Güçsüzlük

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vuslat0707 tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhabalar. Daha önceden 6 ay düzenli bu sporu yapmıştım. Sınav nedeniyle 1 yıl ara verdim ve 2 hafta önce tekrar başladım şuan kendimi çok güçsüz hissediyorum. Örneğin önceden 50-60kg yaptığım bench press de şimdi 30 kg ile setleri bitiremiyorum. Bunun nedeni şuanki beslenmem mi yoksa verdiğim ara ve bu arada nerdeyse hiç spor yapmamam mı?

2. akcserkan

akcserkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hafif kilolarla başla yeniden kasların kendine geldigi zaman yine 50-60 basarsın

vuslat0707 bunu beğendi.
  3. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Şöle bir örnekle netleştirelim bir futbolcu 1 sene futbola ara verse sonrasında tekrar hemen kadroya alınıp maça çıksa ne kadar verim verebilir bunun gibi basit örnek oldu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

vuslat0707 ve TolgaTunçel bunu beğendi.
  4. xGuardyx

xGuardyx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hiç üzülme bence neden üzülüyorsun eskiden 50 60 ı kaldıran da senin kaslarındı :)

vuslat0707 bunu beğendi.
  5. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Spora her ne sebeple olursa olsun uzun yada kısa ara verildiği zaman ve bu dönem içinde de beslenmeye dikkat edilmediği zaman güç kaybı, hacim kaybı mutlaka oluşacaktır.
    Bu yüzden spora ara verip tekrar başladıktan sonra sanki spora yeni başlıyormuş gibi davranıp hafif kilolarla başlamalı ve hafif hafif kilo artırımına gidilmelidir. Aynı şekilde antrenman şiddeti de hafif hafif artırılmalıdır.

İyi sporlar,

vuslat0707 bunu beğendi.
  6. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Mantığı çok basit kası kullanırsan güçlenmeye başlar kullanmazsan yani daha açıklayıcı olacak sanırım sen spor yaparken kaslarının büyümesinin nedeni kapasitesinden yüksek ağırlıklarda karşılaştığı için direnç sağlamak mantığıyla kas hücrelerin büyürler ve kuvvetlenirler. Ayını şekilde bu büyük kasları zorlamayı bırakırsan doğal olarak kas benim bu kadar büyük ve kuvvetli olmama gerek yok der ve zamanla normal formuna döner. Anca kas hafızası denilen olay sporcu için nimettir. Kolay gelsin eski performansına ulaşman 6 aydan daha kısa sürecektir ama bu 1 ayda olur demek değil 4 belki 5 ay sürebilir zorlama kendini kolay gelsin.

vuslat0707 bunu beğendi.
  7. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Tatmin edici yorumlarınız için çok teşekkür ederim

Aziz-han bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş