Güç için Yüksek ağırlık zararlımı

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve tetik34 tarafından 27 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum bende çevik olmak isterimde kaslı olunca illa hantal olcak değilsin :D bruce lee de kaslı mesela. Salona gidip kilo almadan sadece kuvvet amaçlı kendi kilonda da kas yapabilirsin. Yani yazmakla olmaz burda araştır az. Ayrıca ağırlık boy kısaltmaz.

2. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Kısaltmaz dan kastım uzaması gerekirken olduğu boyda kalması ya bu konunun istisnaları vardır bunu geçelim . Ben yine salona gitmicem şuanlık . kickbox salonuna gidicem ikisi bir iyi olur ama kickboks salonunda fitness bölümü var eğer salona devam edersem orda yaparım .

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle zaten hiç bir şekilde kısalmaz boyun ben uzamayada devam eder (eğer genetiğinde varsa yoksa uzamicaksan hiç gitmesende uzamazsın :D ) demek istedim. Tabi gitmemek senin seçimin birşey diyemem :) ayrıca ikisi bir iyi olur derken dövüş sanatları yapıyosan yanında kuvvet çalışman daha mantıklı olur. Yani çevikliğini felan korumak açısından .gidip kolun kaç cm veya nasıl görünüyo felan diye uğraşcaksan hiç kick boksla uğraşma :D birbirlerine zıt şeyler.

4. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ilk başladığım zaman çok önem veriyordum cm ye şimdi içim dışım güç olsun istemeye başladım .

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D :D tamam o zaman çok takma ikisinide yapabilirsin ama zamanın yeter mi o da var :D sonuçta sizin hocanız nasıl bilmem ama ben muay thai giderken antreman sonunda 1 kg kaldıramicak hale geliyodum :D başka gün kuvvet çalışsamda sonraki güne antremanda kaslarım ağrır :D yani ikisini bir yapmak zor ama azimle olur :D yapcaksan kolay gelsin :D :D

6. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    eyvallah ozaman

7. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Biraz kendi tecrubemden bahsediyim. Boyum 1. 70 kilo 77 yaş 17
    Spora baslamadan önce sismandim sonra senin gibi evde çalışıp kilo vermeyi denedim. Yaklaşık 2 ay evde cardio ağırlık karışımı çalışma yaptım. 68 kilo ile vücut geliştirmeye basladim. 7ay boyunca istikrarlı çalıştım son 4 aydır da çalışmayı biraktim.

Soruna gelirsek ben 15-17 kg dumbell ile biceps çalışıyorum ilk 7. 5 kg ile başlamıştım. Ben bir zararını görmedim. Aksine güçsüz olan kollarm inanılmaz güçlendi bilek güreşinde sınıfta yenemediğim kalmadı. Özellikle bizim yaslarimizda kas çalışmak bence çok önemli. Bacak ve sırt kaslarını çok iyi gelistirisen boyun uzayabilr çünkü büyük kas grupları büyüme hormonu salgılar.
    Ağırlık alacalsan geçen günlerde internetten 46 kilo set 1 z-bar 2 dumbell bari 110 tl ye aldım. Ozelden ulasirsan yardımcı olabilirim. Plastikler ama işime yariyorlar. 1 haftadır tekrar çalışmaya başladım. Istersen program konusunda da yardımcı olabilirim.

SM-G360H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abseto bunu beğendi.
  8. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Bende evde can sıkıntısından felan başladım birde kaslı olmak fena değildir , sadece okul gibi yerlerde egolu diyorlar . Bende 1.70 boyunda 54 kilo civarındayım yapıca zayıf olsamda kollarım kalın çevredekilere kol kalın gelince çok performans bekliyorlar ( Şuan 16 yaşındayım 20 yaşında birini bilek güreşinde zorlanmadann almak gibi ) sonra kasla olmuyor bu işler diyorlar bende o yüzden kas kazanmadan gücü daha önde kazanmak istiyorum . Dumbell konusuna gelince Plastik sevmiyorum 30 kilo 150 tl civarı demir set bulsam alırım , internetten bu tarz olanlara pek güvenim yok magazalarda 350 olan internette nedense 150 - 200 1 ay sonra getiriliyorlarmış arakdaş söyledi

9. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Mağazada 120 olan z bar intrtnette 35 liraya satılıyor 3 gün içinde de geliyor.bunun nedeni internette kira gibi sorunlarla ugrasmak zorunda kalmamaları. Almak istiyorsan büyük tanınmış sitelerden bizzat site adına ağırlık satışı yapılır. Onları denemni tavsiye ederim.
    Ama şunu söylemem gerek 54 kilo ile de güç bir yere kadar

abseto bunu beğendi.
  10. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Son düzenleme: 29 Ocak 2016
  11. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Ayen var ama ben genel satış sitesinden almani tavsiye ederim daha ucuz olabiliyorlar.

12. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    yukarda verdiğim sitekiler nasıl

13. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Fiyatlar uygun güzel bir şey bulursun ama sitenin reklam politikasını bilmiyorum paylasmasan güzel olabilir

Sayfayı Paylaş