Gögus Gelişimi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beko1907 tarafından 24 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır bu sporla ilgilenmekteyim.Gerek beslenmem gerek supplement kullanımım gerekse idmanlarım konusunda cok titizim ve gelışımımden çok memnunum ancak su goğusum artık genetikmı bılmıyorum canımı çok sıkıyor yapmadığım denemedıgım antreman teknığı kalmadı yeterince dınledırmıyorum dıyebılırsınız aksıne dınlendırıyorumda benimle aynı soruna sahip olupta aşmış arkadaslar varsa yardımlarını beklıyorum goğus aram ve ust gogusumde sorun var yorumlarınızı beklıyorum 1.92 93 kıloyum su anda bulk durumdayım

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar çok uğraştığın halde hala aklındaki hacimi aldıramadıysan yapıcak bir şey yok, hazır bulktayken anaboliklere başla...

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzun, dolayısıyla itici kasların gelişimi maalesef zor olacaktır. yapılabilecek en iyi hareket bolca açış-kapatış ikilisi uygulamaktır. ben bir aralar (doğru olduğunu iddia etmiyorum) 400-500 dumbbell flye'ın ardından 50-100 dumbbell bench press yapıyordum. şimdi ki sağlam göğsümün temelini ta bu sporun başında atmıştım anlayacağın. kaslarda ki yanma hissine maksimum odaklanırsan daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

aynı şekilde önceden yorma metodunu kullanmanı öneririm. ilk başta düz sehpada 3*12 dumbbell flye ardından 3*12 pec deck ya da cable crossover, sonrasında 3*10 dumbbell bench press ve final incline bench press 8 8 10 10

4. PantheraTigris

PantheraTigris Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    isletmeci
    Yer:
    Finlandiya
    tecrube puanimin 0 olduguna aldanma,siteye bugun kayit oldum...5 yildir bu sporu duzenli yapiyorum,sana tavsiyem 2 ayda bir hareketleri degistir,belkide hep ayni hareketleri yapiyorsundur,örnegin incline bench press ve incline bench dumbell press te hafif bir isinmadan sonra direk kaldirabilecegin maximun agirligi kaldir,1 dk sonra daha hafif agirlikla yine tukenene kadar kaldir,her sette agirligi dusur ve kaldirabildigin kadar kaldir..en sonunda 5 kiloyu bile kaldiramayacak duruma geldiginde birak!
    tavsiye edecegim en iyi kasa siddet yöntemi budur...maximun agirlikla baslayip hafif agirlikla bitirmek! antreman suresi 1 saati gecmesin,antremandan hemen sonra hafifi sekerli karbonhidrat ve protein karisimi bir sivi 500 ml ic...20-25 dk sonra whey protein tozu (25 gr)ic...elinden geldigi kadar yemeklerde tavuk ve hindi gögsu,yumurta beyazi biftek,nohut ve tahillari eksik etme...ayda bir kaldirdigin agirliklari arttir.
    göguslerdeki degisikligi sende göreceksin..(not:tavsiye ettigim calisma sadece ust gögusler icindir)

Beko1907 bunu beğendi.
  5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    o kadar kolay mı.
    PantheraTigris ın önerisi güzel.
    Ben de 6-7 yıl sonra güç ve hacim aldırmak için haftada 2 kere göğüs girmeyi denedim işe yaradı illa ki bir yol vardır.

6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay bir şey olduğu için söylemedik, çünkü tam tersi zor; anabolik kullanıpta vücudu birşeye benzetemeyen adam çoktur, doğrudur...

Şu anabolikleri bakiriyet gibi görmeyin arkadaşlar; anaboliksiz vücut yapmak marifet değil, anabolikle vücut yapmakta meziyet değil...

7. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Valla arkadaşlar steroid dışında her turlu supplement kullandım su andada creatine bcaa nitrik oksit whey casein vs kullanıyorum beslenmemde oldukça düzenli sanırım genetik bi sorunum var cunku kuvvetim gayet yerinde antreman sisteminide 1-2 ayda bir mutlaka değıştırıyorum su anda tek kuşkulandığım şey haftada 1 baya sert bir goğus ıdmanı yapıorum acaba bunu 4-5 gunde 1 e ındırsem deahtlifter arkadasımınızın dedığı gıbı bı verım alabılırmıyım onu dusunuyorum bilgileriniz ıcın ayrıca tesekkurler

8. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bir süreliğine göğüs haricindeki kas gruplarını çalıştırmayı bırakıp haftada 3 gün göğüs girmeyi deneyebilirsin.5 Set 5 tekrar veya 6 Set 5 tekrar sistemi geç yanıt veren göğüslerde faydalı olabiliyor .Inclıne ve normal benchi ayrı günlere alarak farklı bir kombinasyon olusturabilirsin.

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S - Daha Fazla Gelişemiyorum ! Ne yapmalıyım ?
    C - Bu noktada öncelikle kontrol edilmesi gereken dört husus vardır:

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
    2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
    3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
    4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

Sonuç olarak, bir gelişim platosuna çarptığınızda, çalışmalara ara vermek ve dinlenmek, beslenmenizi doğru ve takviyeli yapmak, egzersiz programı ve sistemini değiştirmek, size yeni gelişme yollan açacaktır.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-ile-lgili-en-ok-t11362.html

sitede bu konu hakkında bunu bulabildim aşağı yukarı diğer arkadaşlarda bunlara değiniceklerini düşünüyorum yani bunlar arasında denemediğiniz varsa deneyin

ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş