Göz için Lazer Ameliyatı Olmayı Düşünüyorum ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kaka tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    14 yaşında tanıştım gözlükle, hormonal dediler, zira sülalede kimse gözlük kullanmıyordu.

büyümen geçsin bakarız dediler. 1.5 ile başlayan maceram 5.75e akdar sürdü, ben büyüdükçe göz numaram da büyüdü. camalr kalınlaştı en sonunda şişe dibi haline gelince, özel inceltilmiş camlardan kullanmaya başladım.

yaşamayan bilmez gözlük takma zorunluluğunu.
    hele gene numarası 5i geçen hiç bilemez.

trafik tabelarını geçtim kolumu 10cmye kadar yaklaştırmazsam saatimi bile okuyamıyordum. sabah kalkar kalkmaz ilk gözlüğe el atıyordum. gece çişe bile kalksam gözlüka rıyordum. deniz keyfi nedir bilmiyordum, nerde nasıl kimlerle hangi balıklarla ya da yosunlarla yüzdüğümü bilmiyordum ki. berberin saçımı ne hale getirdiğini ancak işi bitip saçlarımı yıkayıp kuruladıktan ve koltuktan kalktıktan sonra görebiliyordum. hele ki camları kırmışsam işte yeni cam takılana kadar geçen süre cehennem azabı idi, hiçbirşeyi net göremediğim için hemen başıma ağrılar giriyordu. güneş gözlüğünü bile özel yaptırtıyordum. öyle camına göre seçemiyordum ki. zaten kapalı alana girince hemen gözlükleri değiştiriyordum. elimde sürekli gözlük çantası ile geziyordum. haliyle gözlük camı bile görme alanımın tamamını kaplayamadığından zaten %80 civarında bir görme alanım vardı. en zoruma gideni de çocukken aileme maddi olarak bağımlı iken çok beğendiğim ve biraz da pederin maddi durumunu zorlayarak aldırdığım gözlüğümün daha aldığım gün kırılmış olması idi, elimde silerken basketbol topu çarptı, cam çerçeve tuz buz olmuştu...bu arada futbol/basketbol maçlarında kırdığım gözlük sayısını bir elin parmakalrından fazladır.

miyopi, bir hastalık.

çok şükür 16 yıl boyunca taşımak zorunda kaldığım gözlüğü bundan 8 sene evvel yaptığım 15 dakikalık lasik operasyonu ile attım. ilk gün zorlandım, zira lens bile takamayan ben, çok huylanıyordum ve ameliyatta sürekli gözümle oynanması, acımamasına rağmen beni çok pis huylandırmıştı. sonrasında da tek hissettiğim gözüme birkaç kirpik kaçmış hissiyatı idi. acı filan hiç olmadı.

uzun lafın kısası, bugün olsa gene olurum.

8 sene geçti. gözümde şikayetler var mı var, ama hiçbirisi lasik ile ilgili değil. hatta forumu okuyanlar bilir. gözümde retina yırtılması var ve çok yakında ameliyat olucam (BB hayatım bitecek). doktora sordum, geçirdiğim lasik operasyonu ile alakası var mı dedim, hayır dedi.

Son düzenleme: 12 Nisan 2012
  2. ILKERZ

ILKERZ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Accounting Manager
    Yer:
    İstanbul-Beylikdüzü
    arkadaşlar 4 numara miyobum var, işyeri hekimimiz de dahil olmak üzere birçok dr la görüştüm ve hiç birisi bu ameliyatı olmamı önermedi hatta işyeri hekimimiz kendisinin de 6 derece miyobu olduğunu söyledi ve güvenilirliğinin dünyanın hiçbir yerinde kanıtlanmadığını söyledi ayrıca şöyle bir izahat yaptı; yapılan işlemin sağdan soldan yukarıdan aşağıdan göz merceğinin normal şeklini darbe ile bozmak olduğunu normal görmeyi sağlamak için merceğin orjinal şeklinin bozularak sonuç alındığını ve bozuk olan bir organın ne kadar sağlam kalacağını kimsenin bilemeyeceğini söyledi. saygılar...

Efrahim bunu beğendi.
  3. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar merhaba, bugun ameliyyat oldum, acaba kac gün BB ara vermem gerekiyor??
    Doktorlar,spirculat, her kes farkli rakam soyluyor. Tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum.

4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

Ben geçen sene ameliyat olmuştum 2 ay ara verdim. Daha fazla da olabilir de minimum 2 aydır. Ha belki daha erken olabilir başlangıcın ancak bana kalırsa ne kadar geç başlarsan gözlerin için o kadar iyidir. Çünkü; gözler aşırı hassas olduklarından sıkıntı yaşaması kolay organdır.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  5. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    T
    Tşkler cevabiniz icin, kafam iyice karisti, doktorum 1 hafta sonravda ağırlık kaldira bilirsin dedi.

6. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    ben sadece işini garantiye alman için söyledim tercih senin

Bozo-Baku bunu beğendi.