Göründüğünden ağır olmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xsteel tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    beyler aranızda göründüğünden 15-30 kg arası fazla olan var mı? örneğin 75 kg vücut şampiyonasına bakıyorum hepsi gayet büyükler,onlar kadar büyüklükte çok daha ağırım,şuan bi miktar yağ ile 98'im,88-92 ideal kilom,boyum 175.tahmin edenler 75-80 arası sanıyor beni,babamda mesela kısa boylu 92 kg'dir hiç göstermez,80 kg olan dev gibi adamdan daha ufak duruyor,genetik olduguna inanıyorum fakat temel sebebini öğrenmek isterdim,kaslar oldugundan nasıl daha ağır olabilir? kasın hacmi az yoğunluğu çok mu sizce?

2. Thehoodkin

Thehoodkin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Basketbol
    Yer:
    Istanbul
    Kemiklerin kalin olabilir aynisi bendede var beni gorenler 78 kg filan saniyolar fakat 86 kiloyum :D

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    O sizden hafif olanların daha iri görünmesi definisyonla alakalı bir olay :)

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Evet kasların yoğunluğu yağlara göre fazladır.

75 kiloda yarışıp başaralı olan ve boyu 1.70 üzeri olan sporcu görmek çok zordur.

Geçen ay Mahmut Irmakla tanışma fırsatı buldum.Kendisinin yarışma kilosu 85 ve milli takım adına -1.70 te yarışıyor.Kütlesi gerçekten muazzam.Ben kendisine 75 kiloda şampiyonken niye önce 80 de sonra 85 yarıştığını sordum.O da söyledi

"Bir sikletin gediklisi olmak vardır.Üstüne koymasan bile aynı formu tekrar yakaladığında şampiyon yine sensindir.Ben 75 kiloda şampiyondum evet ama benden kısa ve daha define biri çıkana kadar öyle kalacaktım.O yüzden siklet arttırdım.Şimdiki hedefim 90 kg..."

Demek istediğim yarışmacıları değerlendirirken , boylarına da dikkat etmen gerekir.

Rambo16 ve Azi bunu beğendi.
  5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Diğer bir faktörde kas kalitesi; Mike Mentzer, Arnolddan 15 cm daha kısa ama sadece 5 kilo daha az olmasını örnek verebiliriz.

Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.
  6. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Sız gene ıyıysınız, bendede gorundugumden hafif olma olayı var. 65 falan gosterıyorm ama 58 kıloyum malesef

7. mcrsuleyman

mcrsuleyman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim bende 1,73 boy 92 95 arasıyım kılomu gosterıyorum ama ben 43 cm kol var bende omuzlarda cok geniş

8. metalfaust

metalfaust Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    boyum 184 kilom 78 ama kendimi 90 gibi hissetmekteyim mesela, sanki vücudumdaki tüm yağlar karın bölgeme toplanmış gibi.

mma- bunu beğendi.
  9. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kemiklerim 3.4 kg,bir insanda kemik en fazla 2 kg fark eder.boyuda hesaplıyorum yinede 75 kg şampiyonları epey hacimli duruyorlar.omuzlarım geniş kalıplıyımdır ama herşeye ramen fazla kilom 175 boy 98 kg dendiğinde aklınıza ya çok şişman yada aşırı kaslı birisi gelir,avatarımdaki resim kaç kg duruyor 175 boyda?

10. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    yağların toplandığı yerler ve deri kalınlığıda önemli faktörler...örneğin derisi kalın kişiler daha iri gibi görünebilir.

11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    zayıfken bile hep 10-15kg fazlaydım millet bana 60kg mısın derken 70-75kgdım

Sayfayı Paylaş