Göğüsler fora

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wrestler tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 104 üye.
  1. NOya__

NOya__ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Göğüs te hep 4 hareket derler. Bende kendimi tutamam ve 5 yada 6 ya çıkarım.

2. halsin

halsin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar çoğunlukla şınav çekiyorum evde kendi halimde ama göğüslerin şeklinden memnun değilim. Ne yapmam lazım?

Ekli Dosyalar:

3. muhendis12

muhendis12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bagcılar, Istanbul, Turkey
    Benim de tam tersine üst göğüs belirgin sert alt göğüs yagli resmen sanki ayni göğüs te deil :D

Tavsiyeniz varmi alt göğüs için ne yapabilirim ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. m.c.k

m.c.k Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    göğüs programımı değiştirmek istiyorum. salondaki hoca şöyle bi program verdi ama yanlış oldugunu dusunuyorum
    dumble decline press
    pullover
    smith incline press
    bench press
    incline press
    hepsi 4*8-8-6-6
    üst göğüsüm eksik, alt göğüsü karın ile kesmek istiyorum. göğüsler iyi hacim aldı fakat araları açıldı. Örnek güzel bir program verebilir misiniz?

5. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Ben smith incline press ile incline pressi ayni programa koymasina anlam veremedim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. m.c.k

m.c.k Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    son incline press pasif duruma geçiyormuş pompalamak içinmiş. Programımı değiştirmek istiyorum. Orta-ileri bir program verebilcek var mı?

7. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    >beğen butonuna tıklamış olsam da bir de buradan teşekkür edeyim dedim, gerçekten hem mükemmel bir anlatım hem de esprilerle de sıkılmadan okunan bir konu olmuş, forumda aynı tarzda diğer bölgeler için de bu şekilde ayrıntılı konular var mı acaba? Hemen bakıyorum :p

wrestler bunu beğendi.
  8. Doğu Kaan

Doğu Kaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Faydalı Bir çalışma olmuş FAKAT. Bu hareketler insanlar için sıkıcı hareketlerdir genelde 1. Bench press decline 2.Decline dambıll fly 3. Pullover 4. butterfyl(yani kelebek) daha şişkin göğüs kasları için bunları öneririz

9. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Amacım göğüse hacim kazandırmak. Üst göğüs eksiği bulunuyor. Makaleyi iyice okuduktan sonra şöyle bir program çıkardım kendi kendime:

Bench Press: 10, 10, 8, 8
    Incline Dumbbell Fly: 4x10
    Barbell Incline Bench Press: 10, 10, 8, 8
    Normal Şınav: 4 x max.

Pressten sonra fly koyarak triceps dinlendiriliyor ardından tekrar press var. Ama pressin üstüne şınav fazla mı ağır kaçtı onu ayarlayamadım.

10. dominic7676

dominic7676 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hersey tamam ama gogus catili cikarabilmek icin extra bilgi lazim..birde sag goguste sola gore bir miktar hacim azligi var..dambell calismasina agirlik verdim ama genede sol sagdan onde gidiyor surekli..catal belirginligi ve olcu farki icin tavsiyeler itinayla kabul edilir..herkese kolay gelsin..

11. marmaramus

marmaramus Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,
    Bu göğüsteki zayıflık sorunuyla baş etmeye çalışıyorum ben de, fakat sanırım genetik burada başat rol oynuyor, merak ettiğim temel soru şu;
    Body esnasında göğüslerim dahil şişen kaslarımdan gayet memnunum, dolayısıyla ortada şişen kaslar var, peki o an şişen kasların korunması kalıcı hale getirilmesinin yolu nedir?
    Kaslar ne zamandan sonra geçici değil kalıcı hale gelir? Kilo arttırımına mı gidilmeli, protein desteği mi gerek?

12. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar p90x programında hep şınav var alt göğüsden ve göğüs ucundan biraz şikayetçiyim ayaklar daha aşağıda ve olabildiğince açık, gövde yukarda bir şekilde elmas şınav çekiyorum 25 tane sizce yararı olurmu alt ve göğüs ucuna yoksa günlük sayıyı arttırmalımıyım ? teşekkürler

13. Arnoldunuz

Arnoldunuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar öncelikle merhabab ben bu forumu uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum. Ben göğüs günümde ağırlık arttırdım barbell bench pressde ardından incline dumbell pressde de ağırlık arttırdım sonra dumbellfly da da öyle. Ardından 2-3 gün yoğun bir ağrı çektim ve ağrı varken kendimi gelişmiş gibi hissediyorum. Sonra göğüsümün orta kısmındaki çizgim belirgindi fakat o belirginlik azaldı ve orta kısımdaki kemiğim belirginleşti.ve onceden üst orta göğüsümde var olan boşlukları doldurmuştum fakat tekrar belirdi.2-3 gündür kafayı yemek üzereyim. Hocama sorduğumda gelişme çağındasın kas kaybı olduğunu zannetmiyorum kemiklerin ve kasların gelişip şekil değiştiriyor dedi. fakat yine de kuşku içerisindeyim. Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir?

14. Raşit Turan

Raşit Turan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya/Alanya
    Göğüste toplam kaç hareket idealdir ? 5 e çıkabilirmiyiz ?

15. yunussss

yunussss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çalışmalarınız çok detaylı ve oldukça faydalı bilgiler içeriyor. Sizin sayenizde birçok kişi neyi nasıl yapması gerektiğini, doğru bildiği yanlışların farkına vardigini anlamıştır. Emeginize sağlık

16. Zero0o

Zero0o Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bench pressde goguslerimi hissedemiyorum daha çok omzumda ağrı oluşuyor. Hocaya defalarca yanlış mı yaptığımı sordum doğru yapıyorsun dedi. Bir de size sorayım dedim. Sanırım rotator kaslarim aşınmış. Ne yapmami onerirsiniz

17. halsin

halsin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok güzel bi paylaşım olmuş öncelikle teşekkürler. Bir sorum olcaktı. Yazıdada söylediğiniz gibi alt göğsüm yağlı ve bu çok kötü bir durum. Boyum 1.75 kilom 63. Karnımda pek yağ yok hepsi göğüste toplanmış. Kardiyo yaparak yağları yakabilir miyim? Ne kadar kardiyo çalışmalıyım günde?

18. TheSavasist

TheSavasist Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    bulgaristan
    Ust Gogus eksigin varsa ki (benim de var)

Incline Dumbell Press (ya da barbell)
    Incline Fly
    Bench Press
    seklinde siralayabilirsin boylelikle ilk hareketin olan inc press te daha fazla enerji oldugu icin iyi bir calisma yapabilirsin.dumbell fly ile esnetip bench ile orta goguse inebilirsin..
    ama herkesin gorus acisi farkli tabi

19. onurefe7

onurefe7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    İncline press 8864 incline fly 10*4 bench press 8864 sonset dropset ve dips 8*3 hacim icin sizce nasil

20. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    güzel anlatım ihtiyacım vardı teşekkürler.

Sayfayı Paylaş