Göğüsleri Şişirmek Değil, Şekil Vermek ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tequla tarafından 30 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Tequla

Tequla Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yeterince goguslerimin şiştiğini düşünüyorum t-shirt falan giydiğimde benim biraz onumde duruyolar ve arkadaslarım daha fazla şişirmek yerine şekillendir daha fazla şişirmek kotu gosterir diyorlar buna gore gögüsleri doldurmak yerine şekil vermek istiyorum hangi hareketleri ve kac tekrar sayisinda yapmaliyim ?

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    acaba şekillendirmek nasıl oluyor ? şişmeden nasıl şekil alıyor ? Daha doğrusu yağ oranın yüksekse büyük göğüslerin olabilir. Eğer yağ oranın düşükse zaten şekillidirler.(eğer dediğin gibi göğüs kasların varsa :) ) Onun dışında şekillendirme hareketi diye birşey yok :D göğüsü nasıl çalışıyorsan devam et öyle

a7fox, PointQuard, Tequla ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    eğer anladığım şeyse cable olabilir.şu orta çizgi için iyi diyorlardı.yana açış yapabilirsin.pulloverde olabilir

Tequla bunu beğendi.
  4. Tequla

Tequla Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Benim Göğüslerim zaten yeterince şişmiş yani yandan bakinca önde gözüküyolar :D yağli olduğundan sanmıyorum yağ oranım %10un altında ınternetten yaptıgım hesaplamalara gore benim istediğim hacimi daha fazla arttirmayip daha define bir gögüs yapmak bunun için set sayilarinda bir değişiklik yapmama gerek varmi suan gogüsde setler 12-10-10 seklinde gidiyor

yani gögüslerim önden güzel ama yandan bakinca biraz şekilsiz ve kötü duruyor sanirim doldurma yapmadan(hacim vermeden) yan gögüslerimi geliştirmem gerek fakat hangi hareketlerle yapacagim bilmiyorum

5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kimisinde göğüste hacim yokken muazzam bir şekil ve çizgisel hat vardır, kimisinde de (mesela ben) çok güzel hacim vardır ama şekil ve çizgisel hat olarak yetersizdir. Benim de amacım tabii ki şekil ve hat. Ama bunun için göğüsün bitiş noktalarına kadar göğüsü doldurmam gerektiğini biliyorum. O yüzden ekstra bir harekete veya tekrar sayısına ihtiyaç duymuyorum. (Tabii ki arada şaşırtmak adına farklı sistemler denemek şart.) Buna bu kadar kesin konuşmamın sebebi, benimle aynı programı uygulamış olan arkadaşlarımın birinin göğüsü benden iyi, birinin tricepsinin benden bariz iyi bir estetiğe sahip olmasıyla açıklayabilirim. Bu olay genel itibariyle genetik. Öyle yan göğüs, üst göğüs, alt göğüs, sağ çapraz göğüs, ortaya dikine göğüs diye bir şey yok. Göğüs kası gelişiminin maksimum evrelerine ulaştığında zaten kesilecektir. Yani hatlar belli olacaktır. Yağ oranınızın yüksek olmadığını düşünerek söylüyorum. O arkadaşlarınıza bu işin kumdan heykel yapmaya benzemediğini söyleyin ve çalışmalarınıza tam gaz devam edin.

mehmet2576, ujohnz, abseto ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bench press de düşük ağırlık hızlı ve çok tekrar dene birde dinlenmeden bench den hemen sonra yana açışa geç bu 2 hareketi 4 set yap birde kardioyu arttır

Tequla bunu beğendi.
  7. MFurkanD

MFurkanD Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim göğüs biraz anatomik bir şeydir. Ancak bu sporun öğrettiği tek şey herşeyden anatomik diyip siyrilmamak. Yağ oranını ve kilonu biraz düşürürsen ve günde 2 gün göğüs yaparsan şekillenir. 2 gün dememin sebebi haftada 5-6 gün antrenman yaptığını düşünüyorum. Ki göğüslerin dediğin gibi iri duruyorsa yüksek ihtimal 5 6 gün antrenman yapıyosundur.

Tequla bunu beğendi.
  8. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anladigim kadariyla goguse cizgi cekmek istiyosunbu biraz vucut yag oraniyla alakali eger uygun yag oraninda oldugunu dusunuyorsan Goguslerin zayif demektir bunu yanlis anlama Duz bench press yerine incline and decline press calismalisin ben suan ezbere konusuyorum ss fotograf atarsan uygun birsey soyleyebilirim sana

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Uyarı: Konu dışı, gereksiz, tartışma ortamı oluşturabilecek mesajlar silinmiştir. Başlığa uygun devam ediniz.

10. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Dips ile al göğsünü şekillendirebilirsin fly hareketleriyle de göğüsleri yarabilirsin ama bundan önce yeterli şekilde kaslı olması. Benim çoğu arkadaşımın göğüsleri benden daha belirgin t shirtten ama o dolgunluk yağ mı kas mı orayı iyi ayarla güzelce yağlarını yak ondan sonra ayna karşısında kendini değerlendirip ona göre devam et derim

Tequla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş