Gördügüm En İyi Karbonhidrat - NESTLE Cornflakes

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Pump Forever tarafından 2 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

subjectten de gordugunuz uzere, son donemlerde markette ürünlerin arkalarini okuma manyakligina sahibim.. Su ana kadar gördügüm en ii carb degerleri %de 87 e yakın bi oranla NESTLE 'nin Cornflakes inde war (Sarı-kırmızı kutu, rengi kötü ama napalım) ... Ayrıca +8 dedikleri, extradan 8 tane mineral katkılı, seker oranida digerlerine gore daha az.. aksam ogunu disinda, ozellikle sabah ve ant . oncesi 3-4 saat kala.. super yenebilecek bi urun.. yag orani cok dusuk.. bi de light sütle yerseniz yagsiz buyumeye faydası olacaktır...
    TAdı da, diger tahıl+süt seceneklerine oranla daaha güzel.. mutlaka deneyin pisman olmazsınız

SAygılar

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Evet mesela weight gainer a tonlarca para dokmek yerine neden cornflakes tarzi seyleri onermiyor kimse? Bu konuda hocalarimizdan yardim isteyelim, cornflakes ve turevlerinin kotu yonleri mi vardir?

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Baslik biraz fazla genelleme olmus, bana kalirsa corn flakes pek iyi bir karbonhidrat kaynagi degil "kalite" yonunden.
    Kan sekerini uzun sure dengede tutmadigini dusunuyorum, yani uzun sureli bir enerji kaynagi degil sanirim.
    Kesin konusmuyorum cunku bunu hic arastirmadim, ama kendi deneyimlerimden yola cikarak diyebilirim ki, corn flakes yiyip iyi ve uzun sureli enerji almak bence mumkun degil.
    Evde mutlaka bulunur,bende Nestle'ninkini kullaniyorum ama dedigim gibi, bir karbonhidrat kaynagi olarak degil, arasira kahvaltida cesit olsun diye,cok sevdigim sutle beraber tukettigim bir citir cerez :))
    Birde muesli vardir ki, iki kisi, yarim kiloluk paketini buz gibi soguk sutle afiyetle goturdugumuz nice zamanlar olmustur.

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bulk dönemi benim favorimde

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

Karasan: kalite yonunde sana kesinlikle katılıyorum... daha kaliteli carb lar mutlaka mevcuttur.. ancak, sabah erken saatlerde metobolizma hızlıyken, ve ozellikle antreman oncesi, antremanda ortaya cıkacak enerji ihtiyacını karsılamak icin cok guzel bi secenek.. gr/carb olarak daha yüksegine gercekten rastlamadim... ama tawsiyem kesinlikle Light süt kullanmanız... (gerci suya benziyor ama caktırmayın )

SAygılar

6. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Arkadaşlar hiç olmazsa bizim gibi doymak bilmeyen canavarların çerezidir bunlar ben bunları kullanıyorum ve çok memnunum daha önce 3 çeşit kullanıyordum ama biraz abartıya kaçtığım için 2 ye indirdim. :D :D :D :D

Resimdekilerin hepsinden gün içinde tüketmeye çalışıyorum ve de başarıyorum size de tavsiye ederim. :D

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    TAnto merhaba

Süt tozunu, sütün icine mi ekliyorsun? protein degeri yuksek mi?
    eger yakınlarda varsa besin degerlerini ve kutunun kac gr oldugunu yazar mısın?

SAygılar

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bende yulaf ezmezi ile müsliyi severim ha bide metro marketlerde rastlamışsınızdır aro marka pirinç patlağı gayet güzel

9. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Kardeş sıçak suyun içine ekliyorum ve tadı müthiş taze süt gibi kokuyor ve çok güzel tadı var .Değerlerinide yazıyorum;

100gr için

Enerji: 363/1518
    Protein:36 gr
    Yağ:1,25 gr
    Karb:52 gr
    Kalsiyum ( Mg ): 1256

Afiyet olsun.....

10. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Yalnız şunu söylememde yarar var süt tozunuzu neyle karıştırırsanız karıştırın fakat iyice eriyinceye kadar karıştırın, yoksa içinde topak topak oluyor..

11. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bide bununla ilgili kabızlık söylentileri vardı aslı varmı acaba yoksa nescafenin içine karıştılrılıyor olmasından dolayımı bu söylentiler

12. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    onu bilemıorum ama bünyesi laktoza hassas kişilerde sorun yartıyor,kaldıki ben laktoza karşı duyarlı olmamama rağmen süt+süttozunu biraz fazla kacırınca bile cok etkileniyorum..kullanacak arkadaşalara bir uyarı olsun

13. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar

Hsd: Kafein icin daha once bende duymuştum bunu, ama süt ürünleri ile ilgili hic duymadım..

TAnto: Kardeş saol.. Besin degerleri Süper.. resmini yolladıgın kutu kac gr? ve ne kadar katıosun bi bardak sıcak suya??

SAygılar

14. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    sıcak suya koymana gerek yok ozaman süt olur zaten,öyle yapacağına süt iç..ben bu ürünü süte karıştırıyordum,protein miktarını arttırmak için..sütün sıcak olmasına gerek yok,soğuk sütle cok rahat karısıyor..

15. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    cornflakes tıpı urunler gercekten ıyı seyler verıyor bıze.bende kullanırım cok fazla

süt tozu nu ıse sutle karıstırmak eskıden cok basvurdugum yontemdı.sporcu gıdalarının ıcınde bu kadar yuzmuyorken:)

ama yınede arada donem donem ıcerım.ılk basladıgım zamanlarda acayıp dokunuyor .benımde laktoz toleransım dusuktur ve hemen tuvaletı zıyaret etme zamanlarım sıklasır :oops: :D

16. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Üstad ben o kadar içtim fakat öyle bişeyle hiç karşılaşmadım ama her insanın bünyesi bir değil ve ben haftada 2 kutu bitiriyorum.

17. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Bu ürünün bir kutusu 350gr ve normal ölçüyle karıştırdığın zaman bir kutudan 4,3 lt. süt oluyor ve çok az yağ var. (100 gr= 1,25 gr)

Hazırlanışına gelince, bir bardak suya yaklaşık 2 çorba kaşığı veya 4 ölçek (bardak vb.) suya 1 ölçek süttozunu ilave edilerewk iyice karıştırılır. Daha kıvamlı olmasını istiyorsan 1 ölçek fazla koyacaksın.

18. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Evet arkadaşım doğrusun dediklerine aynen katılıyorum ama bütün gün iş yerinde olduğum için pratik olması çok önemli bu benim daha çok işime geliyor. :D

19. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

Evet bi sekilde tüketmemiz gerekiyor.. Ben de light süte karistiririm.. en azindan, sudan cok süte benzer belikde bu sekilde light süt :) , sonra agzimi burnu u kapatip kafaya dikerim.. Protein tozlarinin cocugunu oyle icmiormuyuz zaten.. Ozellikle Carb oldugu zaman guzel karisiyor.. bi de Carb 0 olan ürünler war ya.. onlarin tadları igrenc oluyor.. ancak blender da karistirmak gerekiyor..

Saygılar

20. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bende antremana gitmeden 2 saat önce bi kase bebe bisküvisi yiyorum. Kas glikojenlerimi dolduruyorum. :D

Sayfayı Paylaş