Güç Paylaşımda Gizlidir... Yardımcı olacağınıza inanıyorum...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mvkayaa tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mvkayaa

mvkayaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba ;

Biraz forum kullanımı konusunda acemi olduğumu belirtmek istiyorum.
    182 boyundayım ve kilom 98 yaşım 27
    göbeğim'in görüntüsü böyle hamile bayanlar gibi göbeğimin üstünde göbek var. bükülünce 3 kat göbek görüntüsü oluyor.
    göbeğimin uzunluğu elimi birleştirip diklemesine göbeğimin altına koyduğum zaman parmakların bittiği boğumu kaplıyor.
    Ve bu ciddi sorun olan göbekten kurtulmak istiyorum diye kafama koydum ve spor salonuna yazıldım... yazılalı 5 gün oldu...
    20dk koşu +20 dk bisiklet+ 20 mekik+göbeği sağa sola çeviren aletler+ iki koldan destek alarak aşağı yukarı büklüm olduğum bir alet var ondan da 50 tane+20 dk tekrar bisikleti ile bitiriyorum.
    çok ekmek yiyorum ve kesmekte zorlanıyorum. sabah 1 ekmek akşam 1 ekmek rahat götürüyorum...
    bu şekilde bir beslenme ve bu şekildeki bir kardiyoyla sadece göbeğimi eritebilir miyim ?
    sizin tavsiye edebileceğiniz bir kardiyo programı var mı ?
    + bu iki koldan destek alarak aşağı yukarı gidip gelip büklüm büklüm olduğum alet'in bel açısından zararı var mı ? çünkü spor yaparken birisi uyardı aklıma takıldı...
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hocam ben de önceden günde 4 tam ekmek yerdim. 1 ekmekte hemen hemen 900 kalori var. 2 ekmek 1800 kalori eder... nerdeyse alman gereken toplam kaloriye yakın bir miktar. buğday ekmeği al. doyurucu oluyor. istesen de 2 tane yiyemezsin.

mvkayaa bunu beğendi.
  3. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    HIIT seklinde kardiyo yapmanız lazım. Forumdan araştırırsanız bulursunuz. Ve ekmeği çok yiyorsunuz. Ekmeği azaltmak için sizi tok tutacak başka besinler araştırmanız lazım. Mesela ben ekmeği kesmede brokoli kullanmıştım , hem de çiğ olarak tüketiyordum.Lezzeti de hoşuma gidiyor. Sebzeleri az pişmiş olarak tüketin. Her iki üç saatte bir atıştırmalık bir şeyler tüketin.( meyve veya salata). Bol ekşi ve acı tüketirseniz metabolizmanız hızlanır. Devamı için müsait zamanda yazarım.

mvkayaa bunu beğendi.
  4. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    Beslenme ve sabır bu sporun bel kemiğidir. İlk önce bazal metabolizma hızınızı ölçtürün. Günlük almanız gereken kalori miktarını oradan hesaplayıp 500 azaltarak beslendiğiniz takdirde sağlıklı şekilde kilo vermiş olacaksınız. Lakin bilmeniz gereken başka bir şey daha var ki , sağlıksız beslenerek kısa sürede yapılan göbeğin sağlıklı beslenerek gitmesi öyle kolay olmuyor...Spor salonuna gitmek istemediğiniz günler olacaktır.Kendinizi zorlayarak ta olsa gitmelisiniz.Aynaya bakarak kısa sürede değişimler beklemeyin.Kısa sürede değişim gösteren diyetler vardır ama hızlı şekilde verilen kiloların giderken bıraktığı sarkmalar kendini 5-6 ayda anca düzeltir. onun için sağlıklı beslenerek 5-6 ayda kilolardan kurtulmak gerekir bence..
    Diğer bir önemli mesele ise kendinize bir amaç koymanızdır...Rotasız gemi rüzgarda sağa sola dalgalanır.Boşa zaman harcamaktan başka bir işe yaramaz.. İlk hedef 2 ayda 90 kilo olmak bence ideal bir hedef olur.
    Kilo verirken sarkmaları engellemek yani aza indirgemek için hafif kilolarla çok tekrar yapmak gerek.Sakın salondaki ayır kaldıran genç arkadaşlara bakıp kendinizi gaza getirmeyin. İlk hedef kilo vermek vücut yapmak değil bunu bir kere aklınıza kazıyın.
    Hayatınızdan şeker tuz ve unlu ürünleri çıkarın. Çıkaramıyorsanız , azaltarak işe başlayın..
    Sabırla okuduğunuz için teşekkürler :)

mvkayaa bunu beğendi.
  5. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ekmegi yavas yavas kesin. 1 ekmek yerine yarim ekmek,daha sonra yarim ekmek yerine tam bugday ekmegi,daha sonraki adimda tam bugday ekmegini 1 dilime indirmek olsun. Bu sure zarfinda cok kilo veremeyeceginize belirtmek isterim.ekmegi kesmeden cok zor. Fakat ekmegi bugun kesin. Bu kardio programiyla 2 ayda gobeginizi istediginiz seviyeye indirirsiniz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mvkayaa ve Created By Loss bunu beğendi.
  6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    [​IMG] ekmek, isteyince kesilir. ben ekmeğin arasına lahmacun dürüm edip yerdim. yanına et kebap varsa bu ekmekten 6 tane , yok lahmacun varsa, 4 tane yerdim.

mvkayaa bunu beğendi.
  7. mvkayaa

mvkayaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum saygıdeğer arkadaşlar.
    Şu ekmek konusundaki tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
    tam buğday ekmeği aldım bugün :)
    bu spor salonlarındaki ağırlığı belirleyip iki kolla aşağı yukarı indirip kaldırdığım bir alet var. karın kaslarını kırmızı gösteriyor etiketinde. Bu aletin bel açısından bir zararı var mıdır ?
    günlük antrenman programım şöyle
    20 dk koşu bandı = 5 dk 6'da+3dk 8'de+5dk tekrar 6'da+2dk 10'da+3dk 7'de+2'dk 5'te...
    40 dk bisiklet = koşu bandından sonra yapıyorum 20dk 8'de birde antenmanı bitireceğim zaman 20 dk 8'de
    12+12+8 mekik çekiyorum...
    bu belediye parklarındaki alete benzeyen birşeyler var yerde ve ayakta olanı şeklinde göbeği sağa sola çeviren hareketler 50 defa onlardan yapıyorum...
    bu bahsettiğim iki kolla aşağı yukarı indirip kaldırdığımız bir alet var ondan da 50 defa yapıyorum...
    bu antenman programı iyi mi yoksa sizin de tavsiye edeceğiniz antenman programı var mı ? ben olsam şöyle yapardım dediğiniz...

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    1 saat kardio yeter. Acikcasi tarif ettiginiz diger hareketleri pek anlamadim. Ama karin hareketi olarak 3xMaks tekrar yapsaniz size yeter. Zaten kardio esnasinda kosarken vs karin kaslariniz calisiyor. Size agirlik calismayi tavsiye ediyorum. Kas kaybinizi min tutacaktir. Hemde full body calisirsaniz kilo verme sureciniz hizlanacaktir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mvkayaa bunu beğendi.
  9. mvkayaa

mvkayaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

bahsettiğim alet bu şekilde fakat yanlarında ağırlığını kendin ayarlıyorsun buna benziyor. bu alet'in bel açısından bir zararı var mıdır .

10. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    Isınma ve gerinme hareketleri çok önemlidir..Isınma yapmadan direk mekik ve benzeri hareketler yaparsanız ciddi sağlık problemleri karışınıza çıkar.
    Antrenmandan önce en az 5 dk ısınma gerinme yapın. Belinizden rahatsızlığınız yoksa bir problem olmayacaktır.

mvkayaa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş