Görüş Öneri Yorum Tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve By_DoMiNo tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. By_DoMiNo

By_DoMiNo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Selam arkadaşlar. Boyum 1,83 Şuanki kilom 72.5 Yaş 21. Geçen sene Aralık ayında 87 kiloydum ve kilo vermek amacıyla spor a başladım. Daha sonra yaklaşık 2 ay felan düzenli spor yararak bi 7-8 kilo vermiştim. Daha sonra yeme alışkanlığımı düzene sokarak. Genel yoğun iş temposuyla beraber bir miktar daha kilo vermiştim.Ve 1.5 - 2 ay önce vucut geliştirme sporuna başladım.

Bunlar spora başladığım zamanki ölçülerim.

Omuz:117
    Bel: 90
    göğüs :100
    bacak:57
    kol:30
    kilo:76

Bu 1 ay sonraki ölçülerim
    Omuz:114
    bel:88
    göğüs:100
    bacak:54
    kol:29,5
    kilo:74,50

Ve Şuanki Ölçülerimi sunuyoru. Yanlız şöyle bişey var. Özellikle Son 1 ayda vucudumdaki bazı değişiklikleri fark eder oldum. Özellikle Kanat ve göğüs artık ufak ufak belirginleşiyor. Omuzlarım çok düşüktü. Haftalık Programımın her gününe Omuz hareketinide sokarak omuzlarımı bir miktar yükselttim.

Yeni ölçülerim
    Omuz:116
    bel:85
    Göğüz:101,50
    Bacak:55
    Kol:30
    Kilo:72,50

2 aylık vucut geliştirme geçmişim ölcüsel bakımdan bu sekilde. Sizlere bir kac ufak sey danışmak istiyorum. Öncelikle spor salonundaki Hocamız bana Karbonhidrat takviyesi verdi toz halde bulunan. Karbonhidratların ve proteinlerin Kaslar ve bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Özellikle güc ve Yeni kas oluşumu istiyorsak karbonhidrat ve protein gerekli. Şimdi sormak istediğim. Bu tarz besin takviyelerini kullanmak sakıncalımıdır. Bir çok insan. İlerde sporu bıraktığında veya bir kaç ay ara verdiğinde anında kaslarında yağlanma ve sarkma olacak diyorlar. Bunlardan endişeliyim. Bir diğer sorumda. Makarna ve pilavı haftada kaç gün öğünlerimize sokmalıyız. Çok fazla makarna ve çok fazla pilav yağlanma ve şişkinlik yapıyor sanırım... Şimdiden herkese teşekkürler.

2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım dışarıdaki insanlar hep öyle konuşur ki bunlar supplement e ilaç diyen ve yağların kasa dönüştüğüne inanan insanlar artık sen düşün bu insanlar ne kadar dikkate alınabilir bu sarkma olayı filan efsanedir diyorum....

hocanın vermiş olduğu karbonhidrat tozu yani weight gainer boş para savurmaktır...Onun yerine yağsız makarna ve pilav yesen hem ucuza gelir hemde aynı işlevi görür ama asıl önemli birşey varsa oda proteindir...Protein tozunu kullanmanda sakınca yok bu spora yani başladığın için 3 ayını doldurman gerektiğini ve bu süre zarfı içinde doğal beslenmeni yani yumurta tavuk (göğüs) vs gıdaları bol tüketmen senin alt yapını oluşturacaktır...

tabiki pilav makarna gibi gıdalarda ipin ucunu kaçırırsan yakılamayan karbonhidrat yağa dönüşür...

vanesy bunu beğendi.
  3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki yağlanırsın sporu bırakıp yemek yersen. Bunun ne destekleyici gıdalarla ne de body ile bir alakası var. Herkeste böyle. Bunun hiçbir artışı veya katkısı yok. Bu konuda korkun olmasın. Sadece destek gıdalarının (supplement) gereğinden fazla kullanımı karaciğeri yorar ve ileride karaciğer sorunlarına yol açar. Karaciğerin sorunlu olması da insanların çabuk yağlanmasına yol açar. Ama sadece aşırı kullanımlarda söz konusu olur.
    Kasların sarkması diye birşey yoktur. Kaslar sarkmaz. Kaslar iner. İnen kasların yerine sporu bırakınca yağlar yerleşir ve sarkma tabir edilen görüntü bu yüzden olur. Böyle şeyler söyleyen insanlar vardır. Bunların şöyle replikleri olur :

-"Adama bak amma kol yapmış"
    -"Steroiddir steroid"

-"Abi sağlam vücut yapmışsın ya"
    -"İğnelidir o iğneli"

-"Ne o tozmu beyaz ? Hile o ya yedinmi şişiyosun ama içi boş"

4. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kedi ulaşamadığı ete mundar dermiş bunun tek bi adı var Kıskançlık :) Erkeklerin %80i kaslı bir yapıya sahip olmak ister kaslıları görüncede böyle laflar etmeleri doğal tabikide:)

Sayfayı Paylaş