göğüste irilik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hasan000 tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hasan000

hasan000 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım, boyum 1.80, kilom 74. kısa bir süre önce geçirdiğim hastalıklar sebebiyle 1-1.5 ay gibi bir sürede 9-10 kilo kadar zayıfladım. vücudumdaki her yer inceldi, eskisine göre baya incelmiş olmasına rağmen kollarım falan hep sarktı. ama göğüslerim hala ciddi manada iri. bu konuyu biraz araştırdım, jinekomasti denen hastalık dışında hiçbir şey öğrenemedim. birden göğüslerim dışında tüm vücudum küçülünce bi anormallik olduğunu düşünmeye başladım.

yalan yanlış okuduklarımla şöyle bir şey sormak istiyorum: acaba vücudum hala olması gerekenden yağlı olabilir mi ve bu yağ göğüslerimde birikmiş olabilir mi ? eğer öyleyse zayıflamaya devam ederek bundan kurtulabilir miyim ? (bölgesel yağ yakma diye bir şey yokmuş, tek çare daha fazla zayıflamak gibi geliyor)

bunun tespitini nasıl yapabilirim ? elbette kendime jinekomasti teşhisi koyamam ama vücudum hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak adına bu yağ ölçümü ve diğer gerekli şeyleri nasıl yapabilirim ? kaslı bi vücut arzum şimdilik yok, ama langur lungur sallanan bir vücut da istemiyorum, tek sıkıntı göğüslerde değil yani.

yorumlarınız için teşekkürler

2. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Göğüsünü sıktığında eline herhangi bir sertlik geliyor mu ? , sıcak vurduğunda şişik su falan deyince büzüşüyor mu ? birde yağ oranın yüksek olabilir dostum.birde jinekomasti isen zayıflıyarak kurtulamassın malesef tek çare ameliyat :/

3. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Bence iri göğüs iyidir sen sıkma canını olacağına varır

4. hasan000

hasan000 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    az önce yıkanarak kontrol ettim, su deyince büzüşme falan olmadı, farkedemedim en azından. sıcakta da öyle şişme falan olmuyor. yalnız göğüs ucuma bastırdığımda sertlik gibi birşey hissettim, hareket ediyor :) sanırım yağ bezesi.

evet jinekomastide sadece ameliyat çözümmüş. ama şöyle bir şey okudum, ergenlik döneminde ortaya çıkan jinekomasti ergenlik bitince genelde geçiyormuş, ameliyata gerek kalmıyormuş. eğer öyle bir şey varsa bekleyebilirim biraz, ameliyattan iyidir herhalde.

peki jinekomasti yoksa sorun vücudumun yağ oranının yüksek olmasından mı kaynaklanır ? birde bu yağ oranını nerden öğrenebilirim, internette hesaplamalar var ama sanırım onlar doğru hesaplayamıyor.

cevaplar için teşekkür ederim

5. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Yağ oranını ölçen bayiler var fitness şirketleri falan var onlar ölçüyorlar ama doğruluğu tartışılır.Yağ oranıyla alakalı bişey vardır büyük ihtimal ama yağ bezesininde çözümü ameliyat diye biliyorum yanlış bilgi vermek olmasın ama estetiği büyük ölçüde bozuyor her ikiside ergenlik jinekomastisi 22 yaşına kadar geçebilme ihtimali var

hasan000 bunu beğendi.
  6. hasan000

hasan000 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendim teşhis koyamayacağım gibi, en iyisi doktora gözükmek :)

7. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    bencede bir endokrine görünmen çok daha faydalı olacaktır

Sayfayı Paylaş