Göğüsleri geliştiren yay hareketi??

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve _Machine_ tarafından 28 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Spring konusunda çok bir bilgim yok, yanlış yönlendirmiyim.
    Bilen üyeler yardımcı olabilirler.

2. TRiuMphaL

TRiuMphaL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam, yeni konu açmaya gerek yok o zaman, spring konusunda hangi kas bölgelerinin çalıştığını, doğru hareketlerin neler olduğu konusunda yardımcı olabilecekler ?

3. TRiuMphaL

TRiuMphaL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni konu açılmazsa bu spring çalışması gerçekten göz ardı edilecek bilginize bonatschi

4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    sabırlı ol triumphal..burası chat odası değil ki 9 bucuk saatte soruna cevap gelsin..

bonatschi bunu beğendi.
  5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Spring'ten kasit chest expander herhalde. Spring diye bir tabir kullanilmiyor, en azindan aletin genel kullanimdaki adi spring degil. Chest expander degisik bolgelere vuruyor, ama Jevric'in 6 aylik sonucu 2 ayda alirsiniz cumlesine katilmiyorum. Boyle bir seyin kontrollu deneyi yapilmis mi da insanlari bu sekilde yonlendiriyorsun, Jevric? Ben kullandim, cok da verdim aldim desen daha dogru olurdu. Ayrica benim okudugum kaynaklarin cogunda artilari ve eksileri birlikte veriliyordu. Tek basina mucize yaratacak bir alet degil benim vardigim sonuc, ozellikle eklemleri zorlamasi can sIkici, ama normal bir agirlik kaldirma rutinine eklenip iyi sonuclar elde edilebilir.

Yayin bircok kullanimi var.Bu sayfada bir kac resim buldum, bir de youtube'dan arama yapmayi dene.

http://www.tobands.com/

Son düzenleme: 14 Kasım 2008
    bonatschi bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    şu var arkadaslar; göğüs yayları gibi aletler daha cok jimnastik, aeroibik sporuyla ugrasanların kullandıgı bir alet..birde yeni başlayanlar için antrenman esnasında belki yardımcı olabilecek bir alet..belli bir seviyeyi aşmış insanlar için bu kavram cok net söylenemez..hatta, bence bu göğüs yayı bizler için faydalı bile değil..sonucta göğüs yayı yerine chest warms up hareketlerini yapmak kası cok daha fazla etkiler ve her kesime hitap etmiş olur..

Jevric, başlıkların cogunda, cok kesin teşhisler koyuyorsun kendince, özellikle antrenman konusunda..bu konu, yeni başlayanların yanlış yola sapmasına neden olabilir, bu yüzden biraz daha duyarlı olalım lütfen..

Son düzenleme: 14 Kasım 2008
    aneximandros bunu beğendi.
  7. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yay çoğu sporda kullanılıyor. Jimlastik sadece bir türü. Mesela halka dalı sporcuları da yay kullanırlar ve en estetik vücuda sahip kişilerdir. Vücut geliştirme için 1-2 yılı aşmış kililer için işe yaramaz.

8. TRiuMphaL

TRiuMphaL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya kusura bakmayın adını spring diye biliyodum ama asıl adı "Spiral Yay" diye geçiyo spor malzemeleri satan yerlerde

9. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi gördüm bu mesajı. İlk yazdığım yayla ilgili yazıda o bölüm yanlış, zaten ben de kişisel olarak böyle bir gelişme aldım. Hatalardan arınmış yazı 2.yazdığım yazıdır.

10. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Spiral yayda yayı karşında tutarsın, aşağı doğru 2 elle bükersin, göğüsleri sıkıştırır. Kafa üzerinde bükersin, omuzlara fayda sağlar. Onun dışındaki bölgeleri çalıştırmaz diye biliyorum. Ama göğüs için çok çok faydalıdır.

Sayfayı Paylaş