1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

göğüsler için eleştiri bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aybars-16 tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sıkı omuzların var herhalde helal valla. konuyu ben toparlamış olayım, pliyometrik şınav çeksene birader, ya da power push up? göğüsteki herhangi bir press hareketiyle süperset yap çok faydalı olur. hızlı kasılan ama kolay çalışmayan kas liflerin de etkinleşmiş olur

2. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    power push up dediğin şey şınav pozisyonunda maximum güçle kendini zıplatıp ellerini çırptığın şınavmı oluyor acaba yazınca onu gördüm:) fakat pliometrik şınavı bulamadım faydalanabileceğim bir link verebilirmisin yada hareketi açıklasanda olur:)

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
  4. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yok birader yok, fotodan anlayan anlar zaten takma. :)
    Bu fly daki ağırlıklar şaşırttı beni, forumda da araştırıyorum bazıları fly da yüksek ağırlık az tekrar bazılarıda hafif ağırlık çok tekrar diyor. Ben tercihi hafif ağırlık, çok tekrarda kullandım gerçide.

Asıl konu göğüse gelincede, ben bazen programdan feragat edip(sadece göğüs bölgesi için), düz bench değilde, direk üst göğüs bench, üst göğüs dambıl press, üst göğüs yana açma gerekirsede en son kelebek ve dips şeklinde bitiriyorum. Yani düz bench ve düz dambıl press ve düz yana açmayı çıkartıyorum. Göğüs bölgesini daha iyi bi toparlıyor, 2-3 hafta bu şekilde feragattan sonra tekrar eski programa dönüyorum.:) Sende buna benzer şaşırtmaya yönelik hareketler bulabilirsin istersen.

5. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    değerli yorumun için çok teşekkürler:) fakat göğüs programımda açmalara yer veremiyorum ilk 3 ay hem 83 kilo yağlı biri olduğumdan dolayı hemde deri kalitesizliğinden kaynaklı olsa gerek göğüs açma hareketlerinin vurduğu yerler çatlak içinde kaldı malesef:( 6-7 aydır açma yapmıyorum hiç bir şekilde sadece butterfly ve cabble crossover..:) bir de sakın yanlış anlama fakat aynı bölgeye birden fazla pressin zararlı olduğunu düşünüyorum ben yanlış düşünüyosam özür dilerim:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:56 ----------

çok teşekkürler :) fakat ben kaslarımı çok zor hisseden biriyim... benchte son bir aydır göğüsümün çalıştığını hissedebiliyorum öyle söyleyeyim:) bicepsi hiç hissedemiyorum hala değişen birşey yok malesef:) en çok hissettiğim bölge omuz, o da güçleniyor zaten hissettikçe:) fakat orantısızlık var işte bench presste 80 kiloyu çıkarıyorum yardımsız 6 tekrar son set olarak, yardımlı 90a çıkıyorum anca zar zor. fakat bench pressin son setinde 80in zorladığı kadar omuzun anca 70i zorluyor. ben mi yanlış düşünüyorum yoksa şöyle 110 bench 70 omuz olsa dahamı orantılı olurdu?

6. sanmaki

sanmaki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    squatta kac kg basıyorsun ?

7. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    squat 6. ayımda 3 hafta falan yapmıştım onada az kilo çok tekrar giriyordum hocam öyle yaptırmıştı ama bi daha girmedim daha büyüme çağımdayım yaşım 17 eklemlerime fazla baskı yapmak istemem:)

8. sanmaki

sanmaki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emin ol ; koşarken zıplarken eklemlerine daha cok baskı uyguluyorsun

9. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    squat basmayı biraz daha ileriki zamanlara atıyorum zaten normal bacak idmanımı bile yapamıyorum ki squat yapayım. haftada iki gün gidiyorum bazen bacak çalışamıyorum mesela zamanım olmuyor ki zaten bu sene üniversite sınavı için ara vereceğimden dolayı anca üniversitede başlarım çalışmaya o zamanda squat çalışırım diye tahmin ediyorum. bu konuyu tartışmaya gerek yok squat basınca boy kısalır diyen cahillerden değilim. sadece eklem sorunlarım var ve fazla baskı yapmak istemiyorum şimdilik dedim büyütmeye gerek yok

10. korsan01

korsan01 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Çok saçma, squatta üstünde ağırlık var ve sen koşarken daha çok eklemlerine baskı uyguluyorsun diyorsun.
    Ayrıca squat'ı ben yararlı bulmuyorum gelişme çağı için omurlara baskı yapıyor.

11. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    desteğin için teşekkürler:)

12. sanmaki

sanmaki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hhaha siz kızlar gibi birbirinizi destekleyip içinizi rahat ettırmeye devam edın . doğru biçimde yapılan squat ın vucut omurlarına baskı yaptıgını ve bu baskının zararlı oldugnu neye dayanarak soyluyorsun ? kaynagın varsa paylasta okuyalım.

Sayfayı Paylaş