Göğüste orantısızlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kralex10 tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. kralex10

kralex10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese meraba. Bu spora baya merak saldim ve yaklaşık 7-8 aydır yapıyorum. Tüm calisma sevkimi kıracak bir sorun ortaya cikti bu da sol göğsümün saga göre daha gelişmiş olması. Tamam kolda falan oluyo genelde ama bu sorunun göğüste olması cok sinir bozucu. Kime sorsam olur öyle gibisinden cevaplar alıyorum fakat bu orantisizlik büyüyecek gibi çünkü antreman sonlarında hissettiğim acı da bile şiddet farkı baya var. Bu konuda tecrübeli veya bilgisi olan abilerimiz varsa cevap bekliyorum teşekkürler.:)

2. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    hangisi azsa oraya ağırlık ver durumu eşitle. Bu genelde yanlış ağırlık antremanlarından meydana gelir dediğimi yap ve protein ağırlıklı beslen kısa süre içerisinde toparlarsın

3. dwarvenale

dwarvenale Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İst
    Bench press yerine dumbbell press e geçmeni öneririm.

4. kralex10

kralex10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki nasıl çalışmam gerekiyo tek kol cable yada tek kol dumbell fly gibisinden mi?

5. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    ben sizinle aynı düşünmüyorum. tam tersine bench yapması gerekir bence. eğer kollarda kaldırma şeklinde bir dengesizlik varsa bu dumbell ile devam eder ve düzgün bastığı taraf daha fazla şişer veya şekil alır . Bench e geçip iki bölgeyi eşit basmalı.

6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Dostum sıkıntın anatomik olabilir. bnmde sol göğsüm sol göğsüme göre şişdi annem farketti ilk. doktora gittik deformasyon var dedi. bende bi ara fotosunu koyup yorum alıcam gelecekte sıkıntı olurmu diye:).Bnmde ilerde inş sağ sola gore daha cok gelişirde orantısızlık gider.

7. kralex10

kralex10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anatomik olduğunu sanmıyorum kardesim. Sol kolum saglak oldugum için sag koluma göre daha güçsüz bu yüzden hareketlerde de sol göğsümü daha fazla kasıyorum ve yaklaşık 1 aydır bu orantisizlik belli olmaya başladı. Bence sorun bu

8. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum sol tarafta kalp olduğundan dolayı şişkinlik olabileceğini düşündünmü benimde sol göğsüm biraz daha hatları belirgin ve şekilli kalbin verdiği şişkinlikten olduğunu düşünüyorum kafana takma antrenmanlarına aynı hırsla devam et...

9. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yapman gereken basit. Bench Press yerine Dumbell press yapacaksın ve hareket başladıktan sonra aşağı tarafta 1sn kadar beklet göğüslerin iyice yansın. Bu sayede eşitlersin.

ayberk123 bunu beğendi.
  10. grunge man

grunge man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bendede var. İlk başladığımda bench press i yaparken sağ trafı daha fazla kaldırdığım için sağ göğsüm sol göğsümden daha büyük.Bench press i makinada yapıyorum düzgün tutmak için ve dumbell press e ağırlık veriyorum.umarım işe yarar.

11. kralex10

kralex10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sorunun baya kiside olduğunu biliyorum ama artık iyice sinir bozmaya başladı tişört giydiğimde sol göğsümün daha üstte olduğu belli oluyo. Tek elle sınava başlıyorum bugünden itibaren her gun yapıcam insallah ise yarar. Ve kadirmol80 adlı arkadasım verdigin bilgi ilgimi çekti acaba ılerde bu orantisizlik görüntü bakımından azalır mı?

12. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    hayır dumbell presste böyle sıkıntılar ortaya çıkar bench press iyidir

13. kralex10

kralex10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar yok mu?

14. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    dedıklerım tecrubeyle sabıttır
    1- dumbell ıle yap hareketlerı
    2- sakın tek tarafı calıstırma
    3- sag gogus mesela 12 ıle sol 10 ıle calıblıosa solun agırlıgı ıle calısacaksın ve solu saga yetıstereceksın (bu bıraz detaylı tabı trıceps de etkılı oldgu ıcın onuda esıtlemen gerekır)
    4- hareketı yaparken konsantre ol ve beynın solu dusunsun sureklı
    5- evde zayıf yerı sıkarak ayna karsısında poz ver
    6- cok kafaya takma
    bunları yap sorun gıderek azalacaktır gelıstırme fark daha az foze carpacaktır ama genetık tabı seyler jay cutler ın bıle tam sımetrık degıl

15. kralex10

kralex10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok sağol. Peki tek kol sınav falanda yardımcı olur mu?

16. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar sorun bende de vardı. Dediğim gibi Dumbell press ve Dumbell Fly hareketlerini temel hareket olarak koyun programa. Ben bu sayede sol tarafın sağa göre daha küçük olan göğüsümü büyük ölçüde eşitlemeyi başardım. Ve bu Dumbella hareketleri yaparken Bench Press barıyla sürekli egzersiz yapın ki göğüs eşitlendiğinde de Bench pressi nizamı bir şekilde yapabilesiniz.

Sayfayı Paylaş