1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

göğüsteki ortantısızlık

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve crystalmeth tarafından 29 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. crystalmeth

crystalmeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 5 aydır vg yle uğraşıyorum fakat göğüs bölümünde problemim var şu şekilde ; http://i49.tinypic.com/2uenyg0.jpg bunu gidermek için ne yapmam gerekiyor yada normalmidir ilerliyen zamanlarda toparlarmı cevaplar için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme: 29 Temmuz 2012
  2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bence tek taraflı lokal çalışma yapmalısın bir süre sadece dumbell ile eksik olan bölgeni çalıştır çok açılmış fark :(

crystalmeth bunu beğendi.
  3. crystalmeth

crystalmeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekkürler bende öyle düşünüyorum başka çare yok gibi :/

4. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Hafif bir fark olsa normal çalışmayla düzelirdi ama fark çok açılmış gibi göörünüyor(fotodan dolayıda öyle görünüyor olabilir) Güç olarak fark var mı peki sağ sol taraf arasında?

5. crystalmeth

crystalmeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güç olarak aynı dumbell la çalışıyorum zaten inc dumbell da falan 30 ar kiloyla giriyorum zorlanmadan ikisinde.ama şöyle bir olay var sol kolum daha güçsüz sağa göre çok azda olsa acaba sol daha zorlandığı içinmi bu kadar şişmiş olabilr.

6. gregory house

gregory house Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    fark çokmuş bu kadar olasıya kadar aklın nerdeydi bir süre tek taraflı çalışmalar yap

7. crystalmeth

crystalmeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    toparlarım düşüncesiyle hiç üstelemedim fakat olmadı , ekstra birgün sağ mı çalışayım yoksa solu toparlanana kadar hiç çalıştırmamak mı doğru olan ?

8. crystalmeth

crystalmeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ediyorum bu bilgiler için :)

9. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Orantısızlık nasıl tam tersine dönecek?Adam kör mü?İki göğüsü eşitlenince tekrar normal çalışmasına devam edecek.

10. gregory house

gregory house Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ne alaka sanki kas yapması o kadar basitmiş gibi konusuyorsunuz hem adam kör degil ye esitledigini görür bırakır

birde 2 tarafıda çalıştır ama mesela az kütle olan bölgeye 5 set fazladan gir yada daha çok çalıştır işte

11. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Dumbbell çalışmaları orantısızlığı daha da artırır bu nedenle bütün hareketleri barla çalışmaya başlamalısın. Bu sorun omuzlarının da eşit güçte ve hacimde olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bir tarafta yükü göğüs çekerken diğer tarafta yükü omuz çekebiliyor bu gibi durumlarda böyle sorunlar oluyor. Bu nedenle dumbbell calısmaları bırakılıp , doğru kilo ile barla çalışmalısın. EFEKAN'ın dediklerine tamamen katılıyorum.

12. crystalmeth

crystalmeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tam tersine dönme olayını bende pek düşünmüyorum.dumbell olayını kesmeye karar verdim barla yapıcam , peki ek gün olayı çok mu saçma olur göğüs için cumalarım boş çünkü sadece sağ göğüs çaışsam ?

13. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Normalde göğüs hareketlerini 3x10 yapıyorsan,SAdece gelişmemiş göğsüne 3x12 olarak uygula.

14. sinann

sinann Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bende de aynı sorun vardı. bunun sorunu daha önce orantısız barı eşit taraflı tutmamamdan kaynaklandığını anladım şimdi hareketleri özellikle bar ile yapılan ları dikkatli yapıyorum. ve aynız zamanda hergün 3x15 kendi durumuna göre şınav çekiyorum. gözle görülür bir azalma var bende umarım sende de aynı etkiyi yapar kolay gelsin...

15. crystalmeth

crystalmeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ediyorum herkese yorumlar için çizeceğim yolu buldum :)

16. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı olay bende de var malesef ve sebebini çok iyi biliyorum:

"Özellikle sağlak insanlarda daha fazla kullanılan sağ triceps ve ön omuz kaslarının daha güçlü olmasından ötürü bench press basarken sağ göğüs sol göğüs kadar zorlanmıyor; çünkü ağırlığın daha büyük bir kısmını bu iki kas grubu üstleniyor."

Sonuç olarak sol göğsüm aynı seninki gibi sağ göğsümden daha büyük ve aylardır buna net bir çözüm bulamıyorum. Tek tesellim seninki kadar belirgin bi seviyede olmaması.

Çizeceğin yolu buradan veya özel mesaj yoluyla benimle paylaşırsan sevinirim istersen bilgi alışverişinde de bulunabiliriz. İyi çalışmalar..

17. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Fark kapanasiya kadar 2 kere eksik bolge 1 kere fazla bolge olarak calismani tavsiye ederim.

18. yetkinsahinbay

yetkinsahinbay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Fark çok açılmış bu hareketleri nizami yapmadığından dolayı kaynaklanıyor hareketleri yaparken dikkat edersen eminim fark kapanacaktır.

19. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    İyide adam zaten dediğin gibi çalışmamış mı?Dediğin sistem ufak farklarda geçerli burda fark çook çok açılmış

gregory house bunu beğendi.
  20. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    aynı sorun bende vardı, gerçi hala var :) fakat bendeki sorunun sebebi farklı. lise dönemindeyken güreş yapıyodum. sağ ön kol 2 kemiğimde kırıldı kemikler az kalsın dısarı cıkıcaktı. herneyse platin takıldı ameliyat falan. body e ilk başladığımda aradaki bu fark cok fazlaydı fakat zamanla geçti şu anda fark çok az gittikçe düzeliyor bunun için extra bişey yapmadım. zamanla kendi kendine geçiyo. bana sorarsan fazla kafana takma antrenmanlarına devam et kendi kendine düzelecektir.

Sayfayı Paylaş