gögus antremanindan verim alamiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ronaldooooooo tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar oncelikle haftada 4 gun spor yapiyorum 2 ser bolge olarak ve 1 gun ayrica sadece gogus basiyorum yani hftada 2 gun gogus ilkgun ust ve orta 2. Gun alt ve orta calisiyorum antremanlardan sonra gogsumde hic agri olmuyor antraman sirasindada gogsum hic yanmiyor sanki hic calismamis gibiyim diger bolgelerde antrman sonra cok agri oluyor calisirkende acaba goguste nerde hata yapiyorum ?

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Basıncı ön omuz ve arka kola vererek hata yapıyorsunuz muhtemelen. Egzersizin negatifinde aldığınız nefesle göğüs kafesinizi şişirin, ağırlığı kaldırırken omuzlarınız üstte olmasın, göğüs kafesinin altında kalsın, kısaca göğsünüz önde / yukarda olacak. Ayrıca dirsekleriniz vücuda tamamen dik olmalı, ne kadar yakın olursa arka kola binen yük o kadar artar, son olarak barı omuz genişliğinden mümkün olduğu kadar açık kavrayın.

3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Hangi bölge için çalışıyorsan o kası sıkmak da işe yarıyor. Ayrıca fayda göremiyorsan ağırlık veya tekrar sayısı artırmanın zamanı gelmiş olabilir. Forumda bench press için ip uçları gibi bir yazı vardı "Püf Noktalar" bölümünde onu okuyup uygularsan faydasını görürsün. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  4. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Dediginiz gibi bencpress ve diger hareketlerde kollarim cok yoruluyor daha fazla agirlik girebilirim ama koldan dolayi basamiyorum

5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Önceden yorma tekniğini tavsiye ederim. Muhtemelen arka koldur yorulan ve göğüste güç olmasına rağmen arka kol yorulduğu için bırakıyorsun ağırlığı. Mesela göğüs için örnek veriyim benchten hemen önce şınav çek ama çok fazla değil, süperset tarzında olacak ve şınavda göğüs kasını biraz yoracaksn ama tamamen değil yani daha detaylı anlatıym benchte göğüs kasın 25 tekrar yapabilecek kadar iyi olsun, arka kollar 15ten sonra yorulsun. Kalan 10 benchlik enerjiyi önce şınav çekerek kullan, mesela 10 şınav çek, hemen ardından hızlıca geç benche. Kafana yatmadysa dene yarın, hoşuna gider verim alırsan ekle programına. Bir de arkadasın dediği gibi yükün omzuna binmedigine emin ol. Eğer göğüs kasını hissetmiyorsan ağırlık kaldırırken birşeyi yanlış yapıyorsndur.

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyeni denicem hocam bid3 bu bari yanlismi tutuyorum acaba bardaki cizgiye serce parmagim gelecek sekilde calisiyorum dogrumudur bu sekil?

7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Barı görmeden bişey diyemem her barın uzunluğu felan farklı. Barı dar tutarsan arka kol daha fazla devreye girer. Göğüs kasının gerildigini hangi pozisyonda en iyi hissediyorsan o şekilde çalış. Ben biraz geniş tutarak çalışıyorum o şekilde iyi hissediyorum gerilmeyi. Yaklaşık 55-60 cm kadar boşluk oluyor iki elim arasında. Bir de barı göğsünün en alt yerine indir, yani meme uçlarının üstüne veya birazcık daha aşağısına.

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    12 10 8 8 calistigim programi maksimum kiloya yuksekterek 8 6 5 4 e cevirerek uzun zamandir agrimiyan goguslerimi agritmayi basardim..şaşirtmayi dene neticede insan vucudu her sarta alisiyor..basarilar

9. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Tesekkurler tavsiyeleriniz icin deniycem bi gelisme olursa yazarim burdan

10. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Bende yeri gelm,şken bir soru sorayım. Gögüs antremanında alt gögüs yok üst,press,fly,makina gibi hareketler var. Diyorum ki makinenin kollarını aşşağıya indirsem alt gögüs yapsam nasıl oldu fayası olurmu. Yada hocanın dediği gibi her hareket alt gögüsede vururmu ?

11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aslında her etkili göğüs egzersizinde göğüs kasının tamamı uyarılabiliyor, yalnızca açısı değişiyor, basıncın alta ivme verdiğini hissediyorsanız dediğinizi yapabilirsiniz.

Eskişehirspor bunu beğendi.
  12. taipan

taipan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    göğüs işi malesef genetiğe çok bakıyor.benim de göğüs bölgem bir türlü gelişmiyordu,üstüne biraz fazla gidiyorum göğüs günlerinde fazla yiyorum ve hareketleri daha konsantre yavaş şekilde yapıyorum.ve son birkaç aydır gelişme görüyorum.harekette göğüse odaklanmak çok önemli,başarılar dilerim :)

13. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bencede gogus te diger bolgeler gibi genetigin on plana ciktigi bir bolge keza benim dogustan genis omuzlarima ragmen goguslerim geri kaldi..su ortadaki boslugu dolduramadik gitti...isin kotusu ergen kiz meme boyutuna yaklasti:D ama ortasi bos

Sayfayı Paylaş