Güç sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KaanDgrmnc tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. KaanDgrmnc

KaanDgrmnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    s.a arkadaşlar.
    Ben bir kaç konuya baktım ama dilediğin neticeye ulaşamadım.

Sıkıntım şu, daha once bir salonda 2 ay gelıştrme yaptım, 2 sene okul donemınde unıversıtede haftada 2 3 kere ıdman yaptım...
    Suandada 1 aydır bır salonda spor yapıyorum, ancak ben güç sorunu yaşıyorum gücüm yetmiyor çoğu şeye, barfiks, mekik, şınav gibi hareketleri hiç yapamıyorum. bench basarken bile 1 aydır aynı rakamlarda dolaşıyorum.
    Ben gücümü artırmak için doğal besinler arıyorum genelde karşıma muz, yağsız süt, yumurta beyazı, ıspanak yoğurt gibi besinler geliyor bol bol tüketmeme rağmen bir gelişme göremiyorum güç artışıda yok.
    İlla creatine mi kullanmam gerek güç artışı için ilaçlara karşı pek sıcak bakmıyorm cunku.
    Yardımlarınızı bekliyorum.... weightlifter

2. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    bende bugün salonda ilk günümü geçirdim bndede aynı sorun var diyebilirim ama ilk gündenmidir bilmem özellikle arka kol çalışırken fransız press yaparken elim boşalıyor sanki öteki elimle yardım etmek zorn da kalıyorum.

3. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Sabir ve azim arkadaslar daha yolun basindasiniz

4. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Salona geldiğimde ilk bench press'imi 2.5 kglıklarla yapmıştım. (Anlama,deneme) Şimdi demir dahil 50 kiloyla yapıyorum 2. ayım. Biraz sabret :)

5. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Kaslar o kadar gelişebilirki insan çalıştıkça şaşırıyor. Ben mesela barfiks çekemiyordum. Altıma sandalye koyarak 2-3 hafta çektim. Sonra tekrar çekecektim bir baktımki sandalyesiz o kadar rahat çekebiliyorumki çok mutlu olmuştum o an. Zincirlerini kırdıktan sonra zaten hareketler çok kolay geliyor sana. Vücudunun geliştiğini görmek çok mutlu ediyor insanı.:) Dediğim gibi sende barfiks çekerken sandalye koyabilirsin

ve Programına ONE-ARM DUMBBELL ROWS ekleyebilirsin. Ben öyle yapmıştım. Şuan çok rahat barfiks çekebiliyorum.

KaanDgrmnc bunu beğendi.
  6. KaanDgrmnc

KaanDgrmnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sabredıyorum calısıyorum bench press demırle beraber 40 kilo basabiliyorum, dumbell press 8 kilo, bu hdmı arkadasın gosterdıgı hareket bız testere dıyoruz bunu 10 kiloluk dumbellarla cok rahat yapıyorum ama dısarda barfıks fln cekemıorm belkıde dedıgınız gıbı bırz sabır bırazda teknıgını bılmekle alakalı...

HDMI bunu beğendi.
  7. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    tam gaz sabret sen kımı ilk basta bı anda 100 tane sınaw 80 kg bench basmak hersey sabırlı damlaya damlaya göl olur

8. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    @SteeLHammeR
    Katılıyorum sna bende ya 2.5 kglık yada 5kglıkla başladım ve boyum 1.86 kollarım uzun oldugu için çok zorlanıyorum ama pes etmeye niyetim yok :)

9. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde 1.85 gerçekten sıkıntı oluyor. 50kg kendimi zorlamadığım zaman normal halim. Bugün biraz sınırları zorlıycam bakalım kaç basabiliyorum :)

10. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    diğer arkadaşların da dediği gibi biraz sabır ve çalışmaya devam .

bir ricam olacak creatine , protein tozu , amino asitler , bcaa lar v.b bunlar ilaç değildir.gıda takviyesidir.ilaç olarak anılması ya da düşünülmesi beni çok rahatsız ediyor. bunları sürekli olarak kullanan birisi olarak ve bu sporu yapanlan kişilerin de büyük bir kısmının bu suplementleri kullandığını bilerek yanlış anlaşılmak istemiyorum - istemiyoruz. ilaç bir hastalığın tedavisinde kullanılır. lütfen bu konuya biraz daha dikkat edelim .

HDMI bunu beğendi.
  11. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Salona başladığımda şınav 1-2-3 yere yapışıyordum :) başlarda doğaldır.2. aydayım 20 şınavı ısınma amaçlı çekiyorum. Barfix'e gelirsek onun olayı çok başka 4 ay daha geçse çekebileceğimi sanmıyorum :)

12. KaanDgrmnc

KaanDgrmnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    herkes aşağı yukarı aynı yollardan geçmiş demekki sonuc calısa calısa yavas yavas gelicek :)

umut creatine hakkında ne dıyorsun ne dusunuyorsun ?

13. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    creatine in san bellirli bir güç vereceği doğru ancak bu güç artışı öyle hemen fark edilecek bir şekilde olmayacaktır. ancak hangi sporla uğraşırsa uğraşsın her sporcunun ( futbol , yüzme , tenis , atletizim v.b ) düzenli olarak creatine kullanması gerekir.
    bu madde sadece kırmızı ette bulunuyor ve 1 kg kırmızı et yendiğinde vucut 5 gr creatin alıyor.

dahaq çabuk daha fazla ağırlık kaldırmak istiyorsan antrenmanların için kendine bir body bul , birlikte yardımlaşarak çalışın . zamanla ağırlıklar artacaktır.

14. KaanDgrmnc

KaanDgrmnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    2 3 gundur oyle yapmaya basladk bakalm hayırlısı :) teşekkrler yardmlarınız ıcın

Sayfayı Paylaş