Göz kararması Kulak uğuldaması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve NEFELIS tarafından 31 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar

ben bu spora yeni başladım 178 boyundayım ve 58 kiloyum oldukca zayıfım
    daha ilk çalışmamın sonlarına doğru bacakları çalışırken
    kulaklarımda uğuldama gözlerimde kararma mide bulantısı ve aşırı ter gibi sorunlarla karşıaşdım
    bi süre oturdum su içdim geçdi sonra çalışmaya dewam ettim bişey olmadı ama bayılmama bir adım kalmışdı
    daha önce daha hafif sporlarlada uğraşdım fakat hiç böyle birşey başıma gelmemişdi
    bildiğm kadarıyla yüksek yada düşük tansiyon yada şeker hastalığım yok
    23 yaşındayım açıkcası çok moralim bozuldu ve dewam edip etmeme konusunda tedirginim

bilgisi olan yada daha önce bu gibi sorunlarla karşılaşmış arkadaşlar varsa cvp yazarsanız çok sevinirim

saygılar iyi çalışmalar

2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    kimsenin bi fikri yokmu arkadaşlar tekrar çalışmam gerek
    hoca şekerin düşmüşdür olur öle şeyler dedi ama
    pek içim rahatlamadı açıkcası

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    korkma o kadar, duzenlı antrenmanla bır sure sonra bu tur seyler yasamazsın.

Antrenmandan en gec bır saat once bı seyler atıstırmıs ol ama cok ackende antrenman yapma, egzersız sırasında sekerlı
    gazoz kola ıcmenın bır zararı olmaz, cok zayıfsın , bunyende zayıf yapına gore kendını cok zorlamıssındır.

Vucudun ırılesınce ve alısınca goz kararması falan olmaz , butur seyler yerını esnemeye bırakır, agır antrenman bızlerı bıle esnetıyor bazen.Boyumuz aynı , ben yuzkusur kıloyum.

4. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    saol kardeş birazdan çalışmaya başlıycam bakalım nolucak

kendimi daha az zorlarsam bişey olmaz diyosun yani
    çalışma esnasında powerade içmenin bi artısı eksisi olurmu?
    şu limonata gibi içecek varya terleme için

5. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    masteer iyi demissin ama bence doktora basvurmasinida tavsiye edebilirdin... cünkü bence bu kadar asiri bir durum normal olamaz.
    nefelis sen yinede bir doktora görün. belki ciddi bir seyin vardir (Allah korusun). saygilar.

6. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    dün daha hafif bi çalışma yapdım bacaklarıda daha az kilolarla çalışdım
    bide forumda okumuşdum mekikden önce bacakları çalışın diye oşekilde deiştirdim siralamayı bolca sıvı tükettim
    dinlene dinlene sakin bi çalışmaydı çokda keyifli geçdi hiçbi sorunla karşılaşmadım

ben öyle pek doktora gidebilen biri deilim yani nebilim antipatim var sanısım
    bide iğneden korkarım :p

7. codename34

codename34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bünyen çok zayıfsa ağır antrenmandan kaçın iyi dinlen birde doktor olayına bende katılıyorum bi git tansiyon falan tahlil bişeyler yaptır korkma bişey olmaz :)

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ağır antremandan kaçınma konusunda haklısınız.
    ama süreki bu şekilde gitmiycek diymi yani en kücük ağırlıklarla çılışıyorum
    buna nekadar böyle dewam etmem gerek açıkcası can sıkıcı ve utanc verici bi durum

en azından tekrarlayanakadar doktora gitmesem diyorum yani belki sıcakların felanda etkisi vardır

9. hypocrisy

hypocrisy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynısı bazen banada olur ki gecenlerde kopmle baktırdım kendime hastahanede hic bişey cıkmadı haa sen bence bi doktora git icin rahat etsin ama dedigim gibi cok cok nadiren banada oluyo anormal yuklendigimden yaşıyorum oyle sıkıntıları kulaklarda uğultu baş dönmesivs.. gibi bunlar tansiyonla ilgili kardeşim besnlenmene dikkat et bol bo su ic antremandan 1 saat once felan yemek ye ama tıka pasa yeme kalp krizi riski olabilir ve ağırlık basamassın bunlar işte... takma kafana taş gibisin maşallah ;)

10. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ogünden sobra tekrar başıma gelmedi

ilk çalışma olduğu için daha fazla zorladım sanırım kendimi şimdi 2. haftaya girdim ağrılarım geçti artık
    çalışmadan sonra ağrı yaşamıyorum mümkün olduğu kadarda zorlamamaya çalışıyorum

yanlız ağırlık basamam derken hiçmi basamam? ozaman vücüt geliştirme gelecegim başlamadan bitti demek
    çünkü yüksek ağırlıklara giremeden gelişim sağlanamıyor

11. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    bıraz sabret bırak motor acılsın once, sonra yavastan zorlamaya baslarsın

12. DallasPage

DallasPage Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Balikesir/Erdek
    konuyu hortlatmak gibi olacak ama.
    Harika bir şekilde dengeli beslenen biriyim boy 1.80 kilo 102. Ne zaman badiye gitsem göz kararması kulak tıkanması gibi durumlarla karşılaşıyorum. Ayrıca bazen bunu arkadaşlarım bile farkediyor diyorlarki '' lann gözlerinin etrafı kararmış olm iimisin ? '' fln şeklinde. Doktora kan değerlerim normal görünüyor. Bune saçma iştir anlayamadım. Tam bir hayvanımdır kuvvetliyimdir hızlıyımdır spor için yaratılmış gibiyim gerek genetik gerek fizyolojik olarak ama nedense böyle saçmalıklar başıma gelip duruyor. Nasıl giderebilirim?
    Bazıları yemek yemeden gidin diyor. Ozaman daha az oluyor evet ama kendimi güçsüz hissediyorum ozamanlarda da.
    Bişiler yedimmide midem ağzıma gelir gibi oluyor.
    Cardiyo yaptığım günler neredeyse hiç body yapamıyorum. Direk gözüm kararmaya başlıyor. Aptallaşıyorm falan.
    Hardline Carnitine toz kullanıyorum ama kullanmadığım zamanlardada oluyordu olay kesinlikle tozdan değil bence.
    İyice soğumaya başladım spordan bilmiyorum neyapacağım

13. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38

Kualk tıkanmasından korkma bende de oluyor doktora da gittim ağızdan nefes almakla ilgili bişey falan dedi..çözümü yok bende bazen yürürken bile kulak tıkanıklığı olur.. nefesi doğru almakla ilgili sanırım..
    yemek yeme konusuna gelirsek yemekten min 1.5 saat önce body yapılmalı hatta 2 saat en ideali büyük ihtimal sen de bilirsin bunu.. bazen yorumlarda görüyorum hatta bana zayıf olduğum için bizzat söyleyen bile oldu yemek ye yarım saat önce çalışmaya başla falan tamamen yanlış dün işim vardı aynen yemeği yedim 30-45 dk sonra antrenmana başladım sonra ne varsa çıkardım..
    bir de göz kararması ben de antreman sonlarında oluyor genelde artık enerjim biterken ,gainer alınca kendime geliyorum benim problemin kaynağı zayıflık ve okul sebebiyle her zaman düzenli beslenemem ama bence sen bu konu için doktora görün ..çünkü kardiyo sonrası vücut çalışamıyorum demişsin belki buna önemli bir etken var olabilir..

kolay gelsin..

14. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kulak uğuldaması bende yüksek ağırlıkta squad girerken oluyor.zaten kemer hava almamı zorlaştırıyor bir de yüksek ağırlığa konsantre olunca nefes almayı unutuyorum bazen.

bence nefesle alakalı bir durum.nefes almayı öğrenmek lazım.

Zerk ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    nefes almayı bılmeden squat yapmamak gerek :)

hele bırde kemer gıbı sacma bır ıcadı hıc takmamak gerek kı vucud dogal olan pozısyonunda kendını ayarlasın :)

ve goz karramasının en buyuk suclusu agır kıloda nefesı tutmak

16. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    nefes almayı biliyoruz danny o kadar da değil :D bench presste falan hiç sorun olmuyor bir tek squatta sorun oluyor.

kemer takmayınca karın kaslarım pörtleyecekmiş gibi hissediyorum.

Danny Boy bunu beğendi.
  17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    tabı saka bır yana :) squatta kemer bence oldukca engelleyıcı karnın dısarı sısmesı oldukca dogal ve gereklı bır surec

pozitronn bunu beğendi.
  18. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Partnerim sigara içiyordu ve Mide bulantısı, kulak uğuldaması, gözde kararma sorunlarını yaşıyordu. 1 hafta önce kavga ettik sigara içmesin diye şu sıralar içmiyor, yani içmiyorum derse içmiyordur. Şu sıralar squat dahil hiçbir harekette bu sorunları yaşamıyor.

Dipnot: Kemeri sıkarsanız ve çok su içerseniz mide bulantısı yapabiliyor o bende de oluyor. Ancak aşırı terlemeyi de belirtmişsiniz. Size soruyorum vücut kendinden ağır bir barı boyun-sırt bölgesinde taşıyıp en büyük kas grubunu çalıştırıyor, fazla terlemek sizce de doğal değil mi? Ben terlemediğim antrenmandan mutsuz ayrılıyorum, antrenmanı iyi çıkaramazsam o gün bana zehir oluyor. Birde bu açıdan bakın.

19. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Acil doktora görünmelisin... gitmek için aceleci davranmak istemiyorsan en azından kansayımı yaptırmanızı ve tansiyonunuza baktırınız.

tansiyonunuz normal koşullarda normal çıkar ise efor testi yaptırınız ortostatik hipotansiyon olabileceği varsayımı ile sporr sonrasıda ölçtürünüz.
    fakat dediğimiz gibi varsayımdan öteye geçemeyeceğinden doktorunuza görünmenizde fayda var.

Son düzenleme: 24 Şubat 2012
    Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş