güç ve hacim kazanmak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    merhaba abilerim ben 14 yaşındayım boyum 168 kilom 60 boks yapıyorum.daha önce sporla uğraşmıştım evde kendi çapımda vg yapmaya çalıştım ve faydalarınıda gördüm sıkı bir vücudum oldu birazda kuvvet kazandım.ama hacim yok ve gücümü artırmaya devam etmek istiyorum.bunun için nasıl bir çalışma programım olmalı pazartesi çarşamba ve cuma günleri boks idmanı yapıyorum ayna karşısında vuruş teknikleri vs. çalışıyorum daha sonra torba gölge boksu vs. böyle yavaş yavaş ilerleyeceğim.bana boksla ilgili tavsiyeleriniz nelerdir? birde nasıl hacim yapabilirim? bence boksta hacim kazanmak daha zor vg de daha kolay çünkü boksun her çalışması tam bir kardiyo antrenmanı hatta boks idmanı tamamen kardiyo gibi çok efor harcanıyor en az 700 800 kalori yakılıyor bir idmanda.ben 55 kg ye kadar düşeceğimi düşünüyorum çünkü beslenme mükemmel değil fazla dikkat edemiyorum ya dikkat etmesini biliyorumda maddi durum yok maddi durum olsa ailem izin vermiyor günde 5-6 öğün yemek yemeyi yanlış görüyorlar neyse kısacası beslenmem çok çok iyi değil elimden geldiğince idmandan önce ve sonrasına dikkat etmeye çalışıyorum.uyku düzenim bozuk okulda başlayacak düzene girecek.idmanlar dahada ağırlaşacak daha çok kalori yakacağım ve günlük kalori ihtiyacımı karşılayamacağım buda zamanla zayıflamama kilo kaybına neden olacak o yüzden boks yapıp hacimlenmek çok zor olur diye düşünüyorum sizcede doğrumu? bir sorum daha var acaba 65 66 kg olursam hızım düşermi boksta hızın çok önemi var hızlı olmam lazım kütlemde artış hızımda düşmeye neden olabilir mi? yazında çok terleyeceğim için yağ yakarım define olabilirim boksta define olmak daha kolay bu kesin ama hacim yapmak dahamı zor bunu bilemiyorum.boksta zayıf olmamak lazım o yüzden kilo almak istiyorum sıkı hacimli bir vücudum olsun istiyorum yumruklara dayanmak için sadece yüze vurulmuyor vücudada çalışıyorlar o yüzden sağlam olmak lazım kuvvet ve dayanıklığımın çok iyi olması gerek.neler yapabilirim bunu için? boks konusunda teknik olarak bana neler önerirsiniz? benim hayallerim hedeflerim var ilerisi için düşünüyorum zayıflamak sosyal aktivite ne bileyim bu tür amaçlar için değil benim amacım farklı.cevaplarını bekliyorum saygılar.

beslenmene dikkat et demeyin öğrenciyim zaten.günde 6 öğün yemek yemem imkansız o disiplini sağlayamam sağlasam bile bir süre sonra beni yıpratır çok zorlar.14 yaş için 6 öğün çok zor yemesine yerimde hem masraflı hem disiplin gerektiriyor disiplinli olmayı severimde okul olduğu için disiplinli olamıyorum sabah 6 da kalkıyorum okul zamanı.o yüzden beslenmeye dikkat et demeyin günde 3 ana öğün yesem yeter bana sağlıklı besinler tüketmeye çalışırım zararlı besinlerden fast food abur cubur zararlı yağlar vs. bunlardan uzak dururum bol su içerim Allah yardımcım olsun daha ne yapayım.ama kilomdada düşüş olacak tabi ki.unutmadan bir soru daha sorayım idmanda terlemek için neler yapabilirim mesela şampiyonaya hazırlananlar thermal giysiler içlik vs. giyiyorlardı bende giyiyorumda benimkiler pamuklu :) adidas tech fit almayı düşünüyorum boks idmanı için çok kullanışlı gözüküyor nerden bulabilirim? alt üst alıcam her idmana giyerim hem terletir hemde performansı artırıyor.aslında giyim falan boş iş önemli olan yetenekli olmak çalışmak.

Son düzenleme: 31 Ocak 2012
  2. egemenn

egemenn Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    vücutcuu bunu beğendi.