Göbekli Ketosis'e giriyor.

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve göbekliyim tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. göbekliyim

göbekliyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Spor geçmişim var ancak okudukça vücut geliştirmeyi bunca zaman ne kadar yanlış yaptığımı anladım. 3 yıl önce üniversite sınavına hazırlanırken sporu bıraktım ve hazır gıdalarla beslenmeye başladım. Bir yılda 20 kilo aldım. Sonra dikkat ederek yaklaşık 10 kilo verdim. Ancak bu yaz sigarayı bırakmamla kilom 105e kadar geldi. Ne yaparsam yapayım kilo veremeiyordum. Sonra aldığım karbonhidrat oranının fazla olmasından kaynaklı kilo veremediğimi fark ettim. Düşük karbonhidratlı diyeti araştırırken ketosisle tanıştım. Forumdaki ketosis günlüklerinin bir kaç tanesini hatmettim ancak eksiklerim olabilir, dışardan ketosis ve low carb konusunda bilgili olanlara da okutmak için bu günlüğü açtım. Hedefim %23 olan yağ oranımı üç ayda %10lara kadar çekmek. Zor olduğunu biliyorum ancak istediğim sağlıklı vücuda sahip olmak için fedakarlık yapmazsam ne için yapacağım? Öncelikle bir kaç hafta önce Tanita'dan aldığım bilgileri gireyim.

Weight 100.3
    Fat % 23.7%
    Fat Mass 23.8
    FFM 76.5
    Muscle Mass 72.7
    TBW 53.0
    TBW % 52.8
    Bone Mass 3.8
    BMR 9707 kj
    2320kcla

Metabolic age 36
    Visceral Fat Rating 7
    BMI 30.3

Üzerinde çalıştığım ve alternatiflerini yazmaya başlayacağım diyetim:

2 yumurta + 100gram kaşarla omlet

25g fındık veya ceviz

100gram salam veya sosis + 100g yağlı peynir

25g fındık veya ceviz

antrenman + optimum whey

100g yağlı hindi veya 250g tavuk+2 kaşık zeytinyağı

25g fındık veya ceviz veya zeytin

Diyetimi doğru yapabildiğimi sanıyorum. Kontrol edebilecek bir üstad çıkarsa beni çok mutlu eder.

76.5=kas+kemik bu da 168 lbs yapar. Bu da günlük protein ihtiyacımın 168g olduğunu söylüyor.

30g karbonhidratı geçmemek hedefim.

100kg=220 lbs X 10 = 2200 günlük almam gereken kalori

168x4= 674 30x4=120 2200-674-120=1410:9=156g yağ demek. E yağın proteinden fazla olması gerekiyor. Bu hesabın doğrusu ne olmalı?

Programımı hazırlarken pazartesi ve salı faaliyeti yüksek tutup glikojen depolarımdaki karbonhidratları boşaltmak ve carb upa hazırlık amaçlı cuma günü ekstra dikkate alındı.

Pazartesi: HIIT
    Salı: Göğüs - Üst göğüs -Military P - Deadlift - Squat - Barbell Curl
    Çarşamba: Dinlenme
    Perşembe: HIIT
    Cuma: Göğüs - Üst göğüs -Military P - Deadlift - Squat - Barbell Curl carb up yapacaksam + HIIT
    Cumartesi: Dinlenme
    Pazar: Yüzme

Diyetimin henüz ikincü günündeyim ama bugün ağırlık kaldırırken tükendim. Depolarım boşalmış olsa gerek. Ve bir günde tam 3 defa büyük tuvalete gittim. Günde 1 defa anormal gelirken bu aşamaya gelmek beni çok mutlu etti. Metabolizmamın hızlanmış olduğu sonucuna vardım. Bakalım yarın aseton kokusu alabilecek miyim? :)

Araştırmalara devam ediyorum ama lütfen desteğinizi ve tavsiyelerinizi benden esirgemeyin. Teşekkürler.

2. göbekliyim

göbekliyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güne diyetime uygun başlamış, kahvaltımı ve öğlen yemeğimi kuralına uygun yemiştim. Ta ki öğledensonra sindirim sorunu ve mide bulantısı yaşayıp kusana kadar. Günün 4 saati tuvalette geçti. Bir kaç gün ara vermem iyi olacak.

3. FatihAYYILDIZ

FatihAYYILDIZ Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Şu an tam 5 ay oldu spora başlıyalı.İlk başladığımda 180 boy 101 kiloydum.Kastan eser yoktu.Beslenme programım başından böyleydi.Fakat ben karbon hidratı böyle düşürmedim.600 gramda 2 ay devam ettim.3. ay 400 gram. 4. ay 200 gram. 5 ay 150 grama düşürdüm.2 ay 150 gramda devam edicem.Fakat yağ yakımım hızlı olduğu için hoca pek düşürme gereksimi duymayacağımı söylüyor.Helal olsun iyi dayanıyorsunuz o kadar karbonhidrata.Benim antremanlarda enerjim kalmıyor.Eski ağırlıkları basamıyorum artık.

4. göbekliyim

göbekliyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ciddi bir karbonhidrat alışkanlığım olmadığı için o kadar zor olmadı Fatih. Ancak bu haftasonu carb up yapınca bugün çok zorlandım. 10 günde iki kilo gitti bakalım daha ne kadar kaybedeceğiz.

5. göbekliyim

göbekliyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haftasonu yaptığım carbupları kaldırıp spordan önceki öğüne 50gram karbonhidrat ekledim. CKDden diğerine geçtim. Daha uzun vadeli bir beslenme düzenim olsun istiyorum.

6. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    TKD diyeti

7. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    En kolay diyetlerden biri. Sadece tavuk, salata ve fındıkla diyet yapılabilir.
    Sabah 100gr fındık, öğlen ve akşam tavuk şeklinde diyet yapmıştım.

Son düzenleme: 24 Nisan 2013
  8. göbekliyim

göbekliyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aceleyle yazmıştım o an aklıma gelmedi. :)

Geçen hafta bir kilo daha verdim ama antrenmanları beş güne çıkarınca bağışıklık sistemim zorlandı. Uyku düzenimin sınavlarım yüzünden bozulmasının da şüphesiz etkisi var. Öksürüp duruyorum. Tez zamanda iyileşip sahalara döneceğim.

9. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. 5 gün antreman bu diyeti uygulayan birisi için fazla gelebilir.

Sayfayı Paylaş