Gögüs kasları...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tolquito tarafından 9 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar body e başlayalı 3 ayı biraz geçiyor...Gögüs çalışmalrında kaslarım sıkı ama çalışma sonrası sanki yağ toplamış gibi oluyor..Kaslardan eser yok..Resmen "meme" konumuna geliyor..taa ki bir daha ki antremana kadar..Sonra yine aynı...
    Bu sorun hakkında bi bilgisi olan var mı??
    Teşekkürler

2. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım programımı yazarsam daha etkili olur..Genel olarak 3 senedir sürekli 1 ay yada 2 ay çalışıp 3-4 ay çalışmadım..Şimdi düzenli olarak 4 ayımın ortalarındayım...Ama yaklaşık 3 hafta sadece şınav ve yüzmeyle geçirdim(tatil nedeniyle)...Şınavdan vede yüzmeden aldığım verimi bu programla hiçbir zaman yakalayamadım...
    bench press 4x8
    Dumbell fly (flat) 4x8
    ıncline press 4x8
    ıncline flat 4x8
    Artı aynı gün içinde 2 önkol vede 3 kanat yapıyorum...
    ek olarak pullover eklemeyi düşünüyorum..Ne dersiniz??
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    vücudun yağlıysa (sanırsam senin göğüs bölgende yağlanma var) böyle bi durum olabilir..
    nasıl göbekli biri mide çalışsa da kaslarını çıkaramaz ama orada kas olduğunu bilir, senin göğüs durumunda aynı olmasa da benzer..
    idman sonrası şişen göğüs kasların göğüs bölgendeki yağ birikimini öne çıkarıyor..
    biraz kardio ile definisyonu artırırsan sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum..

4. noyan

noyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bu göğüs problemi bendede var,
    l
    normalde zayıf biriyim kilolu durmuyorum ama göğüs bölgemde ki yağlar yüzünden aynen şişman kimselerdeki gibi çok çirkin bir görüntü oluşuyor.

açıkcası önceden çok kiloluydum şu an Allaha şükür zayıfladım, ama bilimsel açıklamaya göre meme dokusu göğüslerdeki yağ yakımını hemen hemen imkansız hale getiriyor, benim gibi kilo alıp sonradan verilinmiş olunsa dahi Göğüslerde ki yağlar aynen kalıyor.

bu problemin adı Jinokomasti yani kişiye herhangi bir rahatsızlık vermeyen sadece, görsel manada komplekse sebebiyet veren bir problem.

çözümüde maalesef ufak bir cerrahi müdehale yani liposakşın ( Yağ aldırma)

buyur bu linkden problem hakkında bilgi edinebilirsin
    https://www.youtube.com/watch?v=hJ2xUm8wtSg

ayrıca hocam araştırırsan göreceksin müthiş kas yapmış arkadaşlarda dahi var
    https://www.youtube.com/watch?v=GZpLjpiatoc

5. noyan

noyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birde hocam şu tip problem var aynen alıntılıyorum ;

" Chest Implant- Pektoral Augmentation"

"Bazı kişiler ne kadar spor yaparlarsa yapsınlar göğüs kaslarını yeterince belirgin ve erkeksi yapamazlar. Bu gibi durumlarda endoskopik olarak koltuk altından yapılan küçük bir kesi ile göğüs kası implantı pektoral kas altına yerleştirilir. Böylelikle daha atletik bir görüntü elde edilmiş olur."

6. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim yorumlarınız için..Nova umarım problemim bu değildir..Çünkü yapılıcak işlem estetiğe giriyor..Bunuda ben pek istemiyorum..:confused:

7. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    body ilk başladığımda 6 ay sonra falan görüntü olarak baktığımda şişkinlik vardı ama dokunduğumda resmen yağ gibi yumuşaktı bir yıl geçti geçen sene boş yağ gibi olan yerler sert durumda bir yıl sonra çok daha iyi olacak gittikçe daha iyi oluyor çalışma sürenle alakalı bir durum yağ oranını düşük tutup çalışırışsan o yumuşaklık kalmaz

8. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    yağlardan uzak durdukça ve aerobiği arttırdıkça bu durum yavaş yavaşta olsa düzeliyor.....
    göğüs kasları belirginleşiyor..
    estetik en son çare olmalı bence...

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Arkadaşlar lütfen bu kadar karamsar olmayın.Basit durumları hemen çıkmaza sokup,moralinizi bozmayın.
    -Tolquito,bana sorarsan;senin hiçbir sorunun yok derim.Anlatmağa çalıştığın şey şu;antrenmanda göğüs bölgesini çalışırken kasların şişiyor,sertleşiyor,ancak antrenmandan sonra tekrar hacimce azalıyor ve yumuşuyor.Bu durum çok normal bir hal.Elbette çalıştığın vakit o bölgeye kan toplanacak ve toplanan kanla birlikte o kas hacim alacak ve tabiiki sertleşecektir.Antrenman sonrasındaysa dolaşım tekrar normale dönecek ve hacim olarak eski halini alacaktır.
    -Sanılmasın ki;Arnorld'un o devasa göğüsleri normalde çelik miğfer gibi sert.Kasmadığı vakit lombur lombur oynar... :)
    -Bu spor sabır ister.Sen bunlara canını sıkma.Çalışmana devam et.Her geçen antrenman daha sıkı çalış.Bana sorarsan programın fena değil.Madem 4 aydır çalışıyorsun kullandığın kiloları artırmağa çalış.Kasların yanana kadar pressle...Yanana kadar devam et...
    -Çalışmalarında başarılar dilerim...

10. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol wrestler...Karamsarlıktsn değil de ,Jinokomasti den korktuğum için...Öle bi zorun varsa ,neşter altına yatma..vs ...
    pek te hoş şeyler değil..:)
    Çevremde tanıdığım bu sporla uğraşan kimse olmadığı için,benim seviyemde bu olan olay normal midir değil midir diye merak ettim..
    Ama haklısın biraz paranoyak olmamak lazım bu spor sabır isteyen bi spor..:eek:

11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Normal bir olay...no problem :)

Sayfayı Paylaş