göbek sorunu ve beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rami tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rami

rami Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,

bb'e 8 ay önce başladım, çok zayıftım ve kilo alamıyordum...Vücudumu bu 8 ay içerisinde toparladım denebilir-her ne kadar tam simetrik olmasa da- ; ancak göbeği de büyüttüm bu arada...Tabi nedenleri var:
    1. daha önceden biraz göbekliydim
    2. beslenmeme dikkat etmeden, kilo alma isteğiyle önüme gelen yiyeceklere atladım..buna geç saatlerde de olmak kaydıyla
    3. kardio ve karın hareketlerini ihmal ettim, o da zayıf vücudumu toparlama isteğiyle

sonuç olarak, kardio ve mekik hareketlerine önem vereceğim bundan sonra...bir çok yazıyı okudum sitede bununla ilgili...haftada 3-4 gün antreman yapıyorum ve antreman sonrası 30 dk koşacağım ve karın hareketlerine ayrı önem göstereceğim..

bunun yanında, tahmin edersiniz haftanın 5 günü okuldayım ve beslenme düzenim pek yok, özellikle öğleden sonraları...döner, kebap gibi yağlı şeyleri çok tüketiyorum...boyum 1.83 ve 82 kiloyum ve antreman öncesi ve sonrası whey protein kullanıyorum..bana öğünüm içinde uzak durmam gereken şeyleri ve önerebileceğiniz diet programları varsa, bunları söylerseniz memnun kalacağım...

2. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    anladığım kadarıyla sen kendine diet programı istiyorsun. bence en iyi diet kendi yaptığın diyettir. melsela örnek olarak döner yemek yerine gidip ton balığı alıp(lygt) yanında da birazcık yazsız yorğut işi çözer öğlen bunu yiye bilirsin hem 160 gr da galiba 24 gr proteyin vardı ton balığında yani senin yediğin dönerden daha proteinli ve yağsız :) ve birde döneri sadece yemiyorsun ekmek içindedir mutlaka ama sen hamur işlerini artık bitirmelisin ekmek tüketmemelisin ve gün içinde sadece protein almaya gayret göstermelisin karbonhitrattan daha çok protein al. yağdan kaçın. ama bana illede bir diet yazın dersen onuda yazarız. hadi sana kolay gelsin. umarım yardımım dokunmuştur ve ne demek istediğimi anlamışsındır.
    diet+kardio=(abs) baklava :)

deep_fly ve rami bunu beğendi.
  3. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Ben de aynı sorundan muzdaribim. Aynı şekilde antreman sonuna 30 dakika koşu ve karın hareketleri ekleyeceğim önümüzdeki hafta itibariyle.
    Benim bir tavsiyem de özellikle akşam 7'den sonra karbonhidrat alımını minimuma indirmen. Bu da makarna, pilav, ekmek, tatlı gibi maddelerden kaçınman anlamına geliyor. Özellikle gece yatmadan 3-4 saat önce karbonhidratı kesmeni tavsiye ederim. Farkı göreceksin.
    Tabi karbonhidratın gündüz ve antreman öncesi önemi büyük. Sabah kahvaltısında maksimum, akşama doğru azalan bir eğri düşün ve karbonhidrat alımını bu eğriye göre ayarla.

rami bunu beğendi.
  4. rami

rami Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşlar yanıtlarınız için öncelikle :)
    evet builtman, karbonhidrat alımı azalan bir seviyede rutin almalı çok haklısın. Özellikle 7de sonra yediğimiz öğünler göbeği büyütmede büyük etken.
    gakkoş, ton balığı çok güzel fikir, hem de hesaplı...ancak bir şey sormak istiyorum..ton balığının içindeki sıvı yağlı değil mi?
    çok sağolun :)

5. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    öncelikle yukarıda bir yalnış gördüm onu düzelteyim :)
    diet+kardio=(abs) baklava demiştimya burada egzersizi unutmuşum ama göze çarpmamış :)
    rami sen böyle demişsin
    .
    ton balığının çok güzel bir formulu var bayanlar daha iyi bilir. yağ çekmek için özel kağıtlat var onlardan iki pecete büyüklüğünde tabağa seriyorsun ton balığının üstüne döküyorsun. 5 dk sonra başka bir tabakta aynı kağıttan serip ton balığını üstüne koyuyorsun ve birde bakmışsın yağ diye birşey kalmamış. oldumu kardeşim?
    hatta ben ton balığına 2de yumurta beyazı ekliyorum varya süper oluyor :)

6. rami

rami Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler dostum, dün başladım ton balığına...çok sağolasın :)

7. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    ne demek elimizden birşey geldiğyse ne mutlu bize.
    BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR... kensine iyi bak. sonuçları burada paylaş olurmu?

8. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    birsey ilave edeyim. sifir seker ! diyet doneminde yagdan korkmam sekerden korktugm kadar :) sifir deyince caya kahveye atilan sekeri kesmeyi anliyor bazilari, icinde basir seker iceren tum urunleri kesmek lazim

9. free22

free22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben şu anda hacim dönemindeyim ve 2 ay sonra diyete başlıycam şu anda karbonhidrat ihtiyacımı karşılamak için çok fazla hazır meyve suyu tüketiyorum.sizce diyet döneminde meyve suyu içmek nasıl olur?

10. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    bana kalırsa (kendi fikrim) mümkü olduğunça uzak durmaya çalış imkan varsa sıkma meyve suyu iç. kesinlikle sıkma ile hazır arasında dağlar kadar fark var.

Sayfayı Paylaş