göğüslerimde antreman sonrası agrı olmuyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve radyasyon35 tarafından 7 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arakadaslar ay oldu başlayalı bu spora herşey çok güzel fakat göğüsümde problem var göğüslerim gelişmiyor ve göğüs kaslarımı hiç hissetmiyorum bench prees olsun veya baska bir haraket olsun göğüs kasım sanki hiç çalkışmıyor bu haraketleri yaparken kolum çalışıyor sanki sadece ve bu iddaamı doğru yapan birşeyde göğüsüm de antreman sorna yanma veya agrı tarzı bişey duymuyorum veya evde dinlenirken göğüsümde bir acı agrı hissetmiyorum kas gelişimine baglı haraketi düzgün yaptıgıma eminim her bölgemi hissediyorum ve gelişmeler güzel özellikle omuz ve pazu gelişimim çok iyi ama göğüsde var bişeyler yanıtları bekliyorum teşekkürler haa bu arada göğüse girdigima gırlıklar benim kaldırabilecegim maximum agırlıklar yani cok agır kiloalrla calısmıyorum ama kaldırabildiğim maxümum agırlıgı kaldırıyorum.

2. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İlk olarak dumbell bench pressdeysen veya bench pressdeysen pozisyonun yanlıştır. Belin hafif kalkık, Omuzun geride Göğüsün ileride duruşunda olman gerek, halteri doğru kavraman gerek. Avuç içinle tut halteri parmaklarınla değil ve hareketi düzgün göğüsüne indirip yap, doğru yaparsan ve max. kiloda yaparsan ağrı olmaması imkansız tabi düzgün bir programın varsa

3. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    yukarı yukarı

4. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    ''ağrımıyorsa çalışmamıştır'' mantığı yanlış, son zamanlarda bu düşünce moda oldu...
    bir kas bir harekete alışmışsa zaten ağrı olmuyor,
    nasılki 1 ay maç yapma top oynama ama bir anda koşmaya başla 1 gün sonra bacakların sızlar, ama hergün koşsan o sızlama olmaz...
    yada 1 ay spor yapma 1 ay sonra tekrar başla yine ağrı olacaktır ama düznli olarak haftada 3-4-5 gün yapıyorsan ağrı artık olmaz çünkü o kas o harekete alışmıştır ve gelişmeye devam eder, sen yeterki güzel beslen

Son düzenleme: 7 Eylül 2012
    monopoli bunu beğendi.
  5. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ilk başlarda bendede o sıkıntı vardı, o kadar hareket yapmama rağmen göğüslerimi çalıştıramadığımı düşünüyordum, 4*12 yaparken 6*20 yapıyım bu günlük dedim :) çarşamba günü 6*20 uyguladım son hareketim dumbell pullover'ı 4. sette bıraktım daha fazla gidemedim ve kasılma ve ağrı oldu, yani çalıştırdığımı hissedebildim :) demem o ki kendini zorla

6. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    ben de cok zorluyorum, ozellikle bench preste 5 set son set yardimli 90% agirlikli calisiyorum, Flies hareketlerinde gogus kasimin nerdeyse kopacagini hissediyorum , o sekilde sizliyor, Antreman bitince bisey kalmiyor ,sonraki gun ve ondan sonra gun ise calistigimi hissediyorum ama eskisi gibi hic bi sekilde agrimiyor.Yukarida denildigi gibi vucut alisiyor, onun icin 1 ay dumbell bir ay bar kullanmakta fayda var, fly hareketlerinde de 1 ay makine 1 ay dumbell kullanmak lazim.Hareketi vucut alistigi anda degistirmekte fayda oldugunu dusunuyorum.

7. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    yahu agrıması çalıştıgı anlamına geliyor demiyorum ama gelişmedigini hissediyorum press yaparken göğüsümü kullanmıyorum sanki sanki göğüsümde kas yok gibi yada kullanamıyorum ve her yerim gelişirken göğüsüm gelişmemesi beni dogruluyor omuzmu calıstırıken omuzumu hissederim apzuyu calısırken pazu bacakta bacagı fakat bi göğüsümü hissedemiyorum hareaketi dogru yaptıgıma eminim çok fazla kilo giremiyorum ama girdigim kilo kaldırabildigim maximum agırlık her bölgem agırlıkları artırıyorum göğüsde ise acaba agılrıgı düşürsemmi diye düşünüyorum bu kadar kötü yani

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    hareketlerın dogru yapımlası cok önemlı arkadaslar hareketlerınızın dogrusunu vıdeodan ızleyerek yapınız cunkı bır hareketı yanlıs yapmak yapmamaktan daha kötu sakatlık yasatma durumu var.

Sayfayı Paylaş