiloluk dambillarla calisiyorum amacim guclu olmak yani oyle kaslarim sissin falan istemiyorum bizim sinifta birtane cocuk var 1.90 hic kasli gozukmuyoe ama genetik olarak gucluyum dedi cocuk 90 kiloluk cocugu kucakladi cop kovasina atcakti nerdryse :D bende guclenmek istiyorum fakat vucut gelistirme antremanlarina bakarak hata yapmisim cunku vucut grlistirme antremanlari daha cok estetik amacliymis ben fonksiyonel antreman yapmak istiyorum 3x10 setlerle 45 saniye dinleniyormusum ki yaptigim cok buyuk bir hataymis 3-5 dk dinlenim daha fazla agirlikla 4-5x5 yapmam lazimmis tum vucut icin onerebilirmisiniz?

2. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Bildiğim kadarıyla yardımcı olayım compound hareketlere yönelmen ve bunları 4x4 , 5x5 şeklinde yapman.Nedir compound hareketler ?

Bench Press
    Overhead Press
    Bent Over Barbell Row
    Squat
    Deadlift

Bunlar arasında sadece deadlift 5x5 olmaz diğer hareketleri 5x5 şeklinde yaparak çok güzel güçlenirsin,aynı zamanda kas gelişimi olmayacak diye birşey de yok her türlü büyüyeceksin.Deadlifti 5-3-1 yapabilirsin bu arada.Set arası dinlenme süresi için kendini ne zaman hazır hissediyorsanız diğer set için o zaman başlayabilirsiniz diye duymuştum.Tabii abartmadan.4 dakika olur 5 olur önemli olan ağırlığı kaldırman

Umarım biraz yardımcı olmuşumdur

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. hotendok

hotendok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Ama yalniz dumbell var ve programim nasi olmali yani mesela bunu yaptik 1 gun dinlenmemi aciklarmisiniz

4. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    hotendok "Ama yalniz dumbell var"

Çevrendeki tüm nesneleri spor amaçlı kullana bilirsin. Şahsen ben öyle yapıyorum.

BeqirJordan bunu beğendi.
  5. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Özellikle de kendini. Kalistenik, street workout tayfasını bi araştır derim.

6. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    haftada 1 yapıyoruz dmi bu kuvvet antremanını 1 ay boyunca ?

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : https://www.bodyforumtr.com/threads/güç-antrenmanı-nasıl-yapılır.56418/

Arama Kelimeleri : Güç Antrenmanı

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş