Güçlü ama dengesiz vucudumdan nefret ediyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AdnanYasar tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AdnanYasar

AdnanYasar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 yıldır body yapmıyorum,vucudum güçlü,arada bir deneme amaçlı 70x5 tekrar bench girebiliyorum ama sorun çok dengesiz kas yapım ; hiçbir beslenme,uyku,spor değişimi olmadan sabah pazu ve omuzlarımı yokluyorum demir gibi akşam bakıyorum yumuşak ertesi gün bakıyorum yanlar sert orta yumuşak 3 gün sonra heryer sert bu sorun 6 aydır var bende ve 6 aydırda hiç body veya egzersiz yapmıyorum dışardan bir etken yok,çok saçma gelebilir bu olay hatta ilk baş takıntı oldu hayaller mi görüyorum şüphesine kapıldım fakat her ay düzenli check up tan geçiyorum hiçbir psikiyatrik veya fizyolojik sorunum da yok.ne önerebilirsiniz bu konuyla ilgili.

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Antreman yapmaya başlamanızı öneririm. Uyku pozisyonunuza göre kan akışının belli kas gruplarında yavaşlamasından dolayı kaslarınızda o sertliği hissediyor olabilirsiniz. En mantıklısı bu durumun önüne geçmek için evde, parkta veya olmadı spor salonunda antremana başlamak.

3. AdnanYasar

AdnanYasar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler,ama 2 yıldır spor yapmayan 177 boy 75 kg da birisi olarak 70 kg bench veya 130 kg deadlift yapıyorum yani güç durumumun iyi oldugunu düşünüyorum,yanılıyormuyum? bu yazdıklarıma binaen sert olması kaslarımın normal ama bazen hiç alakasız kaslar yumuşuyor bazen sertleşiyor

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    düzgün görünmek güçlü olmak kaslı olmak ne yazikki hepsi farklı şeyler

5. AdnanYasar

AdnanYasar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani ne demek istiyorsun?

6. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    mesela adama bakarsın sıska görünür ama 100 kilo bench press yapar.düzgün vücutlu dediğimiz adam o ağırlığın altında kıvranır belki.dediklerinize göre güçlü bi insansınız fakat devamlılığınızın olması şart.

zrb20 ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş