Göbek Ve YanLarı Eritmek İçin Programım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve toretto58 tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. toretto58

toretto58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1.80 boy 71 kiloyum göbek ve yanlarda biraz sorunum var sadece bu bölümleri eritmek amaçlı gnc den cla ve l - carnetin aldım tablet olarak haftanın 3-4 günü fitness yapıyorum ve 20-25 dk önce kardiyo yapıyorum sabah kahvaltı 4-5 gibi yemek yiyorum hep aynı saatlerde oluyor zaten işim sebebiyle akşamlarıda meyve sadece sizce kardiyo sürem yeterli mi göbek ve yanlarda etkili olur mu 4 gündür gnc den aldıklarımı kullanıyorum

2. toretto58

toretto58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bi fikri veya tecrübesi olan yok mu ?

3. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    düzgün bir diyet programı yapmazsan. yağlar kadar kaslarından da kaybedersin. cardio antrenmanlarını da ağırlıktan sonra yapman daha doğru. sadece göbek ve yanlarındaki yağlardan kurtulman mümkün değil zaten. genel bi kilo verimi olur vücutta. kullandığın ürünler vs gnc markasını oldum olası sevmemişim ve kimseye tavsiye etmemişimdir

4. wellnesser

wellnesser Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş senn kilo zaten cok değilki öncelikle yağ oranını ölçtür güzel bir beslenme yap proteinli şeyler yemeye dikkat et sıkıaştırmak icin koşup sopa cevirme bide mekik ben bunları yapıyorum ... yemeklerden sonra yeşilcay içmeni tavsiye ederim thermojetics oldugu icin yaglarının yanmasını kolaylaştırır koşuyuda min 12 dk maxi 30 dak kadar yapariblirsin... sopa cevirmeye dikkat et günlük düzenli 3 dak yap ama beline dikkat et :) kontrollu calışş..

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sopa ve bel çevirme önerilerinize katılmıyorum.
    Hem sakatlanma riski açısından, hem de bel bölgesinin erimesine doğrudan katkısının olmamasından ötürü tavsiye etmem.

Bu tarz bölgesel hareketler yağ yakımından ziyade kas toparlanması veya gelişimi sağlarlar.
    Ancak hareketin doğası gereği sakatlanma riski kas gelişiminin önüne geçtiğinden tavsiye etmem.

ömer_47 ve Coyote bunu beğendi.
  6. toretto58

toretto58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    düşünceleriniz için tşk ederim kilom çok değil biliyorumda göbek bölgesi canımı sıktığı için böle uğraşıyorum haftada 4 defa koşu yapıyorum min 15 dk bide sıkıştırma ve bilindik hareketler yemekde abartı yemiyorum zaten istanbulda yağ ölçtürebilceğim biyer var mı nerede ölçtürülür avrupa yakasında

7. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Kiloyu daha çok düşürmek çözüm değil bence. Göbeği yok edicem derken çöp adam gibi kalma riski var :) Elde 5 kg ağırlıklarla yanlara esneme hareketi ve diğer karın egzersizleriyle bu sorunu çözebilirsin.

8. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Cardio süreni arttırmalısın bnce 40 dk tempolu yuruyus gibi

ayrıca vires inde dediği gibi dumbell la yanlara esneme yapmalısın + twist + mekik hareketleri

o zmn daha kolay yanlardan kurtulabilirsin şahsen bn öyle yapıorum :)

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    40 dk fazla oldu sanki...

10. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Ben her gun sabah aksam gidiyorum spora 20 dk yuruyorum spor salonuna ztn snrada 40 dk tempolu yuruyus ve kosu yapıyorum ondan snra bel ve karın hareketleri snra agırlık bn bile bu tempoda calısırken hala beli istedigim seviyede inceltemedim bnce 40 dk fazla deil ztn vucud alısıyor 2 gunde :)

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu yazıyı kesinlikle dikkate alın. Sopa çevirme ve twist kesinlikle tehlikelidir ve yağ atımına katkısı yok denicek kadar azdır hatta yoktur.

Sopa çevireceğinize, twist aleti yerine 2-3 gun arayla 3x15 mekik + 3x15 ters mekik çekseniz daha fazla faydasını gorursunuz.

Bir çok insan bu tarz çalışmaların yağ yaktıgını zannediyor. Oysa bu hareketler beli güçlendirmede etkili.

En iyi bel karın kası sırtkası omurilik güçlendiren egzersizler nelerdir? Tabikide Mekik ve Ters mekiktir. Ancak bunlar yağ yakmıyor.

Kardio çalışmalarına hız verilirse bence iyi sonuc alınır.

12. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    4O dakikadan fazla kardio yapılmamalı deniyor... Peki anlamadığım nabız aralığı atıyorum benim 117-146 iken ve benim nabız egzersizde 128 ise yağ yakma aralığındayım ve yağ yakıyorum. Ancak 4O dakikanın üzerinde yapılınca kaslar yanmaya başlıyormuş. İyi de zaten yağ yakma aralığındayım neden kas yansın ki? belki 2 saat yapacak gücüm var yağ yakma aralığında nabzımda neden böyle bir döngüye giriyor da vücut 4O dakikadan sonra yağ yakmayı bırakıyor? Sonuçta nabzım değişmiyor aynı atım hızı mesela 128...

??????? bunu çok merak ediyorum...

hoca eğer kilonun 2 katı kadar protein alıyorsan sorun yok demişti, doğru mudur? yani 8O KG'yim. en az 16O gram protein alırsam istediğim kadar cardio yapabilir miyim?

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123

pssakal bunu beğendi.
  14. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Bu hareketlerin yağ yakımına etkisi konusunda bende sana katılıyorum ama sopa ve twistin etki bölgesi vücudun yan kısımları(oblikler)dir.Düz mekik üst ve orta karın ,ters mekik ise alt karını çalıştırır.Bu hareketlerin obliklere etkisi yok denecek kadar azdır.

Ayrıca dediğin hareketler alt sırtada çok vurmaz.Onun da hareketi hyperextension ve deadlifttir.Oblikler için yapılması gereken ele çok hafif bir ağırlık alınıp 1.5-2 kg gibi 3*80 gibi yüksek tekrarlar ile yanlara eğilme hareketi ile bu kaslarını çalıştırabilrsiniz.Sakın yüksek ağırlık kullanmayın obliklerinini kalınlaştırmak belinizi kalınlaştırmaktır.

15. Tur1

Tur1 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam peki yağ yakımı konusundada over training yok dimi.Mesela bünyemiz günde 2 antrenman kaldırabilir yarım saatlik bisiklet yada koşu bunu haftada 4-5 gün yapsak yağ yakımını olumsuz etkilemez dimi ?

16. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Kardio antremandan öncemi, antremandan sonramı. Genelde forumda arama yaptığım zaman, bazıları antremandan önce bazılarıda antremandan sonra önerdiğini okuyorum.

17. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba,

bu konu sık sık forumda gündeme geliyor ve bunu çok doğru ve iyi buluyorum.
    Bonatschi ve Coyote 'nin yazdıklarına katılıyorum. Bu tür bilgilerin forumda tekrarlanması çok güzel birşey ama bazen ...nasıl ifade edeyim yoruluyorum(?)! Ve burda yorulmadan bu bilgileri verenlere tekrar teşekkürler.
    Neden böyle bir şey yazıyorum?
    Örnek olarak VEREN sanki Bonatschi bir şey yazmamış gibi hiç dikkate almadan yine yanlişları tekrarlaması...yoruyor.

selamlar

18. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Daha once kosu deneyimin fazla yoksa ust uste kosular bacaklarda kosmani engelleyecek derecede agri yaratabilir hata sakatliga bile yol acabilir. Kendimden ornek vereyim ben pek kosan biri degildim. On kolumdaki incinmeden dolayi kosmaya basladim ve baslar baslamaz iki gun ust uste kostum. Ayak tabanimda enteresan bir agri oldu. Bu yuzden bir hafta kosamadim. Daha sonra belli zamanlarda ayak bilegim ile dizim arasindaki bolgede cesitli agrilar olustu. Kisaca diyecegim kosuya yeni basliyorsan ilk haftalar gun asiri kos. Daha sonra kendini zorlamaya basla. Ara gunlerde de agirlik antremanlari yapabilirsin.
    Yag yakimina gelince fazla kosmanin negatif bir etkisi olacagini sanmiyorum. Vucudunu cok yipratirsan (1 saatten fazla suren kosular), bir de duzgun beslenmeyip dinlenmezsen kas yikimi da artar. Bu da dolayli olarak bazal metabolizma hizini dusurur. Belki bu sekilde bir negatif etkisi olabilir. Ayrica yukarida belirttigim agri ve sakatlik oranlari da artar. Bu yuzden bir saatten fazla kosu yapiyorsan kosudan sonra basit karbonhidatli bir icecek icmek her zaman onerilir. Tabii bu kilo verme amacimizla da celisen bir sey. :) Ama saglik herseyden once gelir.

19. abkhazia81

abkhazia81 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Düzce
    Tempolu yürüyüşlerde ilk 30 dk vücut ısınıyor, yağ yakımına kendini hazırlıyor. 30 dk dan sonra yağ yakımı başlıyor. 40 dk tempolu yürüyüş gayat normal.

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Aslında kas idmanı günü kardioyu kesinlikle önermem.
    Yapılacaksa da idman öncesi ısınmak adına ve idman sonrası sadece kan dolaşımını düzene sokmak adına 10 dakikayı geçmeyecek şekilde yapılmalı.

Eğer birincil hedef kas gelişimi değil de yağ yakımı ise ve mevcut kas kütlenizi korumak istiyorsanız, kas idmanı günleri kardioyu idman sonrası 30-45 dakikayı asla geçmeyecek şekilde çok yoğun olmayacak tempoda yapmalısınız.
    Kas yıkımının önüne geçmek içinse kas idmanı ve kardio çalışması arasında aminoasit alımı yapılabilir.

Kas idmanı öncesi yoğun olarak yapılan kardio çalışması, kas idmanlarının verimini son derece düşürür.

Sayfayı Paylaş