Gücüm Kalmıyor, Sporu Bırakıp Dönüyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve duayen00 tarafından 8 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. duayen00

duayen00 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar 18 yaşındayım 1.78-79 boyum var 105 kiloyum. Amacım yaza kadar fit bir vücut yapmak herkes gibi sadece cardio yapıp kastan ve yağdan gitmesini istemiyorum o yüzden kastan gitmesini minimuma indirmek için ağırlık çalışmak istiyorum. Sporda bi arkadaşımın yazdığı programı uyguladım toplam 3 hafta gittim spora arkadaşımın yazdığı oryantasyon programını yaptım her gittiğimde bütün vücut çalışıyordum sonrasında cardio yapıp bitiriyordum, şimdi yeni programa geçtim program 3 gün bölgesel çalışıp 1 gün sadece cardio ve karın.

bugün biceps-göğüs günüydü program şu şekilde :

Chest press mac. 3x12
    İnc. db press 3x12
    İnc. db fly 3x12
    alternating db curls 3x12

İnc. db press yaptım 12 kg ile 3 set
    sonra İnc. db fly yapiyim dedim çok zor geldi 8 kg aldım 2 set çıkmadı bile moralim bozuldu 8 kgyi bile yapamıyorum diye düşündüm sonra alternating db curls yapiyim dedim aldım elime onuda yapamiyinca sinirlerim bozuldu eve döndüm moralim çok bozuk sporu her şeyi bırakasım var ama bırakmak istemiyorum yemek düzeni desen o ayrı sıkıntı daha ne kadar et yiyeceğimi bilemiyorum herkes farklı bir şey söylüyor.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    8 kg'la çalışamıyorsan 6 kg'la yapacaksın, onunla da yapamıyorsan 5 kg'la yapacaksın. Sorunun ne olduğunu anlamadım ama önceki konulara baktığımda kafamda bir fikir oluşuyor. Şu konuya baktım:
    https://www.bodyforumtr.com/threads/105-kiloyum-minimum-kastan-vererek-zayıflamak-istiyorum.120886/

Burada da demişsin ki "Elimde arkadaşımın yazdığı beslenme programı var ama herkes farklı bir şey diyor arkadaşım günde 500 gram et yememi söyledi". Yukarıda de şunu demişsin: "Sporda bi arkadaşımın yazdığı programı uyguladım"...Öncelikle şu arkadaşını bir bırakıp profesyonel insanların yazdığı bir programa başla.
    Bak 2 yıl önce şu konuyu açmışsın: https://www.bodyforumtr.com/threads/herkese-merhaba.82159/
    Ve sana yeni başlayanlar konusunu okuman söylenmiş. Hala ne kadar et yemen gerektiğini anlamadığını göre okumadığını varsayıyorum. Ben sana net olarak söyleyeyim, yaklaşık 150 gr protein alacaksın. Bunu mümkün olduğu kadar hayvansal gıdalardan alacaksın. Ok? Bunu geride bırakalım artık.

Nasıl kalori hesabı yapacağınla ilgili şu konuyu araştır, zamanında uzun uzun her defasında yazmamak için burada toplamıştım: https://www.bodyforumtr.com/threads/günlük-kalori-miktarı-hesaplama.114143/
    Bununla birlikte yen başlayanlar bölümündeki bütün sabit konuları okumalısın, beslenme ve antrenman konularındaki bütün sabt konuları incelemelisin. İngilizcen varsa yabancı kaynakları da araştırmalısın. Ya okuyup ne yapman gerektiğini öğrenirsin ya da kör topal ilerlersin.

Secretsoul ve a7fox bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş