güçmü hızmı ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve cemgül tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar kafama hep takılıyo yumruğumuzun gücümü daha avantajlı hızımı hızlı çok hızlı yumruk attımta peş peşe abim beni izliyo doru yumruk atmatımıda biliyom ama saniyede falan 4 5 arası atıyom gücümü kullanmadan gücümü kullandımda seri bi şekilde atamıyomrum yumruk bi egzersiz yada antremanla omuzumu bacaklarımıda darbeye ekleyrek tüm gücümle seri bi şekilde yumruk atmam için bir antreman varmı yardımcı olursanız bench_O kafa_

2. EjderLordu

EjderLordu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yumruk hızı artınca yumruk gücüde artmış oluyor değilmi yani aynı şeyler :D

antremana gelince
    duvar yumruklama yani tahta sertliğindeki yumrukmu adamı dağıtır demir sertliğindekimi
    şınav
    kum torbası yumruklama esas element
    patlayıcı gç hareketleri araştır onları beğendiklerini yap

3. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kum torbası var uygun olurmu yani şunu demek istedim ya mesela ben gücümü kullanmadan yumruk atınca saniyede 4 5 oluyo ama gücümü kullandımda 1 2 oluyo onu tüm gücümle 3 4 yapmam için ne yapmam lazım hız torbası yok ama kum torbası var o işe yararmı 1 ay önce duvarı yumrukluyodum

4. EjderLordu

EjderLordu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yaw bir seferde indir adamı ne gerek var ipman gibi 30 tane yumruk indirmeye
    kum torbası boksun temeli ama boks eldivenini tak delınır

5. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben gazi mahda oturuyorum bizim burdakiler 1 vuruşda inse sormaya gerek kalmaz çoca 5 6 yumruk patlatıyon zor sarsılıyodu beni dövmüştü bikere dedim gibi tüm gücümle seri bi şekilde yumruk atamıyorum kum torbası işe yararmı seri yumruk atmam için

6. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    tekniğine göre değişir sert yada seri vurmak.ama senin yaşın daha küçük belli bi stildede dövüşmüyorsun sanırım sert vurmaya bak sen ilerde büyüyünce farklı stillere yönelirsin ama şimdi üst üste 1-2 defa sert vur

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    yumruk hızından çok yaratılan "impulsun büyüklüğü "önemlidir...

yan hem işin içine konacak olan kütle , hem de hızdaki değişim parametreleri önemli ...

kısaca formüle edilirse:

I (impuls ) = delta ( kütle x hız) / delta t (zaman)
    lim delta t --) 0

kısaca , çok hızlı ancak salt koldan omuz ve trisepsle atılan yumruğua duhul olan kütle ufak olduğundan ortaya çıkan impuls büyük olmayacaktır...hareketteki hız ve kütle büyüklükleri birlikte önemlidir...

bu nedenl yumruk atılırken , yumruğun arkasına hareketli kütleyi büyültmek gerekir...)

8. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dövüş Sporları Uzmanı/Eğitmen
    Yer:
    İstanbul
    bence hız en önemlisi 1 tane güçlü adım bekleyen mi yoksa 20 tane üst üste atan mı ? yorum sizin

Sayfayı Paylaş