gögüsle biceps mi triceps mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 42 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Göğüs çalışırken tricepsleri epey yoruyoruz.Biceps daha uygun gibi geldi bana ama jay cutler ın programında gögüs le triceps aynı gün.Tabii ben jay değilim o ayrı aklımda gögüs biceps vardı fakat jay ın programını görünce buraya da yazayım dedim .Sizce hangisi daha uygun. Gögüsten sonra biceps girsem sırt tan sonrada triceps diye düşünüyorum. Yoksa göğüs-triceps , sırt - biceps mi yapayım.

Faramir bunu beğendi.
  2. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    bazı vg cilerin şöyle bir düşüncesi var.göğüs çalışırken triceps ısınmış oluyor en uygunu triceps çalışmak göğüsden sonra.aynı mantıkla kanat çalıştığınız gün biceps çalışın.
    benim düşüncem şu.göğüs biceps çalışınca ertesi gün off yapıyorum.çünkü göğüs biceps ve hiç azımsanmicak şekilde triceps kasım da çalışmış oluyor.yani 3 bölge.özellikle göğüs programında dips hareketi olan biri için. en ideali göğüs-biceps.ama diğerini de denemedim değil.göğüs triceps çalışırken triceps sırasında fazla ağırlık giremiyordum o yüzden fazla bu programda takılmadım.
    1.göğüs- biceps ,,, 2.sırt-kanat-triceps. muhteşem uyum :) iyi dinlenme ve beslenmeyle harika sonuç verir.

Bozo-Baku, hüseyin_elk ve Prometheus676 bunu beğendi.
  3. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    para versen gogusle triceps ayni gun girmem

Bozo-Baku, ///berke, Reşat Bozkurt ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dün programımı değiştirdim.
    gögüs-biseps girmekten sıkılmıştım,
    gögüs-triseps girmeye başladım ,
    iyi gögüs girdiysen trisepsler yorulmuş oluyor ve ardından triseps e aşırı yüklenemiyorsun ama genede trisepsin canını çıkarabilirsin.
    bence farklılık için 1 ay denenmeli , ben öyle yapıcam :)

bboyerman bunu beğendi.
  5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    sanırım en iyi gögüs-biceps sırt-triceps gibi

Prometheus676 bunu beğendi.
  6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Bu herkes için değişebilecek birşey. Herkesi farklı ve mantıklı sebepleri var. Mesela Arnold Göğüs ile bacağı aynı güne koyun diyor, sebep olarak bacak çalışırken derin nefes almamızdan dolayı ciğerleriniz açılır, göğüsleriniz ısınır diyor:D

7. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    göğüs ve bacak iki büyük kas grubu.arnold gibi iyi suplement ve ilaç kullanan birisi için tabiiki sorun teşkil etmez bu.ama normal bir vg ci için bacak antremanından sonra göğüs girmek akıl karı değil.tüm kan bacaklara dolmuşken onu hooop göğüse yollamak mantıksız.
    göğüsü ısıtmak hiç de zor bişey değil zaten.biraz cardio biraz da göğüsü ısıtma dumbellarla.

Barbell Training bunu beğendi.
  8. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    triceps arka kol biceps pazudur.ben de göğüs biceps çalışıyorum arkasından ya bacak çalışıyorum yada bir gün dinleniyorum. ertesi gün ise sırt antrenmanı böylece göğüs biceps antrenmanında yorulan bicepslerin kendini toparlamasına izin veriyorum.yoksa bicepsleri dinlendirmeden sırtta yoğun olarak çalıştırırsam verimsiz olacağını düşünüyorum.

tricepsi de omuzla birlikte çalışıyorum.

hüseyin_elk ve andromedia bunu beğendi.
  9. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    hüseyin_elk ve andromedia bunu beğendi.
  10. kurtulus_cbu

kurtulus_cbu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ön kol ile arka kolu kombine çalışmak bence en iyisi. Ben öyle yapıyorum. Barbell curl den sonra lying triceps giriyorum. Daha sonra da scot curl giriyorum. Kol çalıştığım gün de göğüse yüklenmem.

11. BornToBeWild

BornToBeWild Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben göğüs - ön kol / arka kol -sırt kanat/ omuz- bacak çalışıyorum ama faydalımı dersenız değil gibime geliiyor göğüsten sonra ön kol çalışınca ön kol da hiç ağırlık basamıyorum zaten göğüste olduk ça yoruluyor ön kol

hüseyin_elk bunu beğendi.
  12. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüsten sonra önkol yoruluyorsa bi yanlışlık var demektir. Çünkü bench press ve türevleri ( incline,decline) tricepsleri etkiler. Tek aklıma gelen gereğinden ağır kiloyla dumbell fly yapıyorsanız, bu Bicepsi yorabilir.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    http://i93.photobucket.com/albums/l52/flexor1/Adsz.jpg

göğüs hareketlerinde 2. etki alanı trcepstir fakat 2. yapılacak antremanbicepstir

triceps göğüsün %20 kadar çalışırken biceps dinlenik ve esnemiş olarak antremana hazırdır.
    triceps sürekli kasıldığından çıkarılacak antremanda kısa sürede doyuma ulaşması (erken form) bizim için iyi değildir. (işlenmeden bitirilen bölge)

ben şöyle sorayım yorgun olan yada yorulmuş olan kasımı çalıştırırdınız yoksa dinlenmiş esnemiş olan kasımı ?

Bozo-Baku, demir21, hsnsylk ve diğer 29 kişi bunu beğendi.
  14. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Bu seçim daha çok sizin ne istediğinize göre farkeder, bicepsiniz eksikse taze kas olduğu için 2. seçim o olmalı, tricepsiniz vücudun genel hızından daha önde gidiyorsa o olmalı bence.

Şunu da deneyebilirsiniz tabi, bench pressleri geniş tutuş ağırlıklı çalışarak tricepse daha az vurdurursunuz, o esnada ısınmış ama fazla yorulmuş olmaz, üstüne ağır bir triceps antremanı çıkarabilirsiniz, ben böyle yapıyorum, memnunum gayet.

kubilay1305 ve asd12$ bunu beğendi.
  15. zombi55

zombi55 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    fexor hocam harika aciklamissiniz resmen konuya bilimsel aciklama getirmissiniz tesekurler

FleXoR bunu beğendi.
  16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    eğer mesajı yerinde buluyorsanız teşk butonuna basınız

Bozo-Baku, zero59, Lorethlorien ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  17. LoRD oF THe SHeLPe

LoRD oF THe SHeLPe Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bende bench ve biceps aynı gün kanat ve triceps de farklı bi günde çalışıyorum en mantıklısı da bu bence...

Bana çok saçma gelen bir şey war biceps ve triceps i aynı gün çalışanlar war sizce bu ne derece doğrudur? bir günde kolun tümüne bu kadar yüklenmenin mantıklı bir açıklaması olabilir mi.

18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bana gore, biceps-triceps calsimasi en profesyonel komple kol calisma sekli..kola yuklenmek derken dogru sekilde yuklenmekten bahsediyorz zaten..kucuk kas gruplarinin yenilenmesi daha kisa surer, aksine ikisinin ayni gun calistirlmasi cok mantikli.

konuyla ilgili cevabi soyle verebilirim: kimse, gogus-triceps ayni gun mantiksizdir diyemez. bu tamamen antrenman programinizda kaslarinizi ne kadar calistirdiginiza bagli. gogus bolgesinde itis agirlikli hareketler oldugu icin tricepsler belli oranlarda calismis oluyorlar, ama siz set, tekrar ve hareket sayilarini abartmadan belli calisma seklini benimserseniz, bir hayli karli cikabilirsiniz bile..

tricepsi sirt, omuz veya bicepsle kombine etmenin zaten tek bir tanimi var: recovery surecini cok uzatmamak ve overtraining ihtimalini en aza indirgemek..bu sekilde bakildiginda ayni gun gogus-triceps calismamak cok mantikli geliyor, ama ya tricepsleriniz gelismekte cok inat ediyor ve farkli bir antrenman rutinine gidiyorsaniz, ne olacak peki?..kisacasi, bence her rutin denenmeli, ben denedim ve memnun kalmistim.. bu tur seyler yapiya ve eksiklere gore degisiklik gosteriyor. herkesin kaslari ayni surede ve e ayni hizla yenilenmiyor, bu yuzden kimilerine gore faydali olacak bir calisma sekli, kimilerine de nispeten daha az bir etki birakacak calisma sekli.

maietnigri, sultanmehmed ve sessizCiglik bunu beğendi.
  19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    saçma değildir. yazın tek bölge çalıştığımda mutlaka büyük bölgeleri tek gün iki küçük bbölgeyide tek gün yaparım. faydası çok fazladır

20. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    kanat-ön kol , gögüs- arkakol kolları güçlendirmek ve büyütmek için iyi bir yöntem ama bence biceps triceps aynı gün yapılırsa hatta süper set olarak bence kol büyütmek için en iyi yöntem budur kollara düşen yük dışında göğüse hangisini eklediğin önemsiz değişir.. yani ikiside küçük adele göğüs-bacak yapsan bir değşiklik olurdu.. bende denediğim dönemlerde kollarımda extra bir dolgunluk ve güç oluyor..

Sayfayı Paylaş