Güç bitiminde ne yapmalıyım ? YARDIM

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BodyEser tarafından 20 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar hemen konuya gireyim mesela göğüs çalışıyorum 4 set dumbell press yaptım daha sonra incline dumbell press e geçince gücüm azaldıgı için hareketi nizami yapamıyorum ve göğüsümü iyi hissedemiyorum böyle bir durumda 1.hareketten sonra 5 dk lık bir mola mı vermeliyim yoksa 2.harekette agırlıgımı düşürmeliyim ?
    Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkütler

2. Alatriste

Alatriste Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle uzun ara vermemen gerektiğini düşünüyorum,bence hareket arası 1dk ideal ,ağırlığı düşürmen daha faydalı olacaktır hem formu bozmamış olursun,ayrıca programında fly varsa iki press arasına fly ve türevleri olan bir hareketi sıkıltırısan gücün yeterli olacaktır,en azından bnde öyle oluyor sendede öyle olacağını umuyorum.

3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Formu bozmamam lazım ama hareketi bozmus oluyorum,evet programımda fly hareketi var zaten senin dediğin gibi yapıyorum

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    uygun ağırlığı seçip aynen düzgün formla devam.. Eğer ağırlık düşürmek rahatsız ediyosa yani pisikolojik olarak etkiliyosa 5dk değilde 2-3 dk dinlenip deniyebilirsin daha fazla dinlenmen gerekiyosa ağırlık düşürmek daha mantıklı olacaktır..

BodyEser bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş