Göbekten kurtarın beni

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve _CONSTANTİNE_ tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. _CONSTANTİNE_

_CONSTANTİNE_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar değerli spor severler...
    Öncelikle arama yaptığımı belirtip,tatmin edici yanıt bulamadığımdan konu açma ihtiyacı hissettiğimi söyleyeyim.

Yaklaşık 3.5 aydır vücut geliştirmeye başladım.87 kilo olarak başladım , şu an 73 kiloyum.Göbekten ve fazla yağlardan kurtulmak namına kütlemi kaybettim ama malesef göbeğim hala duruyor.Halimi görenler acıyor desem,abartmış sayılmam.Sırf göbekten kurtulmak için yaptığım diyette,kol,omuz ölçülerim çok geriledi ama istediğim neticeyi alamadım.Göbek takıntılı olduğum kısım,yanlarda ve kalçalarda da hala fazla miktarda yağ var.Baktım çok kötü gidiyor,incecik olmama rağmen bi estetik yok diyeti bıraktım.
    Diyetten kastım ; karbonhidrat neredeyse sıfır aldım.İdman sonrası bile ,geç çıktığım için kilo yapmasın diye çok az atıştırıyordum.Acemilik ,bilgisizlik neyi araştıracağımı bile bilememek hata yapmama neden olmuş sanırım.Şimdi
    okudukça birşeyleri anlamaya çalışıyorum.Siz değerli deneyimli sporculardan bu konuda tavsiye bekliyorum.

Göbeketn kurtulmam için yağ yakıcı kullanmalımıyım ?

Günlük ortalama ne kadar karbonhidrat tüketmeliyim ?

spor günleri ve normal günler farklı olmalı mı ?

Bazı gerekçelerden dolayı yeteri kadar protein alamıyorum,protein tozu kullanmalıyım ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

boy:172
    Kilo:73

2. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kardesım kılo vermek ıcın Vg yapılmaz bunu ocelık olarak soyleım sana gecede spğor yapmanda sana faydası olmaz sana tavsiem
    haftada 5 gun 30 dk kosu bandında hız ayarı 8de koşman
    sonra 15 dk bısıklet
    ardındada karın bolgene 20 kblık bar koyup mekık
    karbonıdratla ne alakası var sen şekeri kesıceksın şekeryı ve tatlı tum herseyı unut ayda 5 gb mınımım werıosun aklından hadı canım sende dıe gecırme bu programı ben uyguladım
    4 ay: 30 kg verdım ;)

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benimde en hızlı göbeğim eridi neden anlamadım progtamım soyle 20 x3 mekık ust karın
    20x3 alt karın sonra koşu bandı 40 dk 6.5 hızda sabıt tempota karın bolgem baya zayıfladı sısmandım yanı o bolgeden

4. gargoyle

gargoyle Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Selamlar..

Mesajınızı dikkatlice okudum. Öncelikle bir sağlık tesisine gidip kan tahlili yaptırmalısınız. Hekime probleminizi söyleyince o nelere bakacağını bilir, siz yine de kan şekerinizi ve karaciğer enzimlerinizi ( ALT-AST diye geçer tahlilde) öğrenmek istediğinizi dile getirin. Sağlık ocaklarında bu hizmet ücretsiz verilir.
    Bu sayede bedeninizde insülin direnci olup olmadığını öğreneblirsiniz. Karaciğer enzimlerinin ölçümü ise, başka bir sorun da varsa bedeninizde, arada yakalanmasına yardımcı olacaktır.
    Yaptırdınız baktınız, eğer sorun yoksa : Doğru ve temiz beslenmek, düzenli antrenman, bedene yeterli dinlenme zamanları vermek, olumlu zihinsel tutum ve bedenininizin işleyişi ile ilgili (sindirim sistemi, dolaşım sistemi, hücresel enerji mekanizması, kas ve iskelet sistemi gibi) temel bilgileri alınız.
    Kaynak olarak forumda yapacağınız aramalar nitelikli bilgiye ulaşmak için yeterli olacaktır. Bu sayede kısa zamanda arzu ettiğiniz görüntüyü inşa etmeye başlayıp sonuçlarını görebileceğiniz gibi, görüntünün ötesinde, gerçekten daha kuvvetli ve sağlıklı da olacaksınız. Şimdiden başarılar.

Saygılarımla..

Sayfayı Paylaş