Göğüsde ağrı sorunu :S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ineedpower tarafından 11 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    yav üstadlar benim göğüsde antrenmanın ertesi günü ağrı oluyor fakat çalıştıgım bölge mi tam emin olamıyorum
    yaşım 17 boy 177 kg 74
    Prog şöyle =
    *Bench Press 67kg 4x8 +1 set 5 tekrar 72kg
    *Incline B.Press 57 kg 4x8 +1 set 10 tekrar 62kg
    *Dumbell kapatma hareketi tam ismini bilmiyorum kelebeğin yattıgımız yerden yapılışı 14kg 3x10
    *Şınav 3x20 tk

Antrenmanın sonrası günü koltukaltlarım ağrıyor yani göğsün iç kısımları değil ve üst kısımları ağrıyor tam ortasının ağrıması gelişmesi için ne yapmam gerekir ?
    Hareketleri olabildiğince nizami yapmaya çalışıyorum fakat orta kısım acımıyor tamda göğsün ortası biraz jine mi var yağlanmamı var o sivriliği yok etmek istiyorum o yüzden orta bölgenin ağrıması lazım benim için..

2. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Dumbell kapatma hareketi derken dumbell flyı kastediyosun galiba?

3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    evet baktım şimdi o hareket

4. NOya__

NOya__ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkdaşlar umarım yardımcı olursunuz aklıma takılan bir sorudur. göğüs çalışmlarında üç tane bench war. düz bech press, üst bench press, alt bench press. bir göğüs çalışmasından 4 veya 5 hareket yapcak olursak benchler zaten 3 hareket yapıor kafaan kesmler işin içine girince toplamalar girince al başına belayı yapar 10 hareket. ben diyorum ki göğüsü bir haftada ikiye bölsem. pazartesi ce cuma günleri olarak. pazartesi alt gösüh bench press alt göğüs dumbell açış altı göğüs toplama peşine üst göğüs bench press üst güğüs toplama. cuma günü ise sadece bench press, dumbell press ve dumbell yana açış yapsam göüğü ü günlere bölerek bu şekilde parçalamasa hata yapmış olurmuyum.

5. Alper.

Alper. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde gögüsümün koltukaltıma yakın kısmı ağrıyor(hissedilmeyecen derecede).Yanlıs bir şey oldugunu sanmıyorum.
    Bende şöylede bir sorun var ağrımıyo diyebilirim dun 5 set bench barbell press dumbell flye 5x15 sınav inclineda dumbillari yukarda birlestirme hareketi 5x12 yapmama ragmen cok hafif bir ağrı var.

Ama Deathlift squat yaptıgımdan sonraki 2 gün bacaklarımı sırtımı ve belimi hissetmiyorum diyebilirim.Hareketlerımı yanlıs yapıyorum gögüsümmü güçlü anlıyamadım

6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    olay hareketi yapmak değil kasa yedirmek,dumbellı yada barı indirmeniz hızlı olmasın,2-3 saniyede indirin az bekletip sert bir şekilde itin ve tepe noktada göğüslerinizi sıkın,aynı şekilde butterfly hareketinda mesela görüyorum millet kanatlanıp uçacakmış gibi hızlı hızlı yapıyor,halbuki kapama noktası göğüslerin 1-2 sn olabildiğince kasmak lazım,bu şekilde yapınca son seti tamamlamak için bağırmak gerekiyor biraz :)

3.47 den itibaren izleyin

https://www.youtube.com/watch?v=6gQEsPuzrA0&feature=related

Son düzenleme: 12 Ocak 2012
    Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş