gözünüz aydın ilk dövüşümü yaptım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 21 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    idolüm tyson ve ali zaten ;) youtube da tyson ın hemen hemen bütün antrenman videoları izlemişimdir ali nin fazla antrenman videosu yok bir kaç tane var izledim onlarıda yine izliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Ni-3zx8TvAk

çok süper bu antrenman videosu.

ikisininde maçlarını fazla izlemedim şuana kadar önemli maçlarını tabi ki izledim.

bana kalırsa benim prof maçlar değilde amatör maçlar izlemem lazım kübalı çocukları antrenmanlarını aiba maçları olimpiyatları falan rus ve kübalıların olimpiyat maçlarını amatör maçlar izlemeliyim.

prof maçlardan bir şey kapamam çünkü bence öyle.

2. TkdBJJ

TkdBJJ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

çok güzel bilgi vermiş arkadaş.. thums:

vücutcuu bunu beğendi.
  3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    gardım sağlam olacak yani tamam abi birde yumruklardan korkmasam çok iyi bir boksör olacağım inşallah :)

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Asıl profesyonel maçlardan kaparsın işi çünkü 12 round ringde kalmak kolay değil ama tabi daha amatör olmadan profesyonel hayalleri kurma amatörde kendini denemelisin

vücutcuu bunu beğendi.
  5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abicim anlamadın sen beni prof maçlar kötüdür falan dediğim yok ama benim şu seviyede amatör maçlar izlemem lazım.aiba maçları olimpiyatlar vs. amatör boksun zirvesini takip etmem lazım youtube da var izliyorum zaten.prof boks ile amatör boks birbirinden tamamen ayrı hiç alakası yok.amatör boksörler benim dövüşmem gereken gibi dövüşüyorlar nasıl anlatsam şimdi :) ama prof boksörlerin hepsinin bir stili var kendine has bunlardan bir şey kapamam işte örneğin naseem hamed bu adamdan ne kapayım ben :) anlatabildim mi şimdi :) benim kapalı düzgün nizami yumruk atan boksörleri izlemem lazım.prof boks biraz spordan çıkmış durumda günümüzde ne yazık ki olay tamamen paraya dönmüş ama 12 raund ayakta kalmak ringte dolanmakta çok büyük bir başarı ondan sonra boks spor değildir diyorlar ulan siz 12 raund ringte gölge boksu yapsanıza bakalım yapabiliyor musunuz sinir oluyorum.annem babamda boksa karşı hele annem spor değildir diyor dövüştür diyor.ee tamam dövüş ama dövüşmek öyle dışarıdan gözüktüğü gibi kolay değil aklını kullanacaksın taktik teknik bunlar kolay değil.boks dünyanın en zor sporları arasında ilk 5 te kesinlikle.

6. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    hayırlı olsun kardeş baya bi heycanlısın anlaşılan

vücutcuu bunu beğendi.
  7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi heyecan var istek var her şey var Allah a şükür.Ama ailem boksa karşı çıkıyor tek sorunum bu açıkcası derslerime etki ediyor biraz ders çalışmam gerek birazda.

8. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    ilerde kendini iyi bi yerde görmek istiyorsan bencede çalış boksu seviyorsun anlaşılan ama senin gibi milyonlarca kişi var bide burasını düşün bence hobi olarak yapsan daha iyi olur ders her zaman önemlidir.

vücutcuu bunu beğendi.
  9. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer ağır siklet değilsen ve ilk raundlardan nefes nefese kalmıyosan yani kondisyonun iyiyse sürekli daireler çiz bu senin daha az darbe almanı ve açığı yakalamanı kolaylaştırır. Bu dediğimi uygula tecrüben ve kuvvetin arttıkça iyi bir yerlere gelebilirsin. Tabi çalışmak şartıyla ;)

10. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama

Ne demek istediğini anladım ve haklısın.Amatör boksta sert yumruk atmak rakibi knock out etmek geri planda.Daha çok tekniğe uygun seri ve etkili noktalara vuruş gerekli profesyonel boksta ise bunların payı çok düşük her boksörün kendine has bi dövüşme stili vardır ve güç daha ön plandadır.Sen teknik antrenmanlara devam et bu sporda ilerledikçe kendi stilin oluşmaya başlar zaten.Açtığın konulara felan da bakılırsa baya isteklisin eğer gerçekten bu sporu seviyosan sakın bırakma.Bu işten meslek olarak para kazanılması çok zor ama bana sorarsan sevmediğin bi işi yapıp 5 lira kazanıcağına sevdiğin bi yerde 3 lira kazansan daha mutlu olursun.Ailene de biraz hak ver onlarda daha garantili bi geleceğin olsun istiyolar.Diyeceklerim bunlar inşallah başarılı olup bi yerlere gelirsin.

11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    muhammed ali,tyson,klitschko kardeşler bunlarda milyonların içinde çıktılar ama bunların bir farkı vardı milyonlardan daha istekli daha azimliydiler inançları vardı çalıştılar başardılar isim yaptılar milyonların arasından çıkmayı başardılar thums: bunlarda insandı robot değil ama bunların boksu seven milyonlarca kişiden bir farkı vardı istek azim hırs inanç bunların hiç birini kaybetmeden yollarına devam ettiler sonuna kadar gittiler efsane olmayı başarılar onlarda insandı onlarda benim yaşlarımdan geçtiler çile çektiler sıkıntı çektiler.

http://media.giantbomb.com/uploads/2/29638/1074124-aahc017_8x10_no13_super.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/10/13/article-1220014-00EF2BDF00000191-921_468x361.jpg

http://www.discountdisplaycases.com...ng-15-years-old-8x10-photo-rdm-mtyson8x10.jpg

bunlarda benim yaşlarımdan geçtiler benden daha çok zorluk çektiler eldivenler işe yaramazdı vurunca adamın suratı patlayacak kalitedeydi :) malzeme sıkıntısı vardı daha bir çok sıkıntıları vardı acı çektiler zorluk çektiler göz yaşı döktüler.

şimdi bunlara bakıyorum ve benimde onlarda bir eksiğim olmadığını hatta fazlam olduğunu görüyorum ve sürekli bunu düşünerek sıkılmadan antrenman yapmaya çalışıyorum.

yüzüm şekilde değiştirse,göz yaşıda döksem,kanda döksem,acıda çeksem bu iş olacak! tüm zorluklara engellere rağmen olacak günden güne başarıya yürüyeceğim.

boksu milyonlarda seven olabilir ama kimse benim gibi bir düşünceyi amaç edemez kolay kolay cesaret edemez kimse bence bu amacı kedine yol edinmek bile cesaret ister yürek ister inancım var ve kaybetmemeye çalışacağım.

günümüzde her türlü imkanda var eskisi gibi değil muhammed ali nin zamanında hiç bir şey yoktu elleri kırılıyordu.

milyonların içinden çıkabilmek için farkını ortaya koyacaksın ;) daha önümde uzun zaman var başarılı olabilirim.nikolay valuev 17 yaşında başladı ve şimdi ağırsiklette dövüşüyor çalışınca oluyor hiç bir zaman hiçbir şey için geç değildir.

herkes boksu adam dövmek zayıflamak sosyal aktivite olarak vs. basit amaçlarla yapar ama benim amacım büyük hayallerim var ve hayallerim için dövüşeceğim yılmadan.

biliyorum çok çok zorlanacağım ama olacak olacak eninde sonunda başaracağım ben inandıktan sonra gerisi kolay thums:

ohh içimide döktüm motive oldum :) sanal ortamdada olsa bunları söylemek güzel :) Allah ın izniyle başaracağım

12. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    helal olsun...thums:

çalışmaya devam...bench_O

vücutcuu bunu beğendi.
  13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ilk 5te değil ilk sıradadır profesyonel boks , hatta yasaklanması ikiye bir gündeme geliyor . Amatör boksta bile beyinde ciddi hasarlar oluşmakta profesyonel boksu bir düşün :shock:

vücutcuu bunu beğendi.
  14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abicim benim şuanda prof boks ile ilgili bir düşüncem yok aklımdan bile geçmiyor.tek hedefim var oda amatör boksta büyük başarılara imza atmak ay yıldızlı bayrağı göndere çekmek ;)

amatör maçlar son derece güvenli şekilde yapılıyor kask var kogi var dişlik eldivenler aiba model.yüzümü korumak içinde ellerim var.

ben prof boks ile amatör boksu tamamen ayrı iki spor olarak düşünüyorum.prof boks zaten spor olmaktan çıkmış durumda prof boksörlerde sporculuktan çıkmış durumda günümüzde.prof boksun antrenmanları tam bir spor ağır yorucu bir spor hemde ama maçları spora benzemiyor yinede zevkli oluyor işte.bugün klitschko kardeşlerin maçı var tekrar sanırım izlemeyenler izlesin.

şuanda tek düşüncem amatör boks inşallah çalışıp başaracağım çok zorluklar çekeceğim biliyorum kan dökülecek göz yaşı dökülecek ama umudu kaybetmek yok inancımı hiç bir zaman kaybetmeden ilerlemeye devam edeceğim.

prof boks yapabilir miyim?

kesinlikle düşünmüyorum belki ileride.işin ucunda para oldumu babanı bile tanımazsın işte prof boksörler ringte o hırsla dövüşüyor sonucu tabi ki kanlı bitecek.

amatör boksun maçlarıda antrenmanlarıda çok zor güzel bir spor.prof boksörlerin 12 raund ayakta kalması için inanılmaz bir kondisyona ihtiyacı var burada ne kadar çalıştıkları ortaya çıkıyor işte nefesi kesilip nakavt olan çok boksör var.ama prof boks hele unvan mücadelesi falan 12 raund yumruk yedikten sonra ayakta durabilme sporuna dönüşüyor.kollarını kaldıramayacak duruma geliyorlar.

benim düşüncelerim böyle amatör boks tam bir spordur her şeyiyle.ama prof için bunu söyleyemem.boks karşıtı olanlara tek bir lafım var boks yapsınlar evet boks yapsınlar ve spor olup olmadığını görürler antrenmanda 2 kg kaybediyoruz :) ayrıca dövüşmek akıl işidir teknik taktik strateji ister prof boksun sokak dövüşünden bir farkı olmalı öyle değil mi? birazda bunları araştırsın boks karşıtları.

prof boksörler çok para kazanıyor ama para yüzünden prof boksörlük düşüncesine kapılmak istemiyorum.sonunda ölüm bile var bu işin.inanmazsanız araştırın biraz.

15. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    ne diyelim başarılar :)

vücutcuu bunu beğendi.
  16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    eninde sonunda başaracağım tek gerekli olan inanç azim hırs cesaret ve ahlak.bunlar olduktan sonra kimse duramaz karşımda sonuna kadar giderim inşallah.zorlanacağımı biliyorum ama yılmak yok tam düşecekken zaferi düşünüp yılmadan devam edeceğim.neyse uzatmayalım fazla herkese iyi günler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:18 ----------

ben yaptığın sporu geleceğim için düşünüyorum ileriye dönük hedeflerim var.fakat bazen doğru sporu seçmediğimi düşünüyorum.olimpik ve federasyonu olan aynı zamanda sevebileceğim bir spor olmalı.sizce boks doğru seçim mi? bu saatten sonra bırakmak olmaz yinede bileyim.güreşte olabilirdi mesela.

17. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşım bende kıckboxa yeni başladıgımda 1aylıkken 76 kiloydum karşıma 6 aylk ve 100 kilo civarında birini koymuşlardı.o bana her vurdugunda gardım dagılırdı.maç yapa yapa kum torbası döve döve gölge boksu yapa yapa gardım düzeldi eskisine göre çok çok iyi oldu şimddi gard almama bile gerek kalmıyor aynaya bakarak gölge boksu yap ve tecrüben artıkça gardın daha iyi olucak.dumbelllls

vücutcuu bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    evet zaten bunu düzeltmenin tek çaresi çalışmak çok dövüşmek.dövüşmekten korkmamam lazım dövüştükçe daha iyi olacağım.boks kendinden daha güçlülerle dövüşerek kendini geliştirmektir.çalışan her zaman kazanır.

Sayfayı Paylaş