Göbek yapmadan kilo almak mümkün müdür ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve papathya tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 133 üye.
  1. gll

gll Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ünlü geliştirmecilerden birinin yazdığı bir yazıda, uzun süre bulk yapmak belli bir süreden sonra vücudun o sisteme adapte olduğuna ve insulin sistemini düşürdüğünden bahsetmiş. Yani bu da bulkın ilerleyen dönemlerinde bedenin insuline düzgün yanıt veremediği ve yağ depolamaya başlayacağı anlamına geldiğini belirtmiş.
    Bu dönemden sonra yapılacak diyetin daha uzun ve zorlu olacağını anlatmış.
    Onun yerine 3'e 2 kuralı ile bu iş yapılabileceğini, yani 3 gün bulk ve 2 gün low carb dieti sirkülasyonu ile yada 3 haftaya ve 2 hafta ile, ama besinleri çok iyi ayarlamak lazım.

snrgndr bunu beğendi.
  2. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    3 gün bulk 2 gun cut ? Şakamı yani anlamadım ?
    Bulk a %10 yağ la başlarsan %16 da falan bitircenki bulkın hakkını ver yağı kes sonra 3 gun bulk nedir ya lütfen sagda solda gördügünüz her bilgiye inanmayın.

3. gll

gll Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sağda soldaki bir bilgi değil arkadaşım, adam "top 10 fitness modellerinden". Konuyla ilgili onun özel tavsiyesini paylaştım. Sonuçta bu adam bizim geçtiğimizden yollardan geçti, hatta çoktan döndü anlayacağın, sağdan soldan öğrendiği bilgilerin çoğunu çoktan denedi ve de eledi. En mükemmele ulaşmak normale ulaşmaktan daha da zordur sende bilirsin, %1000 sabır ister :).

Amacı vucudu şaşırtarak daha performanslı kullanmak ve yağlanmayı en az indirmek.

Vucudun kompleks bir yapı olduğundan ve uzun süre yapılan bir şeye kolay adapte olduğundan bahsediyor. Senin dediğin gibi insanların uzun süre bulk yaptığından, bunun sonucu olarak ilerleyen günlerde insulin hassasiyetinin düştüğünü belirtiyor. Böylece vucudun insüline düzgün yanıt veremediğine dikkat çekiyor. Bu da glikoz depolarının mükemmel depolanmamasına ve sistemin mükemmel işlenmemesine yol açacaktır, yani fazla yağ birikimine ve kaslardaki glikozun ilk başlardaki oranına göre düşmelere sebep olacaktır diyor.

Bu fikre katılmayabilirsin, saygı duyuyorum.

4. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadasım o adam ANABOLİZAN Alıyo sen almıyorsun doğalsın o adam 500 kalori farkı olsa bile yedigiyle yaktıgında kürüne göre yine kas yapar sen kas YIKAR sın 3 gün bulk 2 gün cut olmaz onlar yapar ama Sürekli kuru görünmek için tabi fitness modellerin hepside öyle saçma seylere bulaşmıyor ayrıca bb.com a girmeni öneririm ingilizcen varsa okudugum makalede aynen şöyle yazıyordu KASLARI ŞAŞIRTAMAZSINIZ yani fazla yersen büyürsün az yersen küçülürsün denklem basit.

İnsülin olayına gelirsel vücut okadar kolay alışmaz insüline 6 ay üstü bulk yapanlar belki o sıkıntıyı çeker ki 6 ay+ bulk yapan insan king bulk a gitmeyi göze almıştır...

5. gll

gll Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Belki bu konu hakkında hem fikir olamayacağız, ama fikir alışverişlerine devam. Aslında burada kasları şaşırtmıyor, vucudun insülin sistemini şaşırtıp, dengeleyip, maksimum seviyeye getirmeye çalışıyor ki böylece kaslara daha düzgün insülin gitmesini ve daha az yağlanmayı sağlatıyor. Bu verdiği fikirler streoid kullananlar için değil, bu sporu yapan herkes için açıkçası.

İllaki 3 güne 2 güne takılmaya gerek yok, 3 haftaya 2 hafta da olabilir. Cut dönemindeki oranlar protein: 3 gr/kg, karbo: 1 gr/kg yağ: 1'den fazla gr/kg, minimum kas kaybı.
    Açıkçası şu an deneme aşamasındayım, ama ben 4 gün bulk 3 gün cut yapıyorum. İlerde belki 3 haftaya 2 haftayı deneyebilirim. Göbek yapmadan yavaştan kaslanıyor muyum evet, kaslanıyorum. Uzunca bulk yaparım, göbeğimi de yapıp sonra cut yaparmayım, şimdilik bunu istemiyorum, konuyla alakalı olarak. Bu 2 duruma göre aradaki kas oranlarında ciddi fark olacağını tam bilemem, üstümde deney yapıp haftalık fotoğrafla takip etmem lazım. Ama kas oranlarında %10-20 gibi fark olacaksa ve uzun cutlara gireceksem bu sisteme devam ederim, çünkü o karın kaslarını sıkmadan hep görebilmek motivasyonumu yükseltiyor.

6. bca

bca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Konu güncel değil sanırım.

Yinede yazmak istedim.

3 haftadır disiplinli bir şekilde programıma bağlı kaldım ve kısa sürede gözle görünür göbek bölgesinde yağlanma azaldığını fark ettim. Okuyan arkadaşlar yazdığım programa uyabilirlerse güzel bir sonuç alırlar.

Sabah gözlerimi acar açmaz yatağımdan kalkmadan kafamı yastık hizasına getirerek "yataktan 2 elimle destek alıp belimi sabit tutaraktan ayaklarımı birleştirerek 50 kere havaya kaldırıyorum..Bunu yaparken kollar gergin olmalı ve karın bölgesinde gerilmeyi hissetmelisiniz." Bu hareketi gece yatmadan önce ve sabah uyandığımda yapıyorum. Başlangıçta 20 ile başlayın, zamanla 50 ye çıkabilirsiniz.

Sabah Kahvaltım
    5 Yumurta 2 Sarısı
    5 adet ceri domates
    8 adet yeşil zeytin
    50 gram light peynir (benim aldığım %9)
    1 kase yulaf + yağsız süt + tatlandırmak için biraz içine keçi boynuzu pekmezi döküyorum
    1 Bardak Ilık Şu (Yemek İle)
    Kahvaltım bitince hemen üzerine oturarak 1 bardak daha ılık şu içiyorum
    Öğle Yemeğim
    1 porsiyon Bulgur Pilavı + Ton Balığı/Tavuk Göğsü/ ya da sadece üzerine biraz tat vermesi için yağsız peynir rendeliyorum yine 4 adet ceri domates.
    Yemeğim bitince hemen üzerine oturarak 1 bardak daha ılık şu içiyorum

Spordan Önce
    1 Porsiyon Bulgur Pilavı + (spordan önceki ogünde sadece bulgur yiyorum ve tat vermesi için yağsız peynir rendeliyorum ve yine 4 adet ceri domates. ya da sadece konserve bezelye)

Spordan Sonra (Kesinlikle spordan sonra et tüketiyorum)
    1 Porsiyon Bulgur Pilavı + ton balığı/tavuk eti/kırmızı et + bezelye + 4 adet ceri domates.

Son Ogün
    Az Bulgur Pilavı + tat vermesi için peynir rendeliyorum + doyma hissime göre ceri domates.

Kullandığım Supplementler
    Spor Yapacağım Günler : Sabah Whey Protein
    Spordan Önce Weider Mega Forte (Tüpün yarısı)
    Creatin/Spordan Önce ve Sonra
    Spordan Sonra Whey Protein
    Yatarken Weider Mega Forte (Tüpün yarısı)

Spor Yapmadığım Günler: Sabah Whey Protein
    Yatmadan Önce Weider Mega Forte (Tüpün yarısı)

NOT: Canım çok aşırı tatlı çektiği zaman protein bar alıyorum onun ile bu hissimi yok ediyorum.
    Arkadaşlar bu zamana kadar beyaz pirinç tüketiyordum. Bulgur ile geç tanıştım. Ama emin olun bulgur peynir rendelendiğinde ve domatesle çok leziz oluyor. Ve 3 ogün bulguru keyifle yiyebilirsiniz.
    Ama en önemlisi sabah ve gece yatmadan önce yapacağınız egzersiz hareketi.
    Son olarak dikkat ettiğiniz üzere yemek ile asla suyun dışında bir sıvı tüketmiyorum ve yemeğin üstüne su içtiğimde doyma hissim daha çok artıyor.
    Arkadaşlar ceri domates seçmemin sebebi küçük olmasından dolayı pratik yıkayıp hemen yiyebiliyor olmamdır.

Saygılar.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2015
  7. FeLiX-

FeLiX- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yumurtanın neden hepsini tüketemiyoruz da sadece beyazı tavsiye ediliyor? Yumurta sarısının içerisinde çok fazla mı yağ var?

8. 0bscure2

0bscure2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim beyazı protein kaynagı sarısındada protein var ama sarısını kalorisi ve yag oranına bakarsan anlarsın :) internette artık her ürünün kalori cetveli var fazla sarısını tüketirsen yaglanma yapar.

9. FeLiX-

FeLiX- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kalöri değeri aşağıda. Peki sarısıyla birlikte yersek günde 2 yumurta yemek yağlanma yapar mı yapmaz mı?

1 yumurtanın besin değerleri (50 gr.)
    Enerji 78 kcal
    Karbonhidrat 0.56 gr.
    Yağ 5.3 gr.
    rotein 6.3 gr.
    Su 37,5 gr.
    Kolesterol 212 mg. -

10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Yapmaz ama cokta ise yaramaz 2 tam yumurta

11. FeLiX-

FeLiX- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    En az 5 tane mi tavsiye ediyorsunuz?

12. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    3'e 2 ciddi anlamda hoşuma gitti , önümüzdeki iki ay denemeyi düşünüyorum.

13. American Psycho

American Psycho Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    62 kilodan 70'e çıktım.4 ay önce tartılmıştım birde.Şuanda geçmiştir muhtemelen.Göbek 0.Onun yerine göğüs, kol ve omza gidiyor kilolar :D Düzenli sporla birlikte iştahınızda açılcağından ister istemez alıyorsunuz.Çok üstüne giderseniz kendinizin Arnold olursunuz veya tam tersi etki yapar acayip birşey çıkar ortaya :D Mükemmel disiplini hala yakalayamadım ama gelişmem devam ediyor.80'e kadar devam.1.80'e 80 olduğumda geliceğim hal manyak olcak nasılsa.Az kaldı :D :D

14. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yani aldığın kiloların tamamı kas mı senin?

15. KDV

KDV Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    İstanbul
    Göbek yapmadan kilo almanın meali yağsız kas kütlesi kazanımıdır. Yağsız kas kütlesi kazanmanın en güzel yolu ise kanaatimce Intermittent Fasting beslenme prensibini benimsemek. Ayrıca karbonhidrat ihtiyacını basit şekerlerden almak yerine yulaftan, sebzeden, bulgurdan, kefirden, meyveden vs. alırsan göbek yapmanın mümkünatı yok.

16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Normal kiloda olan insanların göbekli gözükmesinin sebebi bence karın şişkinliği denen olay. Karın bölgesi yağlı bile olsa, o göbeğin dışarı hortlamış şekilde çıkmasının sebebi yağ değil, karın şişkinliği. Uzun süre boyunca aç kalınmadığı sürece karın şişkin halde duruyor, bu da insanı göbekli gösteriyor. Bende mesela karın şişkinliği var, bu da beni göbekli gösteriyor. Bu karın şişkinliği denen olay çok sinir bozucu. Pek çok insan göbeğin olmasını vücut yağ oranına bağlıyor ama yanlış. Sebebi karın şişkinliği. Zaten göbek öyle top gibi yağdan dolayı durmaz, karın şişkinliği var.

Son düzenleme: 20 Haziran 2016
    Bodyyci bunu beğendi.
  17. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle katılıyorum .. Bende eridim kurudum herkes inanılmaz zayıflan diyor ancak göbekte sanki hala yağlanma var inanılır gibi değil .. Ama acayip bi biçimde inceldim ve 58-59 kg a düştüm boy 1.70 ve sırf göbek gidicek diye tüm kaslarımıda kaybettim .. Şimdi sil baştan yapcaz işimiz zorlaştı göbek gitti ama hala şişkinlik var anlamış değilim herkes de ne biçim zayıfladın diyor

18. KDV

KDV Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    İstanbul
    Bir bölgedeki yağ kütlesini verdikten sonra o bölgenin şişkin durması imkansızdır. Yani yağ oranı 11% civarı olupta "karın şişkinliği" dediğiniz şey yüzünden göbekli duran insan hayatım boyunca tanımadım. Sizin "karın şişkinliği" dediğiniz olay ile bölgedeki yağ dokusu arasında yüksek bir korelasyon olduğuna eminim. Yani yağ yakıldığında, karın şişkinliği de gidecektir.

Lakin, siz yine de "Karın şişkinliği ile bölgesel yağlanma ayrı problemlerdir; yağ olmasa da şişkinlik kalabilir, o şişkinliği gidermek için uzun süre aç kalınmalıdır." diyorsanız yine benim en başta söylediğim Intermitten Fasting beslenme prensibi doğru tercih olacaktır. Eğer bir "karın şişkinliği" varsa ve bunu gidermenin yolu uzun süre aç kalmaksa Intermittent Fasting çözümün ta kendisidir.

Bodyyci bunu beğendi.
  19. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Üstad ben 75 kilolardan 58 e düştüm hala karın da şişkinlik var boyum 1.70 herkes salonda artık yeter diyorlar eridin kurudun ama göbekte sıkıntı var anlamış değilim . bölgesel yağ yakımıda yok diyorlar o zaman ben 45 kiloya kadar düşücem heralde dümdüz bir karın için ? senin mantığına göre

20. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Örnek olarak bu 2 resmi gösterebilirim. Her iki resimde de vücut yağ oranım aynı fakat birinde karnım şişkin halde olduğundan göbek dışarı hortlamış şekilde duruyor, diğerinde karın inmiş halde. Görünüş olarak baya bir fark var. Ayrıca yukardaki resimde bile karnım aç, sadece açlık süresi aşağıdaki resime oranla daha kısa. Yemek yedikten hemen sonraki halim üsteki resimden de çok daha kötü. Yukardaki resimdeki göbeğin 2-3 katı oluyor.

Son düzenleme: 20 Haziran 2016

Sayfayı Paylaş