Güçlü kas ve güçsüz eklem,kemik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fbirfn tarafından 17 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    İyi günler herkese. Ben antremanlarımda tekrar sayılarını değiştiriyorum 3 haftada bir;

3 hafta 10-12 tekrar
    3 hafta 7-10 tekrar
    3 hafta 4-6 tekrar şeklinde

4-6 tekrar çalıştığım zaman çok ağır girmeye çalışıyorum 1 rm nin yüzde 85 inden yukarı çalışıyorum.

Hareketi yapabiliyorum sıkıntı yok ama bazen çalıştığım bölgenin eklemleri ağrıyor. Eklemlerim daha ağır girmeme izin vermiyor bunu nasıl aşabilirim daha hızlı güçlenmek adına?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    antenmandan sonrada devam ediyor mesela şuan diz kapağım ağrıyor, ayak bileklerim ağrıyor. (Sakatlık ağrısı değil yorgunluk,ağır iş yapınca olan ağrı)

3. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Doğru form ve full ROM ile çalışınca eklemlerin de kaslarla doğru orantıda güçlenmesi gerekiyor.yani full romda düzgün çalışan birinin böyle bir sıkıntı çekmemesi gerekiyor.geçmişte kası yıpratmak için lockoutsız,yarım tekrar falan çalıştıysan belki eklemlerin geri kalmış olabilir.hareketlerde lockout yapmaya dikkat et bence artık.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fbirfn ve abseto bunu beğendi.
  4. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hareketi doğru yapıyordum ancak geçmişte dediğin gibi kastaki gerilimi maksimuma çıkarmak için kitleme yapmamıştım belli bir dönem ondan olabilir teşekkürler.

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Vücudun pek yağlı değilse eklemler rahatsız olabilir. Bir de yaş faktörü var, 19 yaş altı filan biraz gençsen normal, eklemlerin olgunlaşma süreci uzun. bende de öyle olmuştu. eklemler zaten kaslar gibi hızlı adapte olmuyor.

glukozamin bu arada gerçekten yardımcı oluyor ekstra destek istersen dene derim.

6. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Çok teşekkürler araştıracağım. 16 yaşımdayım 2 yıldır çalışıyorum. Yağ oranım 15 civarı diye tahmin ediyorum

Sayfayı Paylaş